Odwrócona relacja - Margot Sunderland - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Odwrócona relacja (miękka)

Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo

książka

Odwrócona relacja, Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo - opis produktu:

Jeśli Mama jest rozchwiana, świat jest rozchwiany. Jeśli Mama nie jest szczęśliwa, nikt nie jest szczęśliwy. Jeśli Tata budzi strach, świat budzi strach.Jeśli Mama jest zdezorganizowana - czuję, że świat wariuje

Wszystkie dzieci potrzebują regulacji emocjonalnej ze strony rodziców. Zwłaszcza w przypadku silnych emocji, takich, jak wściekłość, frustracja, stres czy lęk. Rolą rodzica jest to, by wysłuchać dziecko, pomóc mu zrozumieć oraz opanować własne uczucia. Co jednak, jeśli tej równowagi emocjonalnej brakuje samym rodzicom? Jeśli to oni nie radzą sobie z własnymi uczuciami?

Rodzice zaabsorbowani własnymi sprawami nie są w stanie skutecznie zająć się potrzebami relacyjnymi i emocjonalnymi swojego dziecka. Nie chodzi tu o przejściowe trudności, które mają miejsce w każdej rodzinie. Problematyczna jest sytuacja, kiedy dzieje się to przez większość czasu, a zachowania rodzica przerażają, zawstydzają lub poniżają dziecko, burzą jego poczucie bezpieczeństwa, wprowadzają chaos, niszczą poczucie własnej wartości.

Książka Odwrócona relacja Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo, pochodzi z wydawnictwa GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorem książki jest Margot Sunderland. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, inne, poradniki. Książka Odwrócona relacja liczy 336 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Odwrócona relacja, Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo

4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Monika Urban

 • 19-10-2019
 • 18:58

Rodzice powinni być wzorem dla swoich pociech. To od nich dzieci przyjmują określone wartości i umiejętności życiowe.

Dzieci uczą się także od rodziców wyrażania emocji i radzenia sobie z problemami życia. Brak zaangażowania rodziców może mieć szkodliwy wpływ na dziecko. Dziecko, które nie ma bliskich relacji z rodzicami, jest narażone na depresję. Krótko mówiąc, niewłaściwe relacje i wychowanie mogą zniszczyć życie dziecka.


Zachowania rodziców mają duży wpływ na to, jak dzieci rozwijają się i kształtują, i jak dorastają, Są to ważne następstwa dla ich przyszłego życia i sukcesu. Skutki złego rodzicielstwa obejmują zachowania aspołeczne, słabą odporność, depresję i agresję. Często, złe decyzje rodzicielskie mogą mieć szkodliwe skutki w okresie dorastania dzieci, a także już jako przyszłych dorosłych.


Jednym z najtrudniejszych zadań do osiągnięcia jest dobre i konsekwentne wychowanie rodzicielskie, brak zainteresowania się problemami, ale i osiągnięciami dziecka. Zdarzają się przypadki złego rodzicielstwa, które mogą mieć trwałe konsekwencje dla dzieci. Większość rodziców wykorzystuje własne wychowanie jako plan rodzicielstwa, co nie jest zalecane ze względu na ewolucję społeczeństwa i środowiska społecznego.


Książka Odwrócone dzieciństwo została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić pomoc dzieciom, których problemy emocjonalne mają negatywny wpływ na dobre samopoczucie rodziców. Są to dzieci, które borykają się z trudem funkcjonowania w niespokojnych stanach emocjonalnych rodziców, często pozostawiając im masę bolesnych odczuć, gdzie mogą czuć się zaniepokojeni przez rodziców. Przez co dom nie kojarzy im się z ciepłem i azylem, do którego mogą spokojnie wracać.


Autorka bada fakt, że kiedy rodzice są zajęci własnymi problemami, często nie są w stanie skutecznie zaspokoić podstawowych potrzeb budujących ich relacje z dzieckiem. W rezultacie dzieciom pozostaje samopomoc, co zbyt często oznacza narkotyki, alkohol, samookaleczenia, depresję, lęk, zaburzenia odżywiania lub problemy z gniewem w młodości.


Wszystkie dzieci pragną akceptacji, ale i poświęconej uwagi ze strony rodzica, zwłaszcza w trudnych dla niego sytuacjach, a także w przypadku silnych emocji, takich, jak złość, rozżalenie, stres czy przerażenie. Misją rodzica powinno być wsparcie i wysłuchanie dziecka, wyjaśnienie oraz zapanowanie nad emocjami. Jest to szczególnie trudne, kiedy owego opanowania i emocjonalnej równowagi nie wystarcza samym rodzicom. Jeśli oni sami nie mogą opanować swoich emocji i rozładowują je w destrukcyjny dla wszystkich sposób, jak mają być oparciem dla dziecka? Często zajęci swoimi sprawami nie są w stanie sprawnie zająć się potrzebami relacyjnymi i emocjonalnymi swojego dziecka.


Ten przewodnik oferuje czytelnikom, jak ważne jest ustanowienie wzajemnego szacunku i linii otwartej komunikacji. Punktem, o którym każdy rodzic musi pamiętać, jest nieprzytłaczanie dziecka ograniczeniami, własnymi problemami, ale właśnie służenie im radą i pomocą. To rodzić ma być oparciem dla dziecka. Ćwiczenia, zadania i pomysły zawarte w książce są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc dzieciom myśleć, wyrażać i przetwarzać swoje uczucia. Umożliwia pomaganie dzieciom, których problemy emocjonalne mają negatywny wpływ na ich dobre samopoczucie emocjonalne.

Czy recenzja była pomocna?