Na krawędzi uczuć / Anna Partyka-Judge 22,63 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Na krawędzi uczuć (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Replika
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 320
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Na krawędzi uczuć - opis produktu:

Każda z bohaterek ma własny bagaż doświadczeń, własne spojrzenie na życie i własną decyzję do podjęcia. Mimo jesiennej pory wszystkie w tym samym czasie trafiają do nadmorskiego kurortu. Czego poszukują?

Edyta, pomimo mierzenia się z własnymi trudnościami, spróbuje wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie psychologa, aby pomóc nowym przyjaciółkom odzyskać wewnętrzną równowagę. Czy jednocześnie uda jej się znaleźć własne szczęście?

Sześć kobiet stojących na krawędzi tego, co jeszcze niedawno uznawały za udane życie. Sześć dramatów, nie zawsze wiodących do szczęśliwego zakończenia. Sześć świetnie wykreowanych historii. Anna Partyka-Judge spisała się na szóstkę, tworząc tę książkę. Gorąco polecam!
Hanna Greń, pisarka

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69
 • -40%
Kolejne 365 dni

B. Lipińska

23,89 zł 39.82
 • -36%
Kolory pawich piór

J. Moyes

25,45 zł 39.77
 • -37%
Kołysanka z Auschwitz

M. Escobar

24,99 zł 39.66
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

M. Witkiewicz
25,89 zł 39.84

Anna Partyka-Judge - przeczytaj też

 • -10%
Monopoly - gra o wszystko

A. Partyka-Judge
34,00 zł 37.78

 • -28%
Puzzle

A. Partyka-Judge
28,67 zł 39.81

Zobacz również

 • -33%
Pamiętnik księgarza

S. Bythell

26,69 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

M. Houellebecq
29,24 zł 44.99

 • -33%
Zagubiona

K. Michalak

26,69 zł 39.84
 • -30%
Lato wśród wydm

A. Krawczyk

27,87 zł 39.81
 • -35%
Mister

E. James

25,85 zł 39.77
 • -35%
Jaga Kwiat paproci, Tom 0,5

K. Miszczuk

22,69 zł 34.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Na krawędzi uczuć
Średnia ocena:
4.3
  3
  0
  0
  1
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 22-04-2019
 • 07:26

Czy zdrada może być drugą szansą?
Ile to razy zakochani obiecywali sobie niekończącą się miłość, ile to razy przez obliczem Boga albo urzędnika przysięgali wierność i to, że nie opuszczą drugiej osoby aż do śmierci, że będą razem trwać w zdrowiu i chorobie. Większość z tych osób rzeczywiście była przekonana o prawdziwości tych słów, nie planowała ani zdrady, ani odejścia. Czasami jednak nasze popędy biorą górę nad rozsądkiem, niekiedy pod wpływem splotu wydarzeń decydujemy się na krok, który okazuje się błędem ? o tym, jak wielkim, zadecyduje życie.
O zdradach, ofiarach zdrad i tych co zdradzają, pisze w swojej powieści Anna Partyka-Judge w najnowszej powieści pt. ?Na krawędzi uczuć?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika książka, to opowieść o sześciu kobietach, których różni wszystko, poza jednym elementem ? zdradą. Adresowana nie tylko do miłośników powieści obyczajowych książka powinna trafić również w ręce tych kobiet, które stoją na rozdrożu, które zdradziły bądź zostały zdradzone, które nie wyobrażają sobie dalszego życia. Mimo iż autorka nie do końca wykorzystała tkwiący w powieści potencjał, to z pewnością lektura książki może pomóc w podjęciu ważkich decyzji, daje też nadzieje na odmianę losu.
Na łamach powieści poznajemy Jowitę, Basię, Martę, Annę, Karolinę i Edytę, sześć kobiet boleśnie doświadczonych przez los, które znalazły się w znaczących dla nich momentach w życiu. Jedna z nich, Basia ? zdradziła, pozostałe padły ofiarą zdrady, a porzucone przez mężczyzn muszą zacząć nowy etap w życiu. Wszystkie spotykają się w nadmorskiej miejscowości, gdzie pod wpływem rozmów, wymiany wzajemnych doświadczeń zaczną dostrzegać fakt, iż to, co uważały za życiową porażkę, może okazać się ich szansą.
Basia, mimo iż ma u boku ukochanego męża Wiktora i wspaniałe życie, w głębi serca zmaga się z dramatem. Kilka miesięcy temu poroniła bowiem pięciomiesięczną ciążę i teraz nie może przeboleć straty dziecka, o które tak długo się starali. Kiedy przez przypadek spotyka w kawiarni swoją dawną miłość, mężczyznę który dziesięć lat temu porzucił ją bez wyjaśnienia, niemal bez wahania mu ulega. Jak poradzi sobie z tym, że zdradziła wspaniałego męża, a na dodatek zdrada ta będzie miała daleko idące konsekwencje w postaci ciąży?
Anna, pracownica biurowa zatrudniona w recepcji miejskiego szpitala, padła ofiarą podporządkowania się decyzjom męża. Podczas, kiedy on skończył studia, przy jej pomocy rozwijał się i piął po szczeblach kariery, ona poświęciła wszystko tkwiąc na tym samym stanowisko bez perspektyw awansu. Jedyne wytchnienie od monotonii codziennego życia stanowiło malowanie, to jednak nie imponowało Szymonowi. W pewnym momencie ich drogi zaczęły się rozchodzić, a mało błyskotliwa i urodziwa żona nie wystarczyła już młodemu karierowiczowi. Na zdradzie przyłapała swojego męża też Jowita, przystojny lekarz nie miał nawet na tyle przyzwoitości, by ukrywać się ze swoimi romansami. Ofiarą zdrady padła również Edyta, autorka poczytnych poradników psychologicznych, której rozstanie z Grzegorzem podcięło nogi, ale na szczęście nie odebrało rozsądku. Zainspirowana przez przesyłkę od dziadka z Anglii ? pisarza i podróżnika, a właściwie spadek po nim, postanawia działać, chroniąc swoje interesy i pieniądze. Nie odpuszcza również na polu zawodowym, zaś w obliczu braku weny, wyjeżdża do Świnoujścia szukać natchnienia.
W pewnym momencie rozeszły się też drogi Karoliny, nauczycielki języka polskiego i popularnej pisarki. Podejrzewa teraz, że Sławek ja zdradza, używając górskich wędrówek, których ona nigdy nie lubiła, jako pretekstu do wymykania się z domu. Z mężem rozstała się również Marta, mama małego Marcinka, współwłaścicielka prężnie rozwijającej się firmy spedycyjnej. Niestety Jakub w pewnym momencie oszalał na punkcie studenckiej miłości, a fakt, iż ma małe dziecko, zaś z żoną łącza go interesy, nie przeszkadzał mu w odrzuceniu całego dotychczasowego życia.
Czy wszystkie te kobiet w jesiennym, nadmorskim klimacie znajdą nadzieję na lepsze jutro? Jak potoczą się ich losy? Jakie decyzje podejmą? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki ?Na krawędzi uczuć?. Autorka, opisując równolegle losy sześciu bohaterek, zdecydowała się na zabieg ryzykowny i chyba nie do końca przemyślany. Mimo, iż każdy kolejny rozdział poświęcony jest każdej z kobiet, to w pewnym momencie płynność odbioru książki zostaje zakłócona szczególnie, że opis poszczególnych wydarzeń jest nierówny, nieco chaotyczny, czasami zbyt poetycki. Mimo wszystko, zarówno morał płynący z książki, jak i fakt, iż Partyka-Judge opisuje słabe, a jednak tak naprawdę silne kobiety, pozwala wzorować się na nich i ? nie poddawać. Po każdej burzy bowiem wychodzi słońce, zaś ból ? mimo iż trudno o nim zapomnieć ? maleje. A wówczas można nadać swojemu życiu nową, lepszą jakość!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 13-03-2019
 • 09:26

Każda z bohaterek ma własny bagaż doświadczeń, własne spojrzenie na życie i własną decyzję do podjęcia. Mimo jesiennej pory wszystkie w tym samym czasie trafiają do nadmorskiego kurortu. Czego poszukują?
Edyta, pomimo mierzenia się z własnymi trudnościami, spróbuje wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie psychologa, aby pomóc nowym przyjaciółkom odzyskać wewnętrzną równowagę. Czy jednocześnie uda jej się znaleźć własne szczęście?

Chyba każdy z nas choć raz doświadczył w życiu porażki uczuciowej, zdrady, zawiódł się na drugiej osobie. Jednak Anna Partyka-Judge w swojej powieści przekonuje nas, że zawsze można spróbować wszystko zacząć od nowa, by dać sobie szansę. Poznajemy Jowitę, Basię, Martę, Annę, Karolinę i Edytę - sześć kobiet, które połączyły niezbyt udane doświadczenia miłosne, czyli zdrada. Dzieli je zaś inne spojrzenie na przyszłość, wiek, charakter, miejsce zamieszkania. Czy wspólny cel, do jakiego dążą odmieni ich życie? Czy stojąc na krawędzi życia będą potrafiły trafnie podjąć niełatwe decyzje?

Początkowo myślałam, że pogubię się w tych historiach, gdyż jest ich aż sześć. Jednakże autorka zadbała o każdy aspekt fabuły. Jasno wyodrębniła rozdziały pod poszczególne bohaterki, a gdy już dochodzi do spotkania wszystkich kobiet, zdążymy je dobrze poznać.

Historie te boleśnie uświadamiają, jak wiele z nas, kobiet może znaleźć się lub znalazło w podobnej sytuacji. Podczas lektury spada na nas wiele emocji - zwątpienie, złość, frustracja, ale z drugiej strony na horyzoncie majaczy nadzieja, że wszystko jest jeszcze możliwe.

"Nigdy nie wiesz, jak silna jesteś, dopóki bycie silną nie stanie jedynym wyjściem, jakie masz."

Podobało mi się to, że autorka do tematu zdrady podeszła z jednej strony zwięźle, nie znęcając się zbytnio nad bohaterkami, a z drugiej niezwykle celnie wszystko ujęła. W rezultacie otrzymujemy prawdziwy obraz tego, co możemy zaobserwować w naszym życiu. Dialogi wypadają naturalnie, zaś prowadzona z lekkością narracja pozwala na przemknięcie przez książkę w szybkim tempie i nie wiadomo kiedy, a stoimy na krawędzi finału.

"Na krawędzi uczuć" to wzruszająca powieść o zdradzie, która daje nadzieję na ponowne zaufanie i szczęście. To książka, która odziera ze złudzeń, ale i pokazuje dobre strony życia oraz to, że marzenia są realne. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -25%
Meandry losu Tom 5: Non Omnis Moriar

Niwen

33,60 zł 44.80
 • -37%
Dom na wyspie

D. Milli

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 11.9.2019
 • -35%
Sto dni wdzięczności

A. Niemczynow
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - 19.9.2019

 • -40%
Nie pozwól mu odejść

T. Kieres

23,89 zł 39.81
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -25%
Kim byłbym bez ciebie?

G. Musso

11,20 zł 14.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 33.82 zł
  25.70 zł

  Joanna wiedzie z pozoru normalne i spokojne życie u boku ukochanego męża. Nie spodziewa się, że wyjazd w góry, który otrzyma od Kuby w prezencie urodzinowym, na zawsze odmieni ich życie. To, co było pewne staje się wielką niewiadomą, a ona sama nie wie już do końca kim jest, bowiem budzą się w niej...

 • Na stronach tej książeczki spotkasz wiele ciekawych zwierząt, które żyją na wsi. Baw się naklejkami, rysuj i koloruj. Miłej zabawy!

 • Książka zatytułowana "Na głodzie" to pamiętnik młodego Nica - pełna nadziei historia wyzwalania się z nałogu. Świadectwo Nica to przejmujący, surowy zapis walki z nałogiem. To portret chłopaka, który otarł się o śmierć, ale nigdy nie stracił nadziei. Książka ma formę pamiętnika, w...

 • 16.79 zł
  13.09 zł

  Dowiedz się, jak świat zmienia się zimą! W książce czeka na Ciebie aż 500 naklejek, dzięki którym poznasz różne sporty zimowe i wiele gatunków zwierząt. Część naklejek służy do rozwiązywania zadań, a pozostałe przyklejaj, gdzie tylko chcesz!

 • 16.79 zł
  13.09 zł

  Poznaj wspaniałe zwyczaje świąteczne w Polsce i na świecie! W książce czeka na Ciebie aż 500 naklejek, dzięki którym poznasz świąteczne tradycje i teksty polskich kolęd. Część naklejek służy do rozwiązywania zadań, a pozostałe przyklejaj, gdzie tylko chcesz!

 • 44.78 zł
  29.56 zł

  Gdzie jest granica między zdrowiem psychicznym a szaleństwem? Samantha James jest najlepszą terapeutką w nowojorskim ośrodku dla psychicznie chorych. Jest też alkoholiczką, ale potrafi to ukryć przed innymi pracownikami i pacjentami. Jednak wraz z pojawieniem się Richarda, tajemniczego pacjenta z...