O jeden las za daleko - Przemysław Czapliński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

O jeden las za daleko (miękka)

Demokracja, kapitalizm i nieposłuszeństwo ekologiczne w Polsce

książka

 • Wydawnictwo Książka i prasa
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 368
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

O jeden las za daleko, Demokracja, kapitalizm i nieposłuszeństwo ekologiczne w Polsce - opis produktu:

Różnorodność narratorów, poetyk i treści potrzebna jest, by oddać dojmującą złożoność realnego świata, która sprawia, że gdy chodzi o las, zawsze chodzi o nas. [...] Słusznie uznając bezsilność przyrody w obecnym systemie autorzy proponują dwa modele działania: "nieposłuszeństwo ekologiczne" oraz włączenie natury do demokracji. Problem polega na tym, że aktualny kształt demokracji nie pozwala na podmiotowe uwzględnianie przyrody. Zmieniająca się świadomość ekologiczna prowadzić powinna do zmiany systemowej. Nic nie wskazuje, by "inna" demokracja mogła zdążyć na czas. Co nie znaczy, że nie warto jej poganiać, jak próbuje to robić ta książka.
Jacek Żakowski


Nie poprzestając na diagnozie kryzysu, autorzy i autorki kreślą projekty zmiany związane z wykorzystaniem potencjału buntu i gniewu. Ruchy sprzeciwu wobec destrukcyjnych tendencji ekologicznych opierają się na łączeniu różnorodnych aktorów. Jakakolwiek głęboka zmiana w organizacji naszych społeczeństw i próba stworzenia porządku zapewniającego przeżycie musi uwzględniać tę różnorodność.
Czeka nas okres głębokich przemian w stosunkach między aktorami żyjącymi na ziemi. Jeśli nie uda nam się stworzyć nowych form politycznych, skończymy nie w lesie, ale niestety na pustyni. Prezentowana książka jest udanym ćwiczeniem wyobraźni, której praca może sprawić, że jednak zostaniemy w lesie.
dr hab. Maciej Gdula

Książka O jeden las za daleko Demokracja, kapitalizm i nieposłuszeństwo ekologiczne w Polsce, pochodzi z wydawnictwa Książka i prasa. Autorami książki są Przemysław Czapliński, Joanna B. Bednarek, Dawid Gostyński. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka, socjologia. Książka O jeden las za daleko liczy 368 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Przemysław Czapliński, Joanna B. Bednarek, Dawid Gostyński - przeczytaj też

Mikołaj Poleca

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
O jeden las za daleko, Demokracja, kapitalizm i nieposłuszeństwo ekologiczne w Polsce

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.