Od Forum Romanum do Plaza Mayor - Natalia Bursiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Od Forum Romanum do Plaza Mayor (miękka)

Ewolucja placu miejskiego na przykładzie Hiszpanii

książka

  • Wydawnictwo Libron
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 266
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Od Forum Romanum do Plaza Mayor, Ewolucja placu miejskiego na przykładzie Hiszpanii - opis produktu:

Praca jest jedynym jak dotąd w polskiej literaturze naukowej tak obszernym przedstawieniem problematyki przeobrażeń urbanistycznych w Hiszpanii. Jest też kolejnym dowodem na powszechność zjawisk w kulturze europejskiej. Z recenzji dr. hab. Bogusława Krasnowolskiego, prof. UPJPII Praca należy do nielicznych dotąd głębszych analiz urbanistyki średniowiecznej obszaru Półwyspu Iberyjskiego powstałych poza Hiszpanią. Podkreślić też należy niezwykle żmudne analizy wszystkich omawianych ośrodków, w których udało się zlokalizować place publiczne. Oparte one zostały nie tylko na badaniach literatury, źródeł historycznych i kartograficznych, lecz również wynikach badań archeologicznych. Z recenzji dr. hab. Rafała Eysymontta, prof. UWr W swoim interdyscyplinarnym wykładzie Autorka wyodrębnia czynniki, które miały wpływ na procesy kształtowania się przestrzeni miast i ich placów na terenie dzisiejszej Hiszpanii. Po raz pierwszy w literaturze polskiej tak szczegółowo pokazuje uwarunkowania historyczne powstawania tam placów miejskich o różnych funkcjach od placów antycznych po modelowy Plaza Mayor. Z recenzji dr hab. Urszuli Sowiny, prof. PAN Natalia Bursiewicz ur. 1983, absolwentka Historii Sztuki i Iberystyki Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce, adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Prowadzi badania dotyczące historii urbanistyki i architektury, a także teorii i ochrony dziedzictwa kulturowego. Naukowo podejmuje też zagadnienia związane z turystyką historyczną.

Książka Od Forum Romanum do Plaza Mayor Ewolucja placu miejskiego na przykładzie Hiszpanii, pochodzi z wydawnictwa Libron. Autorem książki jest Natalia Bursiewicz. Należy do gatunków: historia, powszechna do końca XIX wieku, powszechna XX wiek. Książka Od Forum Romanum do Plaza Mayor liczy 266 stron. Jej wymiary to 165x220. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Od Forum Romanum do Plaza Mayor, Ewolucja placu miejskiego na przykładzie Hiszpanii

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.