Nie lekcje, lecz zajęcia edukacyjne - Elżbieta Goźlińska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nie lekcje, lecz zajęcia edukacyjne

książka

Nie lekcje, lecz zajęcia edukacyjne - opis produktu:

Dominującą formą organizacyjną procesu kształcenia w polskich szkołach jest lekcja, gdyż - zdaniem większości nauczycieli - najlepiej zapewnia realizację zasady systematyczności nauczania oraz opanowanie przez uczniów podstawowego zasobu wiedzy.
Jednak wyniki egzaminów zewnętrznych już pokazały, że najwięcej kłopotów uczniom sprawiały te zadania, w których trzeba wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, rozwiązać problem, samodzielnie formułować myśli.
Konieczne jest więc poszukiwanie takich rozwiązań metodycznych i organizacyjnych, aby rola nauczyciela zmieniła się z osoby przekazującej wiedzę w osobę wspomagającą uczenie się uczniów i mobilizującą ich do samodzielności. Tradycyjna lekcja wydaje się być niewystarczającą formą kształcenia.

Dlatego zeszyt ten jest poświęcony omówieniu różnych form organizacyjnych procesu edukacji, stosowanych już i sprawdzonych w wielu szkołach (np. warsztaty, seminarium w klasie, projekty, gry symulacyjne, zielone szkoły). Mamy nadzieję, że jego lektura przyczyni się w pewnym stopniu do tego, aby polska szkoła stała się miejscem aktywnej i twórczej pracy uczniów i nauczycieli, miejscem przyjaznym dla uczniów, interesującym, nie stresującym i wesołym.

Książka Nie lekcje, lecz zajęcia edukacyjne pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Autorem książki jest Elżbieta Goźlińska. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, dydaktyka. Książka Nie lekcje, lecz zajęcia edukacyjne liczy 40 stron. Jej wymiary to 148x210.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Nie lekcje, lecz zajęcia edukacyjne

4/5 ( 3 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.