Odpowiedzialność cywilna. Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara. - Małgorzata Pyziak-Szafranicka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Odpowiedzialność cywilna. Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara.

książka

 • Wydawnictwo Zakamycze Kantor Wydawniczy
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 765
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Odpowiedzialność cywilna. Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara. - opis produktu:

Opracowania zebrane w tomie Odpowiedzialność cywilna zostały przygotowane i złoźone w hołdzie Profesorowi Adamowi Szpunarowi (1913-2002), jednemu z najwybitniejszych cywilistów polskich XX w., autorowi ponad 600 prac naukowych, aktywnemu członkowi Komisji Kodyfikacyjnej oraz Komisji do spraw Reformy Prawa Cywilnego, wychowawcy wielu pokoleń prawników polskich. Profesor Adam Szpunar rozpoczął swą karierę naukową na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył studia prawnicze, zdobył stopień doktora prawa (1935) i habilitował się (1945). Dalsze Jego losy wiązały się z ośrodkiem łódzkim. W 1949 r. został profesorem nadzwyczajnym i kierownikiem Katedry Prawa Cywilnego Uniwersytetu Łódzkiego, którą kierował do chwili przejścia na emeryturę w 1983 r. Pełnił funkcję dziekana Wydziału Prawa i Administracji (1950-1953) oraz rektora Uniwersytetu Łódzkiego (1956-1962). W pierwszą rocznicę śmierci Profesora Adama Szpunara Jego współpracownicy i uczniowie z Katedry Prawa Cywilnego oraz Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego zorganizowali na Uniwersytecie Łódzkim dwudniową konferencję naukową poświęconą odpowiedzialności cywilnej (4-5 grudnia 2003 r.), zajmującej centralne miejsce w zainteresowaniach naukowych Profesora. Oddawana do rąk Czytelników Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara zawiera referaty wygłoszone podczas konferencji oraz opracowania młodych cywilistów, w większości uczniów Profesora.

Książka Odpowiedzialność cywilna. Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara. pochodzi z wydawnictwa Zakamycze Kantor Wydawniczy. Autorem książki jest Małgorzata Pyziak-Szafranicka. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne. Książka Odpowiedzialność cywilna. Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara. liczy 765 stron. Jej wymiary to 153 x 233.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Odpowiedzialność cywilna. Księga pamiątkowa ku czci Profesora Adama Szpunara.

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.