Mroczny Bies - ANTOLOGIA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Mroczny Bies

przeczytaj fragment

książka

 • Wydawnictwo Fabryka Słów
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 456
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Mroczny Bies - opis produktu:

Almanach rosyjskiej fantastyki t.1. Koktajl fantastyki rosyjskiej - od fantasy do hard SF. Dla miłośników Wiedźmina Geralta z Wielkiego Kijowa oraz fantastyki z rosyjskiej prowincji, kojarzącej się z Bułyczowem i Wielkim Guslarem. Do tego opowiadanie dla miłośników SMS-ów. Kilka godzin dobrej lektury, zanurzenia w barwnych, soczystych, atrakcyjnych dla czytelnika światach, stworzonych przez autorów znanych już i tych debiutujących w Polsce. Bies w wojennym landszafcie, dobrotliwy rzemieślnik, uprawiający magię stosowaną, pogromca szalonych i niezależnych machin i grono lizusów trzeciego stopnia. To wszystko czeka na przeczytanie...

Książka Mroczny Bies pochodzi z wydawnictwa Fabryka Słów. Autorem książki jest ANTOLOGIA. Należy do gatunków: fantastyka, fantastyka naukowa, fantasy, mroczna fantasy. Książka Mroczny Bies liczy 456 stron. Jej wymiary to 125x195.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Mroczny Bies

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:1888

brak oceny 3-10-2011 12:22

Duża różnorodność, szeroki wachlarz opowiadań i tematów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czarna ściana.


Opowiadanie osadzone w nietuzinkowej scenerii. Jest to łańcuch 77 światów połączonych specjalnymi przejściami. W pierwszym świecie znajduje się tytułowa Czarna ściana a w ostatnim Święte Drzewo. Gdy nasionko Świętego Drzewa dotrze do Czarnej ściany światy ogarnie chaos, a następnie powstaną nowe. Światy mają swoich władców (z reguły sprawujących władzę nad kilkoma lub kilkunastoma), którzy nie mogą dopuścić do tego, aby stercz przeniósł nasiono do celu. W drugim świecie żyje zombi Eryk, który przyjaźni się ze Szczurzym Królem. I właśnie, o przyjaźni, miłości i poświęceniu jest to dowcipne oraz ciekawe opowiadanie.

Mroczny bies.Nowela opisująca roczne czasy walk prowadzonych przez landsknechtów w XVI w. Tytułowy mroczny bies to fraciszkanin Hieronimus. Ta postać to swoisty łącznik, pomiędzy różnymi wydarzeniami przedstawionymi w utworze. W sposób alegoryczny jest pokazana walka dobra ze złem, przy czym główny bohater nie jest osobą jednoznaczną etycznie. Moim zdaniem najlepszym fragmentem noweli jest część o wiedźmie, pięknie wzbogacona przez urywki pism świętej Hildegardy. Wszystkie luźne wątki splatają się dopiero pod koniec, po siedmiu latach wędrówek, w nieoczekiwanym finale.

Dzień strachu.Autorka pokusiła się o stworzenie legendy o Pradawnym, dlatego też jest to opowiadanie z morałem. Niskie pobudki, w tym wypadku zemsta pobudzająca głównego bohatera do działania, zawsze sprowadzą nas na ziemię.

Portret wiedźmaga w młodości.Trzy krótkie, sympatyczne etiudy. Ich bohater Jefrem Niechoroszew z pewnością znalazł by wspólny język z naszym Jakubem Wędrowyczem. Mają podobny stosunek do klientów, filozofię życiową, a nawet stopień nasycenia krwi alkoholem. Może jedynie Jakuba kac nie męczy. Jednym słowem przyjemna lektura.

Sztuczny dobór.


Opowiadanie o alter ego Wiedźmina Sapkowskiego. Autor ma zgodę na używanie zarówno postaci Geralta jak i jego imienia. Tutejszy wiedźmin walczy ze zbuntowanymi maszynami, potworami zrodzonymi przez mechanikę i technikę. Główny bohater to nie jest przyjemny misiaczek, który przejmowałby się losem ludzi, no chyba, że mu godziwie zapłacą.

A niech cię szlag trafi.


Podtytuł mówi właściwie wszystko, czyli „Ostatnia esemesowa powieść o miłości”. Nie zapomnijmy dorzucić UFO.

Czy recenzja była pomocna?