Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy - Anna Musiała - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy (miękka)

Inspekcja Pracy - wyzwania przyszłości

książka

Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy, Inspekcja Pracy - wyzwania przyszłości - opis produktu:

Publikacja jest pokłosiem dyskusji prowadzonej podczas pierwszej z cyklu Ogólnopolskich Konferencji Naukowych pt. "Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy" poświęconej tematowi "Inspekcja Pracy - wyzwania przyszłości", która odbyła się 27 października 2016 r. w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Konferencję tę patronatem honorowym objął Rektor UAM prof. UAM dr. hab. Andrzej Lesicki oraz Główny Inspektor Pracy - Roman Giedrojć. W książce zawarto nie tylko zagadnienia przedstawione na konferencji, ale także przygotowane w związku z nią przez przedstawicieli nauki.

Organizacja tego typu cyklu konferencji daje możliwość stworzenia płaszczyzny dla ożywionej wymiany poglądów między teorią a praktyką w zakresie palących problemów człowieka pracy - wymiany, która w dalszej perspektywie przyczyniłaby się do doskonalenia rozwiązań ustawodawczych i jurydycznych.

Temat owej pierwszej konferencji został podyktowany głęboką potrzebą przedyskutowania problemów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem systemu inspekcji pracy w Polsce i w konsekwencji wysunięcia w tym zakresie postulatów de lege ferenda. Istnieje bowiem konieczność takiego unormowania, które odpowie wyzwaniom współczesnego świata pracy, a jednocześnie stworzy optymalne prawne uwarunkowania dla realizacji przez inspektorów pracy zadań, jakie stoją przed inspekcją pracy jako całością w Polsce.

Książka Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy Inspekcja Pracy - wyzwania przyszłości, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Anna Musiała. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy liczy 172 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy, Inspekcja Pracy - wyzwania przyszłości

4.6/5 ( 16 ocen )
 • 5
  13
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.