Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia - Anna Macha-Aslanidou - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia (miękka)

 • Promocja
  image-promocja

książka

Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia - opis produktu:

Czy teorie żyjącego na przełomie XV i XVI wieku florenckiego filozofa można dziś odłożyć do lamusa? Nic bardziej mylnego - stwierdza dr Anna Macha-Aslanidou i wykazuje, że porady, które Niccolo Machiavelli dawał renesansowemu księciu, idealnie nadają się obecnie dla szefów wielkich korporacji, których to funkcjonowanie i struktura władzy zadziwiająco przypomina działanie włoskich państw-miast tamtych czasów.

Autorka stanowczo broni autora Księcia przed zarzutami o niemoralność. Wskazuje, że Machiavelli nade wszystko kochał swoją ojczyznę i to dla niej pozwalał zrobić niemal wszystko, odwołując się do moralności starożytnego świata.

Tekst zgrabnie porusza się pomiędzy dwoma z pozoru obcymi sobie światami, przeszczepiając tezy Machiavellego na grunt współczesny.

Książka Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia pochodzi z wydawnictwa Novae Res Wydawnictwo Innowacyjne. Autorem książki jest Anna Macha-Aslanidou. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, filozofia polityki. Książka Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia liczy 250 stron. Jej wymiary to 130x210. Oprawa jest miękka. Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia jest częścią serii Lego. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Niccolo Machiavellego filozofia władzy i jej aktualne odniesienia

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.9/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: