SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Na południe od Alamedy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Młody Book
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Ilość stron 288
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Mała szkoła na południe od alei Alameda, w Santiago de Chile, zostaje zajęta przez jej uczniów i od tej chwili zmienia się wszystko: sale lekcyjne, dziedziniec, a nawet sami uczniowie, którzy wydają się inni, kiedy przychodzi im włączyć się w masowe młodzieżowe protesty.

Jednym z nich jest Nicolás, najlepszy bramkarz szkolnej drużyny piłkarskiej, który nudzi się podczas długich zebrań i prowadzi swój dziennik `z okupacji`.

Szkoła aż kipi, a z sąsiedniego budynku ktoś to wszystko uważnie obserwuje.

Ilustrowana powieść rozgrywająca się w gorącym okresie `Rewolucji Pingwinów`, jak nazwano młodzieżowe protesty w Chile z 2006 roku.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci
Wydawnictwo: Młody Book
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 160x230
Ilość stron: 288
ISBN: 9788380574472
Wprowadzono: 26.02.2020

RECENZJE - książki - Na południe od Alamedy - Vicente Reinamontes, Lola Larra

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Lila

ilość recenzji:47

19-06-2021 20:23

Historia pewnej rewolucji odnosi się do wydarzeń mających miejsce w maju 2006 w Chile zwana Rewolucją Pingwinów (nazwa zaczerpnięta od uczestników uczęszczający do liceum w czarno-białych mundurkach) mająca na celu przejęcie szkoły.
Wstęp do książki przybliża te wydarzenia, które dotychczas były mi nieznane, a graficzna historia opowiedziana przez Nicolasa, pozwala na wejście do szkoły i obserwowanie wydarzeń z samego wnętrza.
Strajk, okupacja czy walka z nierównościami społecznymi wprowadzonymi w kraju podczas reżimu, ma na celu zjednoczenie się, pokazanie, że system edukacji nie jest czymś za czym młodzież chce podążać, bez autorytetów bez idei, skupiakącym się jedynie na dochodowym biznesie. System nauczania powinien być równy dla wszystkich.
Zamknięci w szkole, z ograniczeniami,
z niedostatkiem jedzenia mierzą się z własnymi słabościami. Obserwujemy rozwój głównego bohatera, zmiany w nim zachodzące, jego rozterki w odniesieniu do tego czy jego postępowanie jest właściwe, kryzysowe sytuacje i szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Czy rewolucja jest w stanie przynieść korzystne rezultaty dla uczniów? Czy może ograniczenie przez strajk dostępu do edukacji jest czymś co bardziej destrukcyjnie wpływa na Nicolasa i pozostałych uczestników rewolucji?

Mam już doświadczenie z powieściami graficznymi od Młodybook i jestem zachwycona, podobnie jest i tym razem, świetnie dobrana kolorystyka oddająca idealnie emocje bohaterów mierzących się z swoją własną edukacyjną rewolucją.

Skłania do refleksji i przemyśleń, z dużą ilością emocji, które targają głównymi bohaterami.
Walka o edukację, o przeciwstawienie się sprywatyzowanej reformie to zdecydowanie walka w słusznej sprawie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Dominika Stryszowska

ilość recenzji:368

25-03-2021 00:45

Od zawsze mówię, że Młody Book wydaje najlepsze młodzieżówki i biorę je w ciemno. Tak samo było z najnowszą, a że w dodatku to powieść graficzna - zdanie podtrzymuję.

"Na południe od Alamedy" to opowieść oparta na faktach, to historia chilijskiej młodzieży, ktora wyszła na ulice w imię sprawiedliwego szkolnictwa. Do tej pory nigdy nie słyszałam o tej sprawie, a szkoda, bo jest to temat ważny. Pokazanie codzienności w okupowanej szkole to ciekawy pomysł, z którego bije duża realność. Młodzież mimo heroizmu, walki dla sprawy, dalej pozostaje młodzieżą. Antypatie, sympatie, arogancja czy altruizm przeplatają się między sobą, tworząc mozaikę naturalnych uczuć. Nic nie jest przerysowane czy zbyt wydumane, i to jest największy atut tej historii.

Cieszę się, że w Polsce, udało się wydać taką książkę, bo pomimo łatwości w czytaniu, zachwycie nad wydaniem i kreską, to lektura zmuszająca do myślenia.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?