Ochrona praw lokatorów Dodatki mieszkaniowe - Roman Dziczek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ochrona praw lokatorów Dodatki mieszkaniowe (twarda)

Komentarz Wzory pozwów

książka

Ochrona praw lokatorów Dodatki mieszkaniowe, Komentarz Wzory pozwów - opis produktu:

W książce przedstawiono m.in.: prawa i obowiązki właścicieli i lokatorów, a także zasady zawierania i rozwiązywania umów najmu, podwyższania czynszu, gospodarowania gminnym zasobem mieszkaniowym, postępowania eksmisyjnego oraz przyznawania praw do najmu socjalnego lokalu oraz pomieszczeń tymczasowych.
Siódme wydanie komentarza omawia zmiany, jakie dokonały się w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz jej otoczeniu prawnym w ostatnich dwóch latach w związku z rządowym programem Mieszkanie plus. W szczególności prezentuje zmiany dotyczące orzekania o: najmie socjalnym lokali (poprzednio - o prawie do lokalu socjalnego), uprawnieniu do pomieszczenia tymczasowego oraz obowiązkach odszkodowawczych gminy i eksmitowanego lokatora do czasu opróżnienia mieszkania. W książce przedstawiono także nowe rozwiązania odnoszące się do najmu instytucjonalnego oraz powiązane z nim unormowania w zakresie pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania obowiązujące od 1 stycznia 2019 r.
Do opracowania dołączono wzory pozwów w sprawach opartych na ustawie o ochronie praw lokatorów wraz z uwagami odnoszącymi się do danego rodzaju postępowania i postępowań podobnych.

Książka Ochrona praw lokatorów Dodatki mieszkaniowe Komentarz Wzory pozwów, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Roman Dziczek. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne, budowlane. Książka Ochrona praw lokatorów Dodatki mieszkaniowe liczy 492 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Roman Dziczek - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ochrona praw lokatorów Dodatki mieszkaniowe, Komentarz Wzory pozwów

4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.