Muzealna twarz Klio - Piotr Majewski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Muzealna twarz Klio (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Bellona
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 216
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Muzealna twarz Klio - opis produktu:

Na przykładzie Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów Piotr Majewski ukazuje funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce przede wszystkim muzeów, zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym. Jak napisała recenzentka pracy, Dorota Januszewska-Folga, padają tu pytania: o status muzeum, status pojęcia zabytku, o identyfikację oryginalności w przestrzeni, której historyczna ciągłość została wielokrotnie zerwana lub naruszona przez wydarzenia: wojnę, doktryny polityczne, zanik społecznej wrażliwości, przewłaszczenia majątkowe. To bardzo ciekawe ujęcie: relacja między władzą a architekturą, doktryną i odbiorem sztuki, sensem istnienia instytucji muzealnej a sposobem realizacji programu i charakterem kolekcji.
Autor, dr hab. Piotr Majewski, prof. UKSW to historyk, muzealnik, nauczyciel akademicki. Ukończył Wydział Historyczny i Podyplomowe Studium Muzealnicze Uniwersytetu Warszawskiego. W l. 1995-2009 pracował w Zamku Królewskim w Warszawie, m.in. jako kurator Ośrodka Badań Historycznych. W l. 2009-2011 zastępca dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, następnie współtwórca i dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz redaktor naczelny rocznika Muzealnictwo. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych, recenzji, scenariuszy wystaw i filmów dokumentalnych oraz monografii (m.in. Czas końca, czas początku. Architektura i urbanistyka Warszawy historycznej 1939-1956, Bellona, Warszawa 2018).

Książka Muzealna twarz Klio pochodzi z wydawnictwa Bellona. Autorem książki jest Piotr Majewski. Należy do gatunków: historia, nauki humanistyczne, kulturoznawstwo. Książka Muzealna twarz Klio liczy 216 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Piotr Majewski - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Muzealna twarz Klio

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.