Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Uniwersytet Gdański
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 1420
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku - opis produktu:

Tom niniejszy stanowi próbę podsumowania mijającego półwiecza, dlatego zdecydowaliśmy się zamieścić w nim artykuły wcześniej opublikowane przez Autorów, które w ich ocenie stanowią ważny element prowadzonych przez nich badań naukowych, a całość została podzielona tematycznie na jedenaście głównych rozdziałów, począwszy od historii prawa oraz teorii i filozofii państwa i prawa jako refleksji o tym, skąd się wzięło, po co jest i na czym się opiera prawo, poprzez poszczególne dogmatyki prawnicze, a skończywszy na prawie morskim, które jest swoiste dla gdańskiego Wydziału Prawa i Administracji i stanowi ważny od jego zarania element morskości naszej Alma Mater. Wszak na jej murach widnieje dewiza: In mari via tua. Wszystkie rozdziały zaczynają się od krótkiej historii katedr, z którymi byli i są związani Autorzy zamieszczonych w danym rozdziale artykułów, ułożonych według klucza chronologicznego z uwzględnieniem starszeństwa profesorów. W niniejszej Księdze bowiem każda Katedra dzieli się swoimi osiągnięciami. Co ważne, znalazły się tu opracowania publikowane już w pierwszych latach funkcjonowania Wydziału. Ponieważ pamiętamy również o tych profesorach, którzy od nas odeszli, zamieściliśmy w Księdze ich teksty. Choć nie ma wśród nas już tych znamienitych Profesorów, pozostał ich dorobek, który z dumą przypominamy. Mamy świadomość, że artykuły wcześniej publikowane, zwłaszcza z lat dawnych, nawet z czasu minionego ustroju, nie mogą pretendować do miana aktualnych, jeśli chodzi o stan prawny. Decydując się na taką ideę Księgi, mieliśmy jednak inny cel przypomnieć wkład profesorów naszej uczelni, zarówno tych byłych, jak i obecnych, w rozwój nauki prawa w Gdańsku, co oddaje tytuł Księgi. Myślę jednak, że patrząc na nazwiska i dorobek wielu spośród zebranych tu Autorów, można pokusić się o stwierdzenie, że jest to wkład znacznie szerszy, niż sugerowałby sam tytuł. prof. Wojciech Zalewski

Książka Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Gdański. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo. Książka Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku liczy 1420 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Nauka prawa w Gdańsku w XX i XXI wieku

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.