Nauka o oddychaniu - William Walker Atkinson - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nauka o oddychaniu (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Centrum
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 114
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Nauka o oddychaniu - opis produktu:

Dzieło to przynależy do sfery Jogi. Jego podstawowym zadaniem jest wzmacnianie i równoważenie siły fizycznej, mentalnej, emocjonalnej i psychicznej, co niezwykle korzystnie wpływa na system nerwowy. Autor wykłada jasno i zwięźle zasadnicze metody joginów i ich ulubione ćwiczenia, które może wykonywać każdy, zarówno nowicjusz, jak i zaawansowany Adept. Posługuje się przy tym terminami utartymi na Zachodzie, unikając nazw sanskryckich, by ułatwić czytelnikowi ich zrozumienie.

Życie uzależnione jest w całości od aktu Oddychania, stanowiącego najważniejszą ze wszystkich czynności ciała. Świadome władanie procesem Oddychania przedłuża nasze dni na ziemi, potęgując nasze siły życiowe i odporność, oddychanie niepełne i niedbałe je skraca, czyniąc człowieka podatnym na choroby. Prawidłowe Oddychania oddziałuje również na sferę umysłową człowieka, poziom jego energii, uwalnianie niepożądanych, czyli negatywnych emocji, co z kolei ma ogromny wpływ na rozwój duchowy człowieka.

Człowiek pierwotny oddycha prawidłowo. Jeżeli oddaje się cywilizowanemu trybowi życia przejmuje szkodliwe nawyki chodzenia, stania i siedzenia, pozbawiające go naturalnego Oddychania, którym obdarzyła go przyroda. Stąd jedynie garstka ludzi w wysoko rozwiniętych społecznościach oddycha poprawnie.

Ilość Prany w całości uzależniona jest od właściwego Oddychania. Pranę natomiast możemy zbierać i pożytkować z korzyścią dla samych siebie i innych. Przy jej pomocy możemy np. skutecznie leczyć, również na odległość, czy pożytkować do bardzo wielu innych celów.Cytaty z ksiązki:

Na Zachodzie przyzwyczajono się wyobrażać sobie bardzo powierzchownie, kim są `jogini`, jaka jest ich filozofia i wpływ. Podróżnicy przybyli z Indii opowiadają różne historie o hordach fakirów, żebraków i różnych sztukmistrzów, zagradzających drogi w Indiach i nazywających siebie bezwstydnie `joginami`. Wszyscy ci ludzie istnieją, to prawda, ale nazywać ich `joginami` to obelga dla prawdziwego jogina, tak samo, jak niedorzeczne jest dla zasłużonego chirurga słuchać, że lekarzem nazywają cyrulika lub `profesorem` ulicznego sprzedawcę znachorskich środków.
W Indiach, tak jak i w innych wschodnich krajach, żyli dawniej ludzie, którzy poświęcali czas i siły ucząc się metod rozwoju sił człowieka: fizycznych, umysłowych i duchowych. Doświadczenia pierwszych pokoleń tych poszukiwaczy przekazywali przed wiekami nauczyciele uczniom: stopniowo stworzono naukę zwaną `Jogą`, a osobom poszukującym prawdy nadano imię `jogina` - od sanskryckiego słowa `jug` - co znaczy `jednoczyć`.
`Joga` dzieli się na kilka rozdziałów, zaczynając od nauczania o władaniu ciałem, aż do nauk o sposobach osiągnięcia wyższego rozwoju duchowego. Nie będziemy mówili tutaj o zaawansowanych przypadkach, chyba że będzie to konieczne.
`Nauka o Oddychaniu` zbliża się bardzo często do sfery `Jogi` i chociaż pierwszym jej zadaniem jest rozwój w człowieku sił fizycznych, niektóre cechy tego systemu pomagają też duchowemu rozwojowi.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Cyberpunk 1982-2020 twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -38%
Tool - Parabola miękka
24,74 zł 39.90
 • -32%
Stanisław Bareja alternatywnie miękka
33,93 zł 49.90

William Walker Atkinson - przeczytaj też

 • -20%
 • -20%
Hatha Joga miękka
31,12 zł 38.90
 • -20%
Joga Królewska miękka
31,19 zł 38.99
 • -20%
Joga Mądrości miękka
31,12 zł 38.90
 • -20%
Tajemne doktryny Różokrzyżowców miękka
31,12 zł 38.90
 • -18%
Wewnętrzny sekret miękka
23,78 zł 29.00
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Nauka o oddychaniu
4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.