SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nieświadomy mag. Królotwórca, królobójca

Tom I

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Galeria Książki
Oprawa miękka
Ilość stron 568
 • Dostępność niedostępny
 • Płatności Twisto 11.23

Opis produktu:

Witajcie w królestwie Lur, gdzie stosowanie czarów niezgodnie z literą prawa oznacza śmierć. Dawno temu, zdesperowane plemię Doranów - obdarzonych magiczną mocą wojowników, opuściło spustoszony wojnami rodzinny kraj. Uciekali przed Morganem - okrutnym czarownikiem, który dla władzy gotów był zrobić wszystko. W końcu przybywają do Lur, gdzie zawierają pakt z jego olkińskimi mieszkańcami - jeżeli ci poddadzą się ich magicznym prawom, Doranie zapewnią całemu państwu bezpieczeństwo i dobrobyt. Jednak grupa Olków ślubuje strzec swych własnych, zakazanych przez dorańskie prawo, rytuałów. Czekają na wybawcę - nieświadomego swego daru maga, który przywróci im ich dziedzictwo. Tymczasem do miasta przybywa w poszukiwaniu pracy młody Olk Asher. Po tym, jak przychodzi z pomocą dorańskiemu księciu, jego życie przybiera nowy, dramatyczny obrót...
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Galeria Książki
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 125x195
Ilość stron: 568
ISBN: 978-83-62170-30-2
Wprowadzono: 20.09.2011

RECENZJE - książki - Nieświadomy mag. Królotwórca, królobójca, Tom I - Karen Miller

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 19 ocen )
 • 5
  15
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Marta

ilość recenzji:11

brak oceny 13-08-2012 15:11

Tym co przyciągnęło moją uwagę i skłoniło mnie do sięgnięcie po "Nieświadomego Maga" był ciekawy opis. Jak się okazało książka przebiła moje oczekiwania względem niej, więc pochłonęłam ją w dosłownie 2 dni.
To co mi się najbardziej w niej podobało to to, że bohaterowie nie mają życia łatwego, prostego i przyjemnego, za to mnóstwo zmartwień i kłopotów z którymi muszą się borykać. Oprócz tego każda z postaci ma swój charakter, który w zależności od sytuacji pomaga im lub przeszkadza podczas codziennych zmagań z resztą świata.
Opowieść wywołuje w czytelniku szereg emocji, począwszy od sympatii lub antypatii do poszczególnych osób, radości lub smutków, które przeżywamy razem z nimi, aż po nadzieje i niepokoje o ich dalsze losy.
Jedyne co trochę mi przeszkadzało to niestety przewidywalność niektórych zdarzeń. Autor od czasu do czasu wciela się w postacie poboczne, pokazując nam to co się z nimi dzieje, jednak ten zabieg sprawia, że dokładnie wiemy o wszystkich wydarzeniach, przez co nie są dla nas zaskoczeniem, kiedy pozostałe postaci dowiadują się o zaistniałych sytuacjach. Uważam, że więcej tajemnicy znacznie by urozmaiciło całą opowieść.
Najbardziej zaskakujący jak dla mnie jest sam koniec opowieści. Był to dość niespodziewany zwrot akcji i trzyma w napięciu i niepewności czytelnika, zachęcając po sięgnięcie po drugi tom.
"Nieświadomy Mag" to dobrze napisana opowieść o królach, książętach, lordach i całym przekroju społeczeństwa. Jednak brakowało mi tutaj głębszego zagłębienia się w kwestie polityczne, co byłoby ciekawym urozmaiceniem. Natomiast mamy do czynienia tylko o wspominaniu niektórych problemów, z którymi muszą się borykać król i jego doradcy, jednak nie mamy okazji doświadczyć razem z nim obowiązków, które na nim spoczywają.
Na koniec powiem, że gorąco polecam tę książkę wielbicielom gatunku. Historia jest całkiem oryginalna, choć miejscami przewidywalna, jednak dobry humor i duża dawka emocji są gwarantowane.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

PatiG

ilość recenzji:118

22-01-2020 09:04

Prolog zniechęcił mnie do czytania tej serii, jednak się przełamałam i w sumie nie żałuję tej decyzji.
Pierwszy tom serii okazał się dużo lepszy od prologu. I choć księżniczka Fane do złudzenia przypomina mi Barl ? jest równie egoistyczna i mnie denerwuje ? to jest ona tylko postacią poboczną. Głównymi bohaterami są Asher i Gar, których nawet polubiłam. Są ciekawymi postaciami, bo gdyby było inaczej prawdopodobnie porzuciłabym tą książkę po kilku rozdziałach, mając w pamięci ten nieszczęsny prolog.
Styl autorki pozostał taki sam. Nadal lubuję się w rodzinnych pogawędkach i kłótniach, jednak tutaj opisywane są one z perspektywy dobrze wykreowanych postaci. Świat, a właściwie królestwo Lur zostało fajnie stworzone i tutaj autorka ma u mnie duży plus. Plus jednak neutralizuję się z dużym minusem za przewidywalność i mozolność akcji (naprawdę nie mogę zrozumieć książek, które zdradzają tak wiele na początku (tutaj jest to przepowiednia) a potem wszystko się wlecze). Do tego wiele rzeczy dzieje się z czystego przypadku - bo tak.
Książka nie jest idealna czy oryginalna, jednak nie żałuję czasu, który spędziłam czytając ją. (Chociażby wyrażenie ?przenajświętsza Barl? wywołało u mnie salwę śmiechu.)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

PariG

ilość recenzji:118

brak oceny 17-07-2019 09:24

Prolog zniechęcił mnie do czytania tej serii, jednak się przełamałam i w sumie nie żałuję tej decyzji.
Pierwszy tom serii okazał się dużo lepszy od prologu. I choć księżniczka Fane do złudzenia przypomina mi Barl ? jest równie egoistyczna i mnie denerwuje ? to jest ona tylko postacią poboczną. Głównymi bohaterami są Asher i Gar, których szczerze polubiłam. Są ciekawymi postaciami, bo gdyby było inaczej prawdopodobnie porzuciłabym tą książkę po kilku rozdziałach, mając w pamięci ten nieszczęsny prolog.

Styl autorki pozostał taki sam. Nadal lubuję się w rodzinnych pogawędkach i kłótniach, jednak tutaj opisywane są one z perspektywy dobrze wykreowanych postaci. Świat, a właściwie królestwo Lur zostało fajnie stworzone i tutaj autorka ma u mnie duży plus. Plus jednak neutralizuję się z dużym minusem za przewidywalność i mozolność akcji (naprawdę nie mogę zrozumieć książek, które zdradzają tak wiele na początku (tutaj jest to przepowiednia) a potem wszystko się wlecze). Do tego wiele rzeczy dzieje się z czystego przypadku.

Książka nie jest idealna czy oryginalna, jednak nie żałuję czasu, który spędziłam czytając ją. (Chociażby wyrażenie ?przenajświętsza Barl? wywołało u mnie salwę śmiechu.)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?