Nauczyciel tańca / Anna Dąbrowska 23,98 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Nauczyciel tańca (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Lira Publishing
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 400
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Nauczyciel tańca - opis produktu:

Byli jak dwa kontrastowe kolory - czerń i biel. Nosili w sobie mrok, lecz wierzyli, że uczucie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż narastające od lat ciemności...
To opowieść o chłopaku, który tańczy, by wyrzucić drzemiącą w nim złość, oraz o kobiecie, która skrywa wielką tajemnicę. To także historia jej siostry, cierpiącej na rzadką chorobę, dla której taniec okazuje się wybawieniem. Co się stanie, gdy splotą się losy tej trójki? "Nauczyciel tańca" to powieść, która pokazuje, że miłość może przezwyciężyć wszystko!

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Nauczyciel tańca - mobi, epub

A. Dąbrowska

17,22 zł 21.53
produkt cyfrowy
 • -20%

MP3

Nauczyciel tańca - mp3

A. Dąbrowska

23,59 zł 29.48
 • -8%
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69
 • -40%
Kolejne 365 dni

B. Lipińska

23,89 zł 39.82
 • -36%
Kolory pawich piór

J. Moyes

25,45 zł 39.77
 • -37%
Kołysanka z Auschwitz

M. Escobar

24,99 zł 39.66
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

M. Witkiewicz

25,89 zł 39.84

Zobacz również

 • -33%
Pamiętnik księgarza

S. Bythell

26,69 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

M. Houellebecq

29,24 zł 44.99
 • -33%
Zagubiona

K. Michalak

26,69 zł 39.84
 • -30%
Lato wśród wydm

A. Krawczyk

27,87 zł 39.81
 • -35%
Mister

E. James

25,85 zł 39.77
 • -35%
Jaga Kwiat paproci, Tom 0,5

K. Miszczuk

22,69 zł 34.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Nauczyciel tańca
Średnia ocena:
4.4
  11
  0
  1
  1
  1
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 8-05-2018
 • 11:37

RECENZJA

Premiera: 14.03.2018

?Kiedy tańczyłem, wyznawałem pewną zasadę ? dokładniej mówiąc, cytowałem słowa Marthy Graham: ?Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta?. Miałem swoją przestrzeń i nie znosiłem, kiedy ktoś stawiał na niej chociaż czubek swojego buta. Takie same granice wyznaczałem w życiu osobistym, choć po wczorajszych przejściach doszedłem do wniosku, że musze uelastycznić moją przestrzeń. Być może nawet wpuszczę w nią gościa. Nie mogłem przestać myśleć o Kai. To wszystko było porąbane. Poznałem dziewczynę, która nagle jednym swoim uśmiechem zburzyła we mnie mur, który budowałem przez poprzednie trzydzieści lat. A ona pojawiła się w ruinach i złamała tego twardziela, którym byłem.? ? fragment powieści.

?Nauczyciel tańca? to powieść obyczajowa z wątkiem romantycznym, a może bardziej romans z elementami obyczajowymi, wydana nakładem Wydawnictwa Lira, którą Anna Dąbrowska bezapelacyjnie kupiła moje czytelnicze serce. A stało się tak z kilku powodów:

1. autorka stworzyła historię, której podwaliny stanowi taniec i miłość do tańca, a że uwielbiam filmy i książki taneczne, to nie mogłam sobie odmówić przyjemności zapoznania się również z tą, tym bardziej, że jeszcze nie miałam okazji czytać żadnej książki Dąbrowskiej. Tanecznym motywem przewodnim został tutaj krump ? krumping, czyli taniec uliczny charakteryzujący się bardzo ekspresyjnymi i energicznymi krokami i ruchami ciała, mający w swoim założeniu uwolnienie umysłu od agresji i innych złych emocji;

2. głównym bohaterem powieści jest mój imiennik ? Dominik, którego przemianę z niedostępnego, schowanego pod kapturem faceta ? krumpera w mężczyznę ? nauczyciela tańca, świadomego swoich atutów mogłam obserwować na kartach książki;

3. siostry Jemioł ? niemal trzydziestoletnia Kaja oraz dwunastolatka Sara i ich naznaczone śmiercią rodziców życie zostały bardzo realistyczne przedstawione, zwłaszcza jeśli chodzi o przypadłość Sary ? mutyzm i niemożność wypowiedzenia ani jednego słowa z uwagi na przebytą traumę;

4. umiejętne poprowadzenie akcji tak, aby czytelnik zżył się z bohaterami, kibicując im do samego końca i oczekując, że ostatecznie pokonają wewnętrzne ograniczenia i zbudują we własnych oczach nową, lepszą wersję samych siebie, dzięki oddaniu się pasji i zawierzeniu drugiemu człowiekowi.

Dominik Antas doskonale sprawdził się w roli terapeuty niemej Sary, która dzięki rozładowaniu negatywnych emocji w tańcu, odnalazła radość i sens istnienia. Dominik udowodnił, że nie trzeba (a nawet nie można!) wchodzić w czyjeś życie z butami, można to zrobić boso, a zatem ze stuprocentowym wyczuciem i empatią, co z pełną premedytacją uczynił zarówno jeśli chodzi o Sarę, jak i o jej starszą siostrę Kaję. Kobieta tak mocno skoncentrowała się bowiem na wydobyciu siostry z sideł lęku oraz na matkowaniu jej, że kompletnie zapomniała o tym, że sama również jest ofiarą tragicznych wydarzeń i potrzebuje zrozumienia, pomocy oraz miłości.

Dąbrowska zaserwowała swoim odbiorcom tygiel emocji, opisanych przystępnie, przejrzyście i z energią, która porywa niczym ulubiona melodia. Dwugłos narracyjny i przedstawianie wydarzeń naprzemiennie z perspektywy Dominika i Kai sprawdził się moim zdaniem bardzo dobrze, dając lepszy ogląd sytuacji i umożliwiając lepsze zrozumienie motywów działania poszczególnych postaci. Wreszcie, ?Nauczyciel tańca? to odpowiedź na pytanie, czy przeszłość determinuje raz na zawsze to, jacy jesteśmy i co robimy teraz i w przyszłości. Bo to, że przeszłości nie możemy zmienić jest oczywiste, ale sposób, w jaki radzimy sobie z tym, co nas spotkało, zależy już tylko od nas i od wsparcia, jakie mamy od najbliższych nam osób.

Polecam Wam tę lekturę, jeśli macie ochotę na książkę lekką, ale z wszytym w fabułę wartościowym przesłaniem.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 2-05-2018
 • 14:57

Nauczyciel tańca, jest piątą książką w dorobku literackim Anny Dąbrowskiej. Muszę przyznać, iż z ogromną niecierpliwością oczekiwałam tej publikacji, a gdy już do mnie przyszła, to bałam się ją zacząć czytać. Straszne prawda? Dość długo na nią czekałam, a gdy już była w moich dłoniach, pojawiła się obawa, czy na pewno udźwignę los bohaterów, czy poradzę sobie z emocjami, jakie w sobie skrywa ta historia. Bo w końcu Anna, w myśl swojej zasady, w swoich historiach zawsze stawia na emocje. ALE z drugiej strony, miałam nieodpartą ochotę przeczytać ją bardzo szybko, żeby przeżyć wszystkie wzloty i upadki Dominika i Kai. Takie zachwiania emocjonalne, trwały w moim wnętrzu kilka dni. Najgorsze jest jednak to, iż jak już rozpoczęłam zagłębiać się w treść tej publikacji, to nie mogłam się oderwać i nie chciałam jej kończyć! A gdy już dobrnęłam do ostatniej strony, do ostatniego akapitu, do ostatniego zdania, poczułam ogromną pustkę, że to już koniec... Byłam (i nadal jestem) głodna większej ilości stron! Jednak skoro tam ich nie ma, to ZNOWU muszę oczekiwać kolejnej książki Anny Dąbrowskiej. Tyle słowem wstępu, ale jak już pewnie zdążyliście się domyśleć, to jestem oczarowana, zafascynowana, a także pełna nieustającego zachwytu z uwagi na to, co w sobie skrywa niniejsza publikacja.

Ludzie, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia, nie są wylewni.


Tytułowy Nauczyciel tańca to Dominik Antas, chłopak, a raczej mężczyzna (Dominik ma trzydzieści trzy lata) nie interesuję się związkami na dłuższą metę. Nigdy też nie dopuścił do powstania więzi emocjonalnej pomiędzy sobą a jakąkolwiek kobietą. Zastanawiacie się dlaczego, a to dlatego, iż ma za sobą bagaż życiowych, bolesnych doświadczeń. Rodzice opuścili Dominika, kiedy ten miał trzy lata. Wówczas chłopak trafił do domu dziecka i to właśnie tam rozpoczęło się dla niego mało dziecięce życie. Okres jaki spędził w domu dziecka, był tym, kiedy to chłopak marzył, by stać się jak najszybciej dorosłym i rozpocząć życie według własnych zasad i wartości. Kiedy pierwszy raz trafił pod skrzydła rodziny zastępczej, był przekonany, iż nowi rodzice zapewnią mu godne i szczęśliwe życie. Jednak po dwóch latach chłopak został odesłany z powrotem do domu dziecka, bowiem kobieta zaszła w ciążę i bardziej pragnęła swojego biologicznego dziecka, niż małego Dominika... Z czasem chłopak zamieszkał w dzielnicy rapu i stał się utalentowanym, zdolnym krumperem. Mimo swojej bolesnej przeszłości i notorycznie odczuwanej alienacji, taniec rekompensuje mu wszystko. Jest lekiem na całe zło, ucieczką od szarej rzeczywistości. Daje Dominikowi ogrom radości i satysfakcji i co najważniejsze pozwala na wyładowanie drzemiącej w nim złości.

Moje życie goniły dramaty, więc przechodziłem różne stadia złości, żalu i depresji. Byłem więźniem swojego strachu. I wiem, ze w powrocie do normalności potrzebnie są ludzie. Musimy żyć w grupach, by nie zwariować.


Z drugiej zaś strony poznajemy Kaję Jemioł dwudziestosiedmiolatkę, która na co dzień pracuje jako asystentka fotografa. Zatrudniając się na tym stanowisku, była przekonana, iż po kilku tygodniach asysty będzie mgła sam wziąć aparat w dłonie i zrobić profesjonalną sesję, jednak tak się nie stało. Trzymanie lampy, kontrola światła, czy też parzenie kawy nie jest szczytem marzeń Kai, ale żadna praca nie hańbi, zatem dziewczyna, porządnie podchodzi do powierzonych jej zadań. Ponadto Kaja samotnie wychowuje i opiekuję się swoją dwunastoletnią siostrą - Sarą. Sara Jemioł cierpi na mutyzm, który pojawił się w jej życiu w wyniku traumatycznych przeżyć. Śmierć rodziców dziewczyn spowodowała, iż życie Sary to pasmo nieustających lęków. Siostry są do siebie bardzo podobne, lecz znacząco różnią się charakterem. Kai brakuje pewności siebie, a każdą sytuację jaka pojawia się w jej życiu poddaje analizie, oprócz tego nieustannie dąży do bycia perfekcjonistką, zaś Sara (mimo mutyzmu) to rezolutna, odważna i mądra dziewczynka.

Cisza nie jest kaprysem. Cisza to ból po stracie.

Pewnego dnia, po konsultacji z terapeutą Kaja dowiaduje się, iż warto dać szansę Sarze, w realizacji jej pasji i zainteresowań, aby dziewczynka mogła wyzwolić się z bolesnych wspomnień. Sara pragnie nauczyć się tańczyć krumping. Mimo początkowej obawy, jaka zrodziła się we wnętrzu Kai, dziewczyna w końcu zapisuje Sarę na zajęcia do... DOMINIKA! Jednak czy chłopak będzie w stanie wyleczyć żyjącą w ciszy dwunastolatkę? Czy treningi spowodują, iż dziewczynka zacznie mówić? A co jeśli pomiędzy nauczycielem tańca a Kają, zacznie kiełkować uczucie? Przecież Dominik, nie potrafi zbudować związku! ALE może to właśnie Kaja, go tego nauczy?

Gdy miłość puka do twoich drzwi, wszystko ulega przewartościowaniu. Zaczynasz widzieć, słyszeć i czuć, a przedtem odnosisz wrażenie, że dotąd tylko byłeś, ale nie można tego nazwać prawdziwym życiem.


Piękna. Wartościowa. Przemyślana i dopracowana pod każdym względem publikacja! Zacznę od tego, iż jestem oczarowana wykonanym przez Anne researchem. Wnikliwie, możemy zaznajomić się, ze wszystkimi tajnikami tańca - krumpingu. Poznajemy nazwy każdego kroku, elementy jakie dominują w tym stylu, jakie emocje jest w stanie wyzwolić krumping u tancerza. Rewelacja! A wszystko to, zostało wkomponowane w tę historię z niebywałą lekkością. Dzięki temu, iż opisy są wyjątkowo plastyczne, wręcz namacalne, mamy możliwość pełnego wyobrażenia sobie, jak ten taniec wygląda, w jaki sposób pozwala na wyrzucenie z siebie złości, negatywny emocji, buzujących nieszczęść.

Niewątpliwą zaletą Nauczyciela tańca, jest motyw mutyzmu, wychowywania się w domu dziecka, jak i bólu po stracie rodziców. Owa tematyka czyni historię wyjątkową i niepowtarzalną. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek czytała książkę, w której znajdowałyby się elementy, odnoszące się do mutyzmu, walki z tym, ogromnym bólem związanym z niemożnością wypowiedzenia żadnego słowa. Taniec ma zrekompensować Sarze, lata ciszy i spowodować, aby na nowo zaczęła mówić, wyrażać swoje uczucia słowem, a nie tylko za pomocą słowa pisanego. Cieszę się, że mimo wątku miłosnego jaki się tutaj pojawia (o nim więcej za chwile) Autorka, nie zapomniała o Sarze. Sara jest w tej historii tak samo ważna jak Dominik i Kaja, a jej niemożność mówienia z pewnością poruszy niejednego odbiorcę.

Odkrywamy siebie przez całe życie, ale i tak niewiele o sobie wiemy.


Biorąc pod uwagę motyw wychowywania się w domu dziecka, zaś później u rodzin zastępczych, to moje serce zostało rozdarte. To co się później okazuje, jak naprawdę wyglądało życie Dominika w tym czasie, to, po prostu brak mi słów. Element ten, wywołał we mnie całe spectrum emocji. Najgorsze jest to, że tematyka ta jest mi tak bardzo bliska, z uwagi na studia i pracę, a Anna Dąbrowska, ma chyba jakiś radar i po raz kolejny porusza w swojej książce tematykę, która jest mi bardzo znana i mam możliwość wytykania jej błędów (mam nawet na to pozwolenie), ale tutaj (podobnie jak w poprzednich książkach) ich nie znalazłam. Element ten został ukazany tak bardzo autentycznie, dogłębnie ukazując blaski i cienie wychowywania się w domu dziecka i rodzinach zastępczych, że po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, iż Anna Dąbrowska, nie boi się poruszać w swoich książkach trudnej tematyki, opisuje życie takie jakie potrafi być naprawdę, a my sami dość często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że takie rzeczy mogą się dziać. Niestety takie sytuacje się zdarzają. Nawet tuż obok nas...

Ludzie współczują ci po fakcie, a kiedy przechodzisz jakiś dramat, odwracając się do ciebie plecami, udając, że niczego nie widzą.


Ból po stracie rodziców, jaki towarzyszy dziewczynom, również jest odczuwalny u odbiorcy. Na Kai spoczął obowiązek opiekowania się młodszą siostrą, nieustanne staranie się o zapewnienie jej godnego życia w miarę możliwości, bycie jednocześnie matką i siostrą. Mimo iż, wydawać się może, że jest to nie do osiągnięcia, to jednak postawa i charakter Kai, udowadnia, iż wszystko jest możliwe. Troszczy się o swoją siostrę, stara się o jej dobro, jest dla niej wsparciem i opoką. Dziewczyny są niesamowitymi bohaterkami! Prócz tego, iż Kaja odczuwa silny ból po stracie rodziców, to także odczuwa silny ból, z uwagi na to, iż ukrywa pewną tajemnicę. Tajemnicę, która mną bardzo wstrząsnęła, spowodowała, iż musiałam na moment odłożyć książkę, aby uspokoić bijące serce. Kompletnie się tego nie spodziewałam, nic nie zwiastowało, iż wydarzy się to, co się wydarzyło! Nic! A tu takie coś! Dziękuję za zaskoczenie Aniu! :)


Nie mogę zapomnieć o napisaniu kilku słów na temat wątku miłosnego, o którym nadmieniałam nieco wcześniej. Wkomponowany w całość niesamowicie lekko, subtelnie i sensualnie, pomiędzy problemami, z którymi zmagają się bohaterowie, a także pomiędzy treningami krumpingu. Uczucie jakie sukcesywnie i stopniowo zaczyna kiełkować pomiędzy Dominikiem, a Kają jest piękne. To właśnie Kaja obudziła w Dominiku, chęć zaangażowania się i zbudowania prawdziwego i trwałego związku, a nie przygody na jedną noc. Mimo iż, chłopak nieustannie miał obawy, względem zaangażowania się i mówienia o swoich uczuciach, to z czasem mur, który zbudował wokół siebie, zaczął opadać.

Tak byłem egoistą. Wielkim tchórzem, który nie chciał komplikacji w swoim życiu.


O samych bohaterach napisałam dość dużo, i jak łatwo można się domyśleć, zostali wykreowani przez Autorkę, niesamowicie dobrze. Każda postać jest wyrazista, wiarygodna, autentyczna, i co najważniejsze dostarcza nam wielu emocji. Posiada swoje wady i zalety, ujmuję nas nimi. Ponadto dzięki temu, iż Anna Dąbrowska zdecydowała się poprowadzić narrację dwutorowo, a my mamy możliwość widzieć wydarzenia raz oczami Kai, a raz oczami Dominika, to także mamy możliwość pełnego zaangażowania się w ich sytuację, możemy stworzyć z nimi bliską, wręcz namacalną więź. Nie mogę zapomnieć jeszcze o jednym bohaterze, mianowicie Edwardzie (Eddim), przyjacielu Dominika. Jego postać jest niesamowicie intrygująca i zabawna. Eddie podobnie jak Dominik tańczy krump i oddaje się swojej pasji z niesamowitą miłością, w celu wyładowania drzemiących w nim problemów, zapomnieniu o nich. Z przyjemnością przeczytałabym historię o nim samym!

Każdy z nas ma w sobie gniew, a krupm jest od niego ucieczką, po wolność duszy.


Biorąc pod uwagę język jakim operuje Autorka, to od pierwszego spotkania z jej twórczością, nie mam żadnych zastrzeżeń. Anna potrafi hipnotyzować słowem i zainteresować odbiorcę bezprecedensowym pomysłem na fabułę. Sugestywne, lekkie opisy powodują, iż nasza wyobraźnia działa ze zdwojoną siłą, nie musimy także zastanawiać się nad zasadnością danej sceny. Wszystko ze sobą współgra, tworzy wyrazistą i przekonywującą całość. Bogaty język, dynamiczne dialogi, potęgują akcję, która i tak jest wartka. Tajemnice, niesamowity klimat i aura. Autorka z niebywałą wnikliwością i empatią, zobrazowała nam świat Dominika, Kai i Sary. Świat gdzie dominuje ból, smutek i walka ze złością i taniec, ale także świat, pełen radości, uśmiechu, tęsknych spojrzeń, wybaczania i pojednania. Rozpoczynając zagłębianie się w ich historię, nie mamy ochoty jej kończyć. Każda scena przewijająca się przez karty niniejszej historii, jest intrygująca, refleksyjna, niezapomniana. Ta książka jest godna uwagi. Tę książkę trzeba przeczytać. Wyśmienita uczta literacka!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -36%
Szpieg

D. Steel

25,55 zł 39.91
Zapowiedź - 30.11.2019
 • -35%
Włoski nauczyciel

T. Rachman

32,35 zł 49.77
Zapowiedź - 5.10.2019
 • -35%
Galopem po szczęście Tom 1

J. Bednarek , J. Kaczanowska

25,89 zł 39.84
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -31%
Narzeczona z getta

S. Waszut

23,99 zł 34.78
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -33%
Kot niebieski

M. Bunda

26,65 zł 39.77
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -33%
Pułapka Tesli

A. Ziemiański

26,65 zł 39.77
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -25%
Miejsce

D. Kluźniak

26,11 zł 34.82
 • -25%
Niekoniecznie książę

C. Carlyle

29,78 zł 39.70

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Monografia składa się z dwóch części. W pierwszej zamieszczone zostały interdyscyplinarne refleksje teoretyczne dotyczące nauczyciela. Ujęto je szeroko, tak jak zaproponowane zostało to w tytule, by każdy z autorów mógł przedstawić indywidualną refleksję będącą wynikiem wiedzy, doświadczenia,...

 • 39.81 zł
  33.43 zł

  Spokój zniknął, pozostawiając po sobie zwątpienie. Trwają poszukiwania, a czas ucieka w zastraszającym tempie, zmniejszając ilość mocy z każdą chwilą. Flora oraz Felis świadomie rozpoczęli niebezpieczną grę, w której stawką jest ich wspólna przyszłość. Los nie jest jednak zbyt łaskawy i wciąż...

 • 36.90 zł
  23.98 zł

  Kaja i Dominik, bohaterowie znani czytelniczkom z powieści "Nauczyciel tańca", choć nie wierzyli w bajki, otrzymali od życia swój własny happy end, a ich szczęściem cieszyły się rzesze czytelniczek. Kaja zdecydowała się wieść życie u boku Dominika jako jego żona. Urodziła córkę i...

 • Książka Sławomira Krzychały jest dziełem ukazującym wielowymiarowe podejście do tutoringu szkolnego, w perspektywie założeń teoretycznych, realizowanych działań, aktywności nauczycieli i nauczycielek, ale również (a w zasadzie przede wszystkim) podsumowania pewnego przedsięwzięcia edukacyjnego i...

 • Problematyką osobowości nauczyciela zajmowali się głównie psycholodzy. Pierwsze polskie dociekania w tym zakresie odnoszą się nie do osobowości, lecz do `duszy` nauczyciela. Później pojawiły się prace traktujące o jego `instynkcie` i `typie antropologicznym`. Przedmiotem kolejnych rozważań stał się...

 • 7.77 zł
  6.61 zł

  Nauczyciel to opowieść, w której główny bohater z pełnym oddaniem realizuje swoje zawodowe powołanie. Dla uczniów jest nie tylko pedagogiem, ale też mentorem pomagającym wkroczyć w dorosłość. W książce omówione zostały następujące tematy: potrzeba docenienia, wewnętrzne lęki oraz odkrywanie...