Nasze prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie - Ewa Grodecka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nasze prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie (twarda)

Zagadnienia instruktorskie Książeczka I

książka

 • Wydawnictwo Impuls
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 92
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Nasze prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie, Zagadnienia instruktorskie Książeczka I - opis produktu:

Harcerskie prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie w przeszłości. I.
Skauting polski powstawał wielkim wysiłkiem zbiorowym. Starano się znaleźć jak najlepsze formy organizacyjne, starano się o jak najgłębsze ujęcie zasad ideologii.
Zasady te, wzorem skautingu angielskiego, i u nas miały być zawarte w zwięzłych punktach Prawa, umocnione w życiu każdego skauta przyrzeczeniem.
Twórcy skautingu polskiego od pierwszej chwili zajęli zdecydowane stanowisko wobec wzorów angielskich:
`angielski skauting jest rzeczą doskonałą i nie można do niej wprowadzać zmiany treści bez obawy skrzywienia tej wspaniałej idei. Tylko formę można w pewnym stopniu zmienić, dostosowując do naszych warunków` - pisze Małkowski w jednej z pierwszych gawęd obozowych`, drukowanych w r. 1911 w `Skaucie`.

`Pomysły szlachetnego i rozumnego generała angielskiego mają w sobie tyle pierwiastków wszechludzkich, że naogół nadają się dla każdego narodu` - pisze prof. Piasecki w przedmowie do I wydania `Harców młodzieży polskiej`, których celem było `spolszczenie dzieła Baden Powella w całym tego słowa znaczeniu`.

Polskość ruchu polskiego miała się wyrazić również i w naszym Prawie skautowym, które miało być równie wszechludzkie jak skauting i równie polskie jak nasze stare tradycje i idea, w imię której Harcerstwo budziło się do życia w przededniu ostatniej, zwycięskiej walki o niepodległość.
Prawo tworzono wolno, stopniowo przechodząc od tłumaczenia przez niejednokrotne zmiany do wyrażenia się bardziej polskiego.

W pierwszych latach władze skautowe nie wydawały rozkazów, okólników i t. p. Skauting był o wiele bardziej ruchem, niż organizacją. Dzielono się dorobkiem, podawano przez `Skauta` i bezpośrednio do wiadomości wszystkich takie czy inne projekty polskich form, dyskutowano z polskiego punktu widzenia różne zagadnienia skautowe.

Książka Nasze prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie Zagadnienia instruktorskie Książeczka I, pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorem książki jest Ewa Grodecka. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, dydaktyka. Książka Nasze prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie liczy 92 stron. Jej wymiary to 120x160. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Nasze prawo, przyrzeczenie i pozdrowienie, Zagadnienia instruktorskie Książeczka I

4.6/5 ( 9 ocen )
  5
  6
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.