Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania - Marzena Szabłowska-Juckiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania (twarda)

książka

Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania - opis produktu:

W monografii przedstawiono w sposób kompleksowy problematykę odpowiedzialności odszkodowawczej pracodawcy i innych podmiotów zatrudniających za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu pracowniczym i niepracowniczym.
Rozważania dotyczą m.in. pojęć dyskryminacji bezpośredniej i pośredniej, molestowania oraz molestowania seksualnego. Koncentrują się jednak przede wszystkim wokół węzłowych zagadnień, takich jak: zasada i przesłanki odpowiedzialności, zakres naprawiania szkody, reżim odpowiedzialności, funkcje odpowiedzialności, sposób ustalenia szkody, ciężar dowodu, zbieg roszczeń odszkodowawczych.
W pracy zostały omówione unormowania z zakresu europejskiego prawa antydyskryminacyjnego, zawarto w niej również wątki prawno-porównawcze oraz liczne odesłania do dorobku doktryny i orzecznictwa. Autorka podejmuje ponadto zagadnienia, które dotychczas nie zostały opracowane w literaturze przedmiotu, np. kwestię ustalenia wysokości odszkodowania za naruszenie zasady równego traktowania.

Książka Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Marzena Szabłowska-Juckiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych, inne. Książka Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania liczy 316 stron. Jej wymiary to 150x215. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.