Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera - Georg Rauch - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera

seria Byliśmy żołnierzami

książka

 • Wydawnictwo REBIS
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 376
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki!

Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera, seria Byliśmy żołnierzami - opis produktu:

Pierwsza książka w nowej serii "Byliśmy żołnierzami" prezentującej militarne wspomnienia i biografie.
Około 150 tysięcy żołnierzy i oficerów, którzy według nazistowskich ustaw rasowych byli Żydami, służyło w regularnej armii i w Waffen-SS.
To historia jednego z nich.

W ogarniętym wojną Wiedniu młody Georg pomaga matce ukrywać Żydów. Wcielony do hitlerowskiej armii, ma zostać skierowany na kurs oficerski. Ponieważ nie ma na to najmniejszej ochoty, ujawnia swoje żydowskie pochodzenie. Trafia na front wschodni, gdzie walczy jako szeregowiec na południu Związku Sowieckiego i w Rumunii. Tak rozpoczyna się niesamowita tułaczka dziewiętnastolatka, rzuconego wbrew swojej woli w straszliwą wojnę, zmuszonego przez okrutny paradoks historii do wykorzystywania swej inteligencji, zdolności i determinacji, by walczyć za tych, których nienawidził. Służąc jako radiotelegrafista, wyprowadza oddział z okrążenia, za co zostaje odznaczony Krzyżem Żelaznym. Mimo ekstremalnych warunków jego opowieść nie jest pozbawiona swoistego humoru - jako straszny głodomór nosi przytroczoną do radiostacji patelnię, a dzięki kulinarnym talentom zyskuje wielu przyjaciół. Wzięty do niewoli w 1944 roku dzięki młodzieńczej sile oraz hartowi ducha zdołał przetrwać zarówno rosyjską zimę, jak i późniejszy równie okrutny i zabójczy obóz jeniecki.
Do spisania wspomnień Georga Raucha skłoniło odnalezienie 80 własnych listów, które wysyłał do matki z frontu, a które ona pieczołowicie przechowała. Tak powstała ta wyjątkowa książka, ujmująca prostotą i autentycznością. Rauch stworzył przejmujący obraz czasów wojny, który łączy autentyzm Zapomnianego żołnierza ze spojrzeniem na wojnę oczami nastolatka z Berlińskiego żołnierza.


"Fascynująca relacja o tym, jak Żydzi byli zmuszani do zasilania szeregów armii Hitlera".
Bryan Mark Rigg, autor Losów żydowskich żołnierzy Hitlera (REBIS, 2013)


Georg Rauch (1924-2006) przyszedł na świat w rodzinie austriackich Żydów. Jako młody chłopak interesował się radiotelegrafią, budował radia, malował, a po wybuchu wojny razem z matką pomagał innym Żydom. W końcu został wcielony do Wehrmachtu i wysłany na front wschodni. Po kapitulacji Niemiec trafił do rosyjskiego obozu jenieckiego, w którym cudem przetrwał i szczęśliwym zrządzeniem losu zdołał się z niego wyrwać. Gdy wrócił do kraju i rodziny, był tak wycieńczony, że półtora roku spędził w sanatorium. Powrócił także do swojej młodzieńczej pasji - malowania. Gdy poznał swą żonę, Phyllis, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, a później razem osiedli w Meksyku, gdzie Georg zmarł w 2006 roku. Wydany już po jego śmierci "Niezwykły żołnierz" otrzymał nagrodę czasopisma "Writer`s Digest" w kategorii "historia życia".

Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera, od Georg Rauch. Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Georg Rauch. Nie będziesz żałował! Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera seria Byliśmy żołnierzami, pochodzi z wydawnictwa REBIS. Autorem książki jest Georg Rauch. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie, wspomnienia, literatura faktu i reportaż. Książka Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera liczy 376 stron. Jej wymiary to 132x202. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie,  wspomnienia,  literatura faktu i reportaż
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 132x202
Ilość stron: 376
ISBN: 978-83-7818-711-0
Wprowadzono: 30.03.2016

RECENZJE - książki - Niezwykły żołnierz Z gwiazdą Dawida pod sztandarami Hitlera, seria Byliśmy żołnierzami - Georg Rauch

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: