Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży - Tadeusz Nyczek - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Żywosłowie
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 330
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży - opis produktu:


Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży, od Tadeusz Nyczek. Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Tadeusz Nyczek. Nie będziesz żałował! Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Tadeusz Nyczek, znany krytyk teatralny i literacki, pisarz, kierownik literacki teatrów (m.in. Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 1992?1997 i 1998?1999; Narodowego Starego Teatru w Krakowie, 2002?2004; Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie ? od 2011), jest dla wielu prawdziwą legendą i niekłamanym autorytetem, choć jego autoironiczna i unikająca nadmiernie wielkich słów postawa wymyka się ciężarowi tych słów. Kiedyś bojowy sojusznik teatru studenckiego, autor kultowej książki ?Pełnym głosem? (1980), twórca własnego stylu krytyczno-teatralnego i autorskiej odmiany recenzji teatralnej, reprezentuje to, co najlepsze w inteligenckim myśleniu i praktykowaniu teatru.
Trudne do jednoznacznego uchwycenia, a przecież tak ważne dla polskiej kultury, owo inteligenckie myślenie prezentuje od lat jako stały współpracownik miesięcznika ?Dialog?. Na jego łamach, pod nagłówkiem ?Nawozy sztuczne? publikuje ? jak sam pisze ? ?felietony niefelietony, pseudoopowiadania, nibyeseiki, malowane literami portrety i ułamki wspomnień podbarwionych fabularną fantazją?. Ich pierwszy zbiór ? ?Nawozy sztuczne dla artystów i sprzątaczek? ? ukazał się w roku 2015. Sześć lat później ukazuje się owych ożywczych nawozów zbiór kolejny, tym razem przeznaczony dla ?młodzieży i starców?. Dlaczego dla nich? Tadeusz Nyczek wyjaśnia już na wstępie: ?Otóż jak wskazują badania, czegoś takiego jak wiek średni, czyli pośredni, zwyczajnie nie ma. Starców jest mnóstwo, podobno coraz więcej. Młodzież zaś tak długo czuje się młodo, dopóki całkowicie nie stetryczeje. Oznacza to, że książeczka ta jest właściwie dla wszystkich, niezależnie od wieku?.
?Nawozy sztuczne?? to książka tylko w niewielkiej części poświęcona teatrowi. A jednak jest sceną, na której w wielości tematów, przypomnień, obrazów, refleksji, smutnych żartów i gniewnych pomrukiwań, ożywa świat, który tak wielu chciałoby dziś unieważnić, ośmieszyć i unieobecnić. Teatr kulturalnego miasta w jego najlepszym wydaniu, znowu rozgrywający swoją arcyludzką tragikomedię wbrew wszelkiej maści Edkom.

Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży - Tadeusz Nyczek to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Tadeusz Nyczek i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży pochodzi z wydawnictwa Żywosłowie. Autorem książki jest Tadeusz Nyczek. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, teatr. Książka Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży liczy 330 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Tadeusz Nyczek - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Nawozy sztuczne dla starców i młodzieży

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: