Niepiękność - Natasza Socha - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Niepiękność (miękka)

Ile jest warta Twoja uroda?

książka

Niepiękność, Ile jest warta Twoja uroda? - opis produktu:

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości.
Czterdziestopięcioletnia Paulina jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Pod każdym względem zdaje się być ideałem piękna, choć nikt nie wie ile ją to kosztuje i jak bardzo czuje się samotna. Jej każdy kolejny związek kończy się katastrofą.
Drogi obu kobiet przecinają się pewnego dnia, by uroda i brzydota mogły się przeniknąć i pomóc sobie wzajemnie.
Co tak naprawdę wyznacza współczesne kanony piękna? Czym jest atrakcyjność? Jak bardzo czujemy się dobrze sami ze sobą? Czy mężczyźni faktycznie szukają kobiet nieskazitelnych?
Niepiękność to skaza czy atut?
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Pragnienie

Amelie Nothomb

miękka
22,69 zł 34.90
 • -34%
Uległość

Michel Houellebecq miękka

26,40 zł 39.99
 • -42%
 • -35%
Testamenty

Margaret Atwood

twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Testamenty

Margaret Atwood

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Złodziejka truskawek

Joanne Harris

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 12.3.2020

Natasza Socha - przeczytaj też

 • -31%
 • -31%
Drogi święty Mikołaju

Natasza Socha , Magda Mazur miękka

27,53 zł 39.90
Pokój kołysanek

Natasza Socha

pocket
14,95 zł
 • -43%
Zamrożona

Natasza Socha

miękka
22,74 zł 39.90
 • -26%
Zula i jednoskrzydły smok

Natasza Socha , Agnieszka Antoniewicz miękka

18,38 zł 24.83

Zobacz również

 • -29%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
27,62 zł 38.89
 • -30%
Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

twarda
27,93 zł 39.90
 • -32%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
25,83 zł 37.99
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,74 zł 37.91
 • -42%
 • -39%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
24,33 zł 39.88
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Niepiękność, Ile jest warta Twoja uroda?
3/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

magda k pisze

 • 23-10-2019
 • 20:54

Myślę że to lektura którą powinna przeczytać każda kobieta? Bo każda z nas choćby jeden raz, ale miała zapewne to poczucie ?niepiękna, nie idealności? patrząc w lustro czy na inną kobietę. Czyż nie?

Choć fabularnie (Nie)Piękność mi się podobała średnio. (dlatego nie będę się tu specjalnie rozwodzić) Pomysł na fabułę taki zwyczajny, mało wyszukany. Troszkę się nudziłam. Momenty które zapewne miały być zabawne jakoś mnie nie śmieszyły, zwyczajnie nie poczułam tej książki w sensie właśnie bohaterów, wydarzeń, akcji, to myślę że akurat w tej książce nie to jest najważniejsze, bo to wszystko (bohaterowie, fabuła) jest tłem dla ogólnego problemu, tematu piękna. Bohaterowie są narzędziem do analizy, interpretacji pojęcia PIĘKNA.

Bo o czym jest książka ? W skrócie jest o tym, że spotykają się dwie kobiety. Jedna (Paulina) jest ta ładna, śliczna, piękna a druga (Nasturcja) brzydka, zakompleksiona i zamknięta w sobie. Obie jednak są nieszczęśliwe i obie siebie bardzo potrzebują by po prostu przejrzeć na oczy..
Ich spotkanie będzie momentem przełomowym dla każdej z nich, bo odkryją siebie na nowo, spojrzą na siebie, życie i otoczenie innymi oczami..
Każda z tej znajomości będzie czerpać dla siebie ale jednocześnie będzie dawać wiele w zamian, nawet o tym nie wiedząc..
To książka o zrozumieniu czym jest bycie piękną, o akceptacji siebie, o życiu wedle własnych wartości, kanonów a nie tych które narzuca nam świat.

Autorka na przykładzie tych dwóch kobiet pokazała, że nic nigdy nie jest takim jakim się wydaje, że piękno ma oblicza przeróżne, że dla każdego oznacza coś innego. Zmierzyła się z tym współczesnym naciskiem na bycie piękną, idealną uświadamiając, że można inaczej, po swojemu, byle w zgodzie ze sobą. Moim zdaniem temat ugryzła konkretnie, rzetelnie,ukazując go z rożnych perspektyw. Książka leczy kompleksy, jakoś wpływa oczyszczająco i budująco na postrzeganie samej siebie.
Dużo, dużo daje do myślenia i gratulacje dla Pani Sochy, że potrafiła się z tym zmierzyć i pokazać FUCKA współczesnemu myśleniu które ceni opakowanie i zewnętrzny look
POLECAM

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 9-06-2019
 • 16:57

Piękna, czyli jaka?
Wraz z upływem czasu zmieniają się kanony piękna, zaś to, co kiedyś było modne, teraz jest passe. Nie zmieniło się jednak nieustanne dążenie do ideału, niezależnie od tego, czy oznaczałby on rubensowskie kształty, anorektyczką sylwetkę czy figurę przypominającą nieproporcjonalną z anatomicznego punktu widzenia lalkę Barbie. Co więcej, w tym dążeniu jesteśmy gotowi na wiele poświęceń, znosimy ból i niewygody, wydajemy mnóstwo pieniędzy na operacje plastyczne, kosmetyki ?poprawiające? urodę bądź tuszujące jej niedoskonałości, katujemy się dietami, odmawiając sobie wszystkiego. Czy jesteśmy szczęśliwi z tego powodu? Czy osiągając to piękno, potrafimy się nim cieszyć czy raczej drżymy nieustannie, by go nie utracić? Czy takie sztuczne piękno jest rzeczywiście pięknem czy raczej maską, pod którą być może chowa się naprawdę urocza osoba, której jednak nie można poznać, bowiem sama zapomniała, kim jest?
Te wszystkie pytania rodzą się w trakcie lektury przejmującej, boleśnie prawdziwej książki Nataszy Sochy, pt. ?(Nie)piękność?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse książki powieść obyczajowa, to doskonały obraz naszych czasów, w których całkowicie zatraciliśmy się w pogoni za ideałami. Ten, kto różni się od innych, kto nie przystaje do sztywnych kryteriów, jest odrzucany, uznany za mało atrakcyjnego lub nawet niewidoczny. Wygląd decyduje o tym, jaką mamy prace, ilu mamy znajomych, tyle tylko, że nie zawsze jest gwarancją szczęścia? Książka Sochy, to doskonała lektura dla wszystkich tych czytelników, którzy czują się mniej atrakcyjni od innych, lub też przeciwnie ? mimo fizycznej atrakcyjności, nie mogą nazwać się szczęśliwymi osobami.
Poznajemy Nasturcję, w której piękne jest ? tylko imię. Tak właśnie o sobie myśli, nienawidząc swojego wyglądu do tego stopnia, że nie posiada nawet w domu lustra, robi też wszystko, by ograniczać kontakty z ludźmi. Jest boleśnie świadoma swojej nijakości, podkreślanej jeszcze źle dobrana fryzurą i mało atrakcyjnymi swetrami, w których nieustannie chodzi. Nie robi nic, by dać się poznać innym ludziom, jest zresztą przekonana, że nikt nie chciałby nawiązywać z nią kontaktu. Całe dnie spędza przed komputerem, ukrywając się za monitorem i zatapiając w kolejnych zleceniach ? jest jednym z najlepszych ghostwriterów w wydawnictwie, choć tak naprawdę stać ją na wiele więcej, co nieustannie powtarza jej szef, namawiając do wydania czegoś pod swoim nazwiskiem. Ona jednak woli pozostać anonimową, bezpieczną, w swojej strefie komfortu.
Jej jedyna rozrywka to korespondencja z aż siedemnastoma mężczyznami, flirt, dzięki któremu ukryta za fałszywym imieniem i atrakcyjnym awatarem, może poczuć się piękna i kobieca. Tak naprawdę jednak ma jeszcze jedną pasję, tyle że nieco wstydliwą ? regularnie podgląda przez okno swoją piękną sąsiadkę, zazdroszcząc jej wyglądu i życia. Czy jednak Paulina, bo o niej mowa, rzeczywiście jest szczęśliwa? Spotkanie tych dwóch kobiet, które tylko pozornie wszystko dzieli, nie tylko odmieni ich przyszłość, ale też pomoże przedefiniować pojęcie piękna.
Co wniosą w swoje życie? Jak potoczą się dalsze losy Nasturcji i Pauliny? Co stanie się, kiedy w ich życie kroczą dwaj mężczyźni, przeciętny szczurołap z zawodu o imieniu Karol, dysponujący osobliwym podejściem do życia i niezwykłymi pomysłami, a także przystojny niczym model Michał, specjalista od marketingu w wydawnictwie? Czy niepiękność okaże się piękna? Odpowiadając na te pytania zagłębimy się w lekturze skłaniającej nas nie tylko do refleksji nad swoim życiem i podejściem do kwestii urody, ale i nad swoim postępowaniem. Socha poruszyła ważki szczególnie dla kobiet temat, rozbierając go niejako na części pierwsze, dogłębnie analizując, nadając mu kształt powieści, która może znacząco podnieść jakość naszego życia. Pod warunkiem, że zaakceptujemy swoją niepiękność, a nawet ? ją pokochamy!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Katarzyna z Subiektywne Recenzje

 • 6-06-2019
 • 09:13

W dobie internetu i instagramowego pościgu na idealne twarze, włosy, ciała trudno jest odnaleźć prawdziwe ludzkie piękno. W książce "(Nie)piękność" autorstwa Nataszy Sochy poczujemy na własnej skórze zderzenie dwóch światów, brzydoty i cudownego wdzięku, które nie raz zaplatają się ze sobą.
Głównymi bohaterkami tej powieści są Nasturcja i Paulina. Dwie kobiety, pozornie z różnych światów, a jednak coś je łączy. Brak akceptacji siebie. Nasturcja uważa się za brzydką kobietę, jest zakompleksiona i wycofana, Paulina natomiast to symbol pięknego wyglądu i kobiecego ideału ale podobnie jak Nasturcja jest nieszczęśliwa. Ich życie zupełnie różni się od siebie, a kiedy ich ścieżki się skrzyżują, będzie to niesłychane wydarzenie. Poza nimi, występujące postacie są symbolem naszego społeczeństwa. To książka, która nie skupia się tylko na wyglądzie bohaterek, ale też na podejściu innych ludzi co do obu kobiet. "(Nie)piękność" to utwór, który ma na celu zwrócenie naszej uwagi na to, że wartością człowieka nie jest wygląd, bo musimy pamiętać o tym, że czasem cudowna powierzchowność kryje obrzydliwe wnętrze. Jednak często o tym zapominamy. Autorka w pewnym sensie zmusza nas do wyciągnięcia pewnych wniosków z naszego postępowania, które uwidacznia na przykładzie dwóch odrębnych postaci. Każdy z nas ma okazję utożsamić się z jedną bohaterką, poznać jej światopogląd i zorientować się czy nas tok myślenia był słuszny. Z drugiej natomiast strony, Natasza Socha ukazuje obraz nie tyle naturalnego piękna, co obsesyjnego dbania o siebie i zapominania o innych ludziach, a zderza obraz ten z pełną rezygnacji i zaniedbania widokiem Nasturcji. To wszystko sprawia, że książka ta jest pełna refleksji nad życiem, obecnymi czasami i hierarchią wartości, którą czasem należałoby odpowiednio zweryfikować i zaktualizować. Książka ta naładowana jest prawdziwymi sytuacjami, realnym życiem i trudnościami. Historia zawarta w tej powieści dotyka również współczesnych problemów związanym z nieustającym dążeniem do perfekcji. Wręcz chorobliwe podejście do własnego wyglądu nie pozwala czerpać radości z życia. Niesamowite zderzenie, wydawałoby się, dwóch odmiennych światów sprawia, że książka nabiera całkowicie innego znaczenia i napawa optymizmem, że są jeszcze ludzie, którzy widzą więcej niż czubek własnego nosa. To moje kolejne spotkanie z twórczością Nataszy Sochy i myślę, że nie ostatnie. Kobieta ma umiejętność stosowania nie tylko lekkiego pióra, ale też zagłębiania się w ludzkie dylematy i psychikę, co powoduje, że fabuła wydaje się ogromnie realistyczna.
Sądzę, że wielu z Was odnajdzie w tej historii cząstkę siebie. Jeśli macie chwilę, poświęćcie ją na lekturę tej książki, a gwarantuję, że nie będziecie żałować.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -39%
Dom z niebieskiego szkła

Anna Lubczyk

miękka
18,29 zł 29.99
 • -34%
Mrok we krwi Kroniki Dwuświata

Paweł Kopijer

miękka
26,33 zł 39.90
 • -47%
W ślady ojca/ Obsada

Danielle Steel

pakiet
31,74 zł 59.89
 • -35%
Władca marionetek Tajemnica Askiru Tom 3

Richard Schwartz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 22.3.2020
 • -35%
Światła i Cienie Tir Alainn, Tom 2

Anne Bishop

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 21.6.2020
 • -35%
Ostatnia walka Czarny Mag. Tom 4

Rachel E. Carter

miękka
27,24 zł 41.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -40%
Beksiński Tom 1 - 4

Zdzisław Beksiński

twarda
239,94 zł 399.89
 • -35%
Te wiedźmy nie płoną

Isabel Sterling

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020