MSR 12. Podatek dochodowy - Wiktor Gabrusewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

MSR 12. Podatek dochodowy

książka

 • Wydawnictwo Difin
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 188
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

MSR 12. Podatek dochodowy - opis produktu:

Prezentowana pozycja jest cennym żródłem wiedzy na temat rachunkowości podatku dochodowego. Uregulowania MSR 12 stały się dla autorów pretekstem do zwrócenia uwagi na rolę informacji generowanej przez system rachunkowości, a dotyczącej skutków podatkowych zdarzeń zachodzących w jednostkach gospodarczych. Autorzy w przejrzysty sposób uzasadniają potrzebę alokacji podatku dochodowego, określając, cenne dla praktyków gospodarczych, żródła rozbieżności między wynikiem podatkowym a bilansowym. Na tle różnych metod alokacji podatku dochodowego, w jasny i czytelny sposób, prezentują procedurę ujmowania podatku odroczonego według obecnie obowiązującej metody zobowiązań bilansowych, wskazując na możliwe do zastosowania rozwiązania ewidencyjne w tym zakresie.Publikacja zawiera szczegółowe porównanie wymogów MSR 12 do uregulowań krajowych, w tym zarówno do zapisów ustawy o rachunkowości jak i do Krajowego Standardu Rachunkowości nr 2 Podatek dochodowy. Analizę poparto przykładami doskonale ilustrującymi proces i zasady alokacji podatku dochodowego, a zaczerpniętymi z praktyki rachunkowości, uwzględniającymi bieżące przepisy prawa podatkowego. Dużo miejsca autorzy poświęcają roli podatku odroczonego w zarządzaniu przedsiębiorstwem, określając m.in. wpływ ujęcia go w sprawozdaniu na ocenę sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostki gospodarczej i na kształtowanie najważniejszych wskażników analizy finansowej (płynności, rentowności, struktury majątku). Wskazano na możliwości wykorzystania podatku odroczonego do kreowania obrazu jednostki gospodarczej. Opracowanie przeznaczone jest dla służb finansowo-księgowych, kadry zarządczej i inwestorów giełdowych, a także może być wykorzystywane na profesjonalnych szkoleniach z zakresu rachunkowości.

Książka MSR 12. Podatek dochodowy pochodzi z wydawnictwa Difin. Autorami książki są Wiktor Gabrusewicz, Małgorzata Kamieniecka. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, prawo, finansowe. Książka MSR 12. Podatek dochodowy liczy 188 stron. Jej wymiary to 160x230.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
MSR 12. Podatek dochodowy

4.5/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.