Obudźcie tygrysa - Peter A. Levine - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Obudźcie tygrysa (miękka)

Leczenie traumy

książka

 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 272
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Obudźcie tygrysa, Leczenie traumy - opis produktu:

Obudzić tygrysa proponuje nową i pełną nadziei wizję traumy. Postrzega człowiecze zwierzę jako unikalną istotę, wyposażoną zarówno w instynktowną zdolność do uzdrawiania siebie, jak i intelektualnego ducha, który potrafi ten wewnętrzny potencjał wykorzystać. Zadaje intrygujące pytanie: dlaczego zwierzęta żyjące w naturze, na wolności, chociaż wciąż doświadczają rozmaitych zagrożeń, nie cierpią na skutki traumy? I na nie odpowiada. Zrozumienie dynamiki, która sprawia, iż dzikie zwierzęta nie mają praktycznie objawów traumy prowadzi do odsłonięcia tajemnicy, dlaczego podlega im człowiek.
"Obudzić tygrysa" objaśnia objawy traumy i kroki niezbędne do ich wyleczenia. Po urazie ludzie często cierpią na symptomy nerwicowe z powodu pozornie zwyczajnych wydarzeń. Czytelnikowi tej książki ofiarowuje się wycieczkę z przewodnikiem po subtelnych, acz potężnych impulsach, które władają naszymi reakcjami na przygniatające życiowe sytuacje. Aby tego dokonać, trzeba zrobić serię ćwiczeń, które pomogą skupić się na odczuciach z ciała. Traumę można uzdrowić poprzez zwiększoną świadomość tych wrażeń.

`Życie każdego z nas niesie trudności, na które nie jesteśmy przygotowani. Czytaj, ucz się i przygotuj się na lepsze życie, na uzdrowienie.`
Bernard S. Siegal, autor Miłość medycyna i cuda

`Fascynująca! Zadziwiająca! Rewolucyjne zgłębianie skutków i przyczyn traumy...`
Mira Rottenberg, była dyrektorka Blueberry Treatment Center for Disturbed Children, autorka Children With Emerald Eyes

`To niezwykle potrzebna książka. Dzieło geniusza.`
Ron Kurtz, autor The Body Reveals oraz Body-Centered Psychotherapy

`Levine skutecznie dowodzi, iż nasze ciało jest uzdrowicielem, a psychologiczne blizny po traumie można wyleczyć - ale tylko jeśli słuchamy głosów ciała.`
Dr Stephen W. Porges, prof. psychologii, Uniwersity of Maryland

`(...) fundamentalny wkład do ekscytującej, rodzącej się właśnie nauki o współdziałaniu umysłu i ciała i zastosowania jej w leczeniu.`
Dr Robert C. Scaer, neurolog, dyrektor Rehabilitation Services w Boulder Community Hospital w Boulder, Colorado

Tytuł oryginału: Waking the Tiger. Healing Trauma. The Innate Capacity to Transform Overwhelming Experiences
Przekład: Barbara Jarząbska-Ziewiec

Książka Obudźcie tygrysa Leczenie traumy, pochodzi z wydawnictwa Czarna Owca. Autorem książki jest Peter A. Levine. Należy do gatunków: ezoteryka, uzdrawianie, ćwiczenia, nauki humanistyczne, psychologia, poradniki. Książka Obudźcie tygrysa liczy 272 stron. Jej wymiary to 135x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Obudźcie tygrysa, Leczenie traumy

4.4/5 ( 20 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  2
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Coś Na Półce

5-04-2020 16:41

Jak leczyć traumę?

Druga z kwietniowych nowości w ramach serii "Terapia traumy" (która jest de facto reedycją, wydanie pierwsze książki miało miejsce bodajże w 2012 roku) traktuje o sposobach wyjścia z tytułowej traumy. Peter A. Levine wraz z Ann Frederick stawia ciekawą tezę, zgodnie z którą ludzie powinni czerpać na polu terapeutycznym z instynktownej mądrości własnego ciała i z wrodzonej zdolności do samouzdrawiania się.

Teza intrygująca, nawiązuje ona bowiem w większości założeń do... świata stricte zwierzęcego (!). Autorzy zwracają uwagę na to, że żyjące w naturze zwierzęta w zasadzie nie przeżywają traumy jako takiej, a jeśli nawet padają ofiarą sytuacji trudnej, w pojęciu człowieka traumatycznej, to błyskawicznie otrząsają się z jej skutków i raz-dwa wracają do normalnego funkcjonowania. Dlaczego więc nie mogłoby być tak samo z człowiekiem? Wszak także jesteśmy zwierzętami, a więc być może dysponujemy - tak jak one - mechanizmami samouzdrawiającymi, bazującymi na mądrości własnego ciała w tym względzie?

Założenie książki może wydawać się kontrowersyjne (zwłaszcza w ujęciu stricte terapeutycznym), jednak jeśli wczytać się w kolejne strony i rozdziały... to nabiera to sensu. Levine i Frederick nawiązują w książce wielokrotnie do teorii dotyczącej zjawiska traumy, na każdym kroku jednak próbują powiązać je z ludzką fizjologią. Wywody te brzmią sensownie i wiarygodnie, nie należałoby zatem zbywać ich machnięciem ręki. Zasługują na uwagę.

Lektura jest szalenie ciekawa, a na jej koniec dostajemy małą wisienkę na torcie - rozdział poświęcony pierwszej pomocy psychologicznej, w tym także tej dedykowanej dzieciom. Znajdą się tam także fragmenty traktujące o tym, jak rozmawiać i postępować z najmłodszymi aby nie doświadczyli oni traumy po trudnych wydarzeniach będących ich udziałem. Ciekawe i pouczające.

Polecam.

Czy recenzja była pomocna?