Niepewność sytuacji prawnej jednostki w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - Anna Ostrowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Niepewność sytuacji prawnej jednostki w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (miękka)

książka

Niepewność sytuacji prawnej jednostki w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - opis produktu:

Książka wnosi do przestrzeni wydawniczej z zakresu nauk prawnych nową jakość. Perspektywa ?interesu jednostki? w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego została przedstawiona z dużym wyczuciem i benedyktyńską precyzją w doborze poszczególnych wątków badawczych. Wyodrębnienie pięciu płaszczyzn niepewności sytuacji prawnej jednostki, jak to uczyniła Autorka, nie było obecne w doktrynie prawa, co niewątpliwie świadczy o umiejętności dostrzegania ważnych, aktualnych i kluczowych dla nauki prawa administracyjnego obszarów badawczych. [?] Autorka nie utknęła w okowach myśli już napisanych (co poczytuję za przejaw znajomości materii), ale poszerzyła pole badawcze, przenosząc te rozważania w dojrzały sposób na bodaj najważniejszą płaszczyznę działań samorządu terytorialnego, jaką jest stanowienie prawa miejscowego, rokując tym samym na praktyczną przydatność wyników badań. Stawiane w pracy pytania badawcze oraz wnioski de lege lata i de lege ferenda są samodzielne i twórcze. Opanowanie umiejętności argumentacji prawniczej jest ponadprzeciętne. Warsztat naukowy Autorki i umiejętność wymagana przy analizowaniu źródeł prawa wraz z gruntowną analizą dorobku doktrynalnego i orzeczniczego zaowocowały powstaniem pracy o wysokich walorach naukowych. Z recenzji dr hab. Marty Woźniak, prof. UO

Książka Niepewność sytuacji prawnej jednostki w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorem książki jest Anna Ostrowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo. Książka Niepewność sytuacji prawnej jednostki w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego liczy 584 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Niepewność sytuacji prawnej jednostki w sferze stanowienia i obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.