Odpowiedzialnośc zarządzających za zobowiązania europejskiego zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej - Lidia Siwik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Odpowiedzialnośc zarządzających za zobowiązania europejskiego zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej (miękka)

książka

 • Wydawnictwo C.H.Beck
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 334
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Odpowiedzialnośc zarządzających za zobowiązania europejskiego zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej - opis produktu:

Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych (EZIG) i Spółka Europejska (SE) zaliczane są do europejskich spółek ponadnarodowych, które wspierają transgraniczne prowadzenie działalności gospodarczej w Unii Europejskiej. Opracowanie przybliża skomplikowaną problematykę odpowiedzialności zarządzających za zobowiązania tych jednostek organizacyjnych. W tym zakresie brak jest jednolitych zasad na szczeblu unijnym, stąd konieczność stosowania reguł krajowych. Skutkuje to z jednej strony nierównomierną ochroną interesów wierzycieli takich spółek, z drugiej natomiast - zróżnicowanym stopniem ryzyka dla zarządzających nimi. Autorka podjęła próbę wszechstronnego rozważenia tej problematyki, zarówno w ujęciu europejskim, jak i krajowym, z uwzględnieniem aspektów kolizyjnopranyh i prawno-porównawczych. Podaje przykłady unormowań zewnętrznej odpowiedzialności zarządzających przyjętych w innych europejskich systemach prawnych dla ponadnarodowych spółek. Szczególną uwagę poświęcono odpowiedzialności zarządzających za zobowiązania EZIG i SE na podstawie prawa polskiego, jako swoistej regulacji na tle innych porządków prawnych. Jeżeli do EZIG i SE posiłkowo zastosowanie znajdzie prawo polskie, zarządzający muszą się liczyć z bardzo surową odpowiedzialnością, a mianowicie odpowiedzialnością za zobowiązania tych ponadnarodowych spółek na podstawie odpowiednio art. 299 lub 479 KSH.

Prezentowana pozycja stanowi obszerne i całościowe ujęcie odpowiedzialności zarządzających za zobowiązania Europejskiego Zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej. Opracowanie zawiera wiele wskazówek odnośnie rozwiązania doniosłych praktycznie zagadnień w przedmiocie odpowiedzialności zarządzających. Przedstawiono w niej zarówno aspekty materialnoprawne, jak i proceduralne. Książka ta ponadto uwzględnia bogate orzecznictwo i literaturę z tego zakresu.

Pozycja jest adresowana do teoretyków prawa oraz osób wykonujących zawody prawnicze, może być przydatna również studentom i wszystkim tym, którzy są zainteresowani ponadnarodowymi organizacjami gospodarczymi oraz odpowiedzialnością zarządzających spółkami.

Książka Odpowiedzialnośc zarządzających za zobowiązania europejskiego zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Lidia Siwik. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, handlowe i gospodarcze. Książka Odpowiedzialnośc zarządzających za zobowiązania europejskiego zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej liczy 334 stron. Jej wymiary to 140x220. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Odpowiedzialnośc zarządzających za zobowiązania europejskiego zgrupowania Interesów Gospodarczych i Spółki Europejskiej

4.8/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.