Największa przygoda ludzkości - Lawrence Krauss - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Największa przygoda ludzkości

Odkrywanie zagadki wszechświata

książka

Największa przygoda ludzkości, Odkrywanie zagadki wszechświata - opis produktu:


Największa przygoda ludzkości - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Największa przygoda ludzkości, od Lawrence Krauss. Największa przygoda ludzkości spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Lawrence Krauss. Nie będziesz żałował! Największa przygoda ludzkości i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

"Na początku było światło.
Ale nie tylko światło - także grawitacja.
A potem rozpętało się piekło..."
W ten sposób powinna się rozpoczynać opowieść o największej intelektualnej przygodzie w historii. Jest to opowieść o prowadzonych przez naukę poszukiwaniach ukrytej rzeczywistości, leżącej u podłoża świata naszych codziennych doświadczeń. Opowieść ta jest pełna dramatyzmu i niespodziewanych zwrotów akcji. Obejmuje cały czas historii ludzkości, a co najważniejsze, jej obecna postać wcale nie jest ostateczna, tylko stanowi kolejną wersję roboczą.

- Ruch, przestrzeń i czas
- Elektromagnetyzm
- Oddziaływania jądrowe słabe i silne CO Z TEGO WYNIKA?
- Neutrina, pozytony, kwarki
- Cząstki Higgsa i supersymetria
- Wielka unifikacja i zderzacze hadronów

Ewolucja nie przygotowała nas do właściwej oceny bardzo długich lub krótkich przedziałów czasu ani bardzo małych lub wielkich odległości, których bezpośrednio nie doświadczamy. Nic zatem dziwnego, że niektóre z niezwykłych odkryć naukowych, takich jak ewolucja czy mechanika kwantowa, są co najmniej niezgodne z intuicją i zmuszają większość z nas do wyjścia ze strefy komfortu.
W swej poprzedniej książce, Wszechświat z niczego, opisałem, w jaki sposób w ciągu ostatnich stu lat rewolucyjne odkrycia zmieniły nasze poglądy na ewolucję Wszechświata rozważaną w największych skalach. Zmiany te spowodowały, że nauka zaczęła zajmować się pytaniem: "Dlaczego raczej istnieje coś, niż nie istnieje nic?", które dotychczas było domeną religii.
W odróżnieniu od Wszechświata z niczego w niniejszej książce przedstawiam drugi kraniec spektrum naszej wiedzy i jego równie ważne implikacje dla odwiecznych pytań. Głębokie zmiany w opisie przyrody w najmniejszych skalach, które nastąpiły w ciągu ostatnich stu lat, pozwalają zająć się równie podstawowym pytaniem: Dlaczego istniejemy?
Przygotuj się na podróż do samego sedna tajemnic leżących na krańcach naszego rozumienia czasu, przestrzeni i występujących w nich oddziaływań.

"Czarująca. Krauss z rozmachem i nerwem pisze o tym, jak ukształtował się nasz pogląd na budowę otaczającego nas świata. Czad."
Walter Gilbert
laureat Nagrody Nobla z chemii

Największa przygoda ludzkości - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Największa przygoda ludzkości, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Największa przygoda ludzkości - Lawrence Krauss to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Największa przygoda ludzkości nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Największa przygoda ludzkości, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Lawrence Krauss i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka Największa przygoda ludzkości Odkrywanie zagadki wszechświata, pochodzi z wydawnictwa Feeria. Autorem książki jest Lawrence Krauss. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa, nauki ścisłe, astronomia, fizyka. Książka Największa przygoda ludzkości liczy 408 stron. Jej wymiary to 140x205. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Największa przygoda ludzkości, Odkrywanie zagadki wszechświata

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: