Odpowiedzialność posłów i senatorów na tle zasady mandatu wolnego - Krzysztof Grajewski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Odpowiedzialność posłów i senatorów na tle zasady mandatu wolnego (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 448
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Odpowiedzialność posłów i senatorów na tle zasady mandatu wolnego - opis produktu:

Monografia jest pierwszym kompleksowym opracowaniem problematyki odpowiedzialności posłów i senatorów w Rzeczypospolitej Polskiej.

Wychodząc od analizy konstytucyjnych zasad suwerenności narodu, przedstawicielstwa oraz mandatu wolnego, Autor przedstawia zagadnienia związane z odpowiedzialnością polityczną, odpowiedzialnością za naruszenie prawa oraz szczególnymi regulacjami, które zakładają nieodpowiedzialność parlamentarzystów za działania wchodzące w zakres sprawowania mandatu przedstawicielskiego lub ograniczają możliwość pociągnięcia członków parlamentu do odpowiedzialności karnej.

Wśród analizowanych szczegółowych zagadnień należy wymienić: wygaśnięcie mandatu parlamentarnego, które może być sankcją za naruszenie przepisów ustanawiających niepołączalność formalną mandatu, odpowiedzialność polityczną przed wyborcami i partią polityczną (frakcją parlamentarną), odpowiedzialność deputowanych przed Trybunałem Stanu oraz odpowiedzialność regulaminową. Poddano także analizie przepisy w szczególny sposób ograniczające lub wyłączające odpowiedzialność parlamentarzystów, a więc uregulowania ustanawiające immunitety parlamentarne.

Książka Odpowiedzialność posłów i senatorów na tle zasady mandatu wolnego pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Krzysztof Grajewski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Odpowiedzialność posłów i senatorów na tle zasady mandatu wolnego liczy 448 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Odpowiedzialność posłów i senatorów na tle zasady mandatu wolnego

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.