O wiedzy Chrystusa O tajemnicy Trójcy - św. Bonawentura - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

O wiedzy Chrystusa O tajemnicy Trójcy

książka

O wiedzy Chrystusa O tajemnicy Trójcy - opis produktu:

Te dwie serie kwestii dyskutowanych, powstałe w latach 50 XIII wieku, kiedy Bonawentura wykładał teologię na Uniwersytecie Paryskim, należą do jego najbardziej interesujących i inspirujących pism teologiczno-filozoficznych. W pierwszej z nich Doktor Seraficki przedstawia teorię idei, którą stara się zsyntetyzować z podstawowymi prawdami chrześcijaństwa. Druga natomiast stanowi systematyczny wykład teologii, rozpoczynający się od dowodu istnienia Boga, przez dedukcję i analizę Jego atrybutów, wiodący do objaśnienia natury Trójcy.
Obok między innymi pism św. Tomasza, kwestie Bonawentury należą do kanonu filozofii i teologii średniowiecznej. Obydwa dzieła nie były dotąd publikowane po polsku nawet we fragmentach, mimo że zostały już przełożone, niekiedy wielokrotnie na angielski, niemiecki, francuski i włoski.
(Od redakcji)

Książka O wiedzy Chrystusa O tajemnicy Trójcy pochodzi z wydawnictwa Antyk. Autorem książki jest św. Bonawentura. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, filozofia średniowiecza. Książka O wiedzy Chrystusa O tajemnicy Trójcy liczy 279 stron. Jej wymiary to 170x230. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - O wiedzy Chrystusa O tajemnicy Trójcy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: