Ochrona środowiska w Polsce. Studium prawno-politologiczne - Małgorzata Podolak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ochrona środowiska w Polsce. Studium prawno-politologiczne

książka

 • Wydawnictwo DGM Informationsgesselschaft
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 577
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Ochrona środowiska w Polsce. Studium prawno-politologiczne - opis produktu:

Ochrona środowiska, jak wskazują na to dokumenty ONZ, traktowana jest jako podstawowa funkcja każdego państwa. Realizacja tej funkcji wymaga prowadzenia przez rządy państw członkowskich odpowiedniej polityki, nazywanej polityką ochrony środowiska. Ważnym elementem owej polityki jest tworzenie prawa w tej dziedzinie. W związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej dokonano gruntownej przebudowy prawa ochrony środowiska. Proces ten polegał na dostosowaniu polskiego prawodawstwa do prawa Unii Europejskiej. Zasadnicze zmiany rozpoczął Sejm RP III kadencji (1997-2001), kontynuowano je ze szczególnym nasileniem do 1 maja 2004 r. i trwają przez cały czas, gdyż system prawny UE należy do dynamicznie rozwijających się. W wyniku implementacji acquis communautaire powstał całkowicie nowy system prawa ochrony środowiska, który obecnie tworzy zbiór ponad stu kilkudziesięciu (łącznie z umowami międzynarodowymi) ustaw związanych bezpośrednio lub pośrednio z ochroną środowiska i ochroną przyrody. Na rynku wydawniczym brak jest pracy, która wiązałaby zagadnienia szeroko pojętej ochrony środowiska z polityką państwa w tym zakresie, a także zawierała aktualne zestawienie obowiązujących ustaw (z niezbędnymi informacjami o dacie ich publikacji i czasie obowiązywania). Naprzeciw tym potrzebom wychodzi niniejsza pozycja.

Książka Ochrona środowiska w Polsce. Studium prawno-politologiczne pochodzi z wydawnictwa DGM Informationsgesselschaft. Autorami książki są Małgorzata Podolak, Janusz Stochlak. Należy do gatunków: nauki przyrodnicze, biologia, nauki społeczne, polityka, prawo, UE. Książka Ochrona środowiska w Polsce. Studium prawno-politologiczne liczy 577 stron. Jej wymiary to 166 x 235.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ochrona środowiska w Polsce. Studium prawno-politologiczne

4/5 ( 2 oceny )
  5
  0
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.