Nie zjadaj cukierka...od razu!. Tajemnica słodkiego sukcesu w pracy i w życiu osobistym - Joachim de Posada - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nie zjadaj cukierka...od razu!. Tajemnica słodkiego sukcesu w pracy i w życiu osobistym (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Mt Biznes
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 112
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Nie zjadaj cukierka...od razu!. Tajemnica słodkiego sukcesu w pracy i w życiu osobistym - opis produktu:

Arthur jest szoferem, który w pół godziny potrafi rozwiązać krzyżówkę w New York Timesie, przeprowadzić analizę stanu gospodarki Ameryki Łacińskiej i wykonać w pamięci obliczenia szybciej niż inni za pomocą kalkulatora. Jonathan jest równie inteligentny jak Arthur, równie pracowity, tyle tylko że jest milionerem. Jak to się stało, że Jonathan siedzi na tylnej kanapie limuzyny, a Arthur z przodu? Dlaczego ich życiowe osiągnięcia są tak różne? Co wyjaśnia różnicę między sukcesem a porażką?

Odpowiedź kryje się w przełomowym badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Stanforda. W pokoju pozostawiono dzieci, każde z jednym cukierkiem, i poinformowano je, że albo mogą go zjeść, albo poczekać, a po piętnastu minutach dostaną drugiego jako nagrodę za cierpliwość. Niektóre z nich zjadły swojego cukierka od razu. Inne czekały. Prawdziwe znaczenie eksperymentu ujawniło się dziesięć lat później, kiedy badacze odkryli, że dzieci, które czekały na nagrodę, osiągały w życiu większe sukcesy niż dzieci, które natychmiast zjadły swojego cukierka.

Joachim de Posada, światowej sławy ekspert motywacyjny, który współpracował z tysiącami menedżerów i zawodowych sportowców, nie zmarnował tej lekcji. Teoria cukierka; jest zwieńczeniem trzydziestu lat poszukiwań odpowiedzi na pytanie, dlaczego jednym się udaje, a innym nie. Posada był przekonany, że kluczowa różnica między sukcesem a porażką nie polega jedynie na ciężkiej pracy lub większej inteligencji, ale na zdolności do odroczenia gratyfikacji. Osoby potrafiące oprzeć się cukierkom osiągają większy sukces, podczas gdy reszta z nas zjada swoją porcję od razu, tym samym zwiększając swój dług i niezadowolenie, niezależnie od zawodu i zarobków. Ale nie musi tak być.

Za pomocą prostego opowiadania i przykładów wziętych z życia ta zdolna odmienić twoje życie książka pokazuje, w jak wielkim stopniu decyzje, które dziś podejmujesz, mogą zaowocować jutro jeśli tylko nie zjesz swojego cukierkaod razu!

Sir Francis Bacon powiedział, że wiedza to potęga. Miał rację, zapomniał jednak o jednym słowie, które czyni to zdanie prawdziwym w każdej sytuacji. Zastosowana wiedza to potęga.

Przekład: Irena Bartczak

Książka Nie zjadaj cukierka...od razu!. Tajemnica słodkiego sukcesu w pracy i w życiu osobistym pochodzi z wydawnictwa Mt Biznes. Autorami książki są Joachim de Posada, Ellen Singer. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Nie zjadaj cukierka...od razu!. Tajemnica słodkiego sukcesu w pracy i w życiu osobistym liczy 112 stron. Jej wymiary to 140x216. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Nie zjadaj cukierka...od razu!. Tajemnica słodkiego sukcesu w pracy i w życiu osobistym

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: