Mózg incognito - David Eagleman - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mózg incognito

Wojna domowa w Twojej głowie

 • Promocja
  image-promocja

książka

Mózg incognito, Wojna domowa w Twojej głowie - opis produktu:

Jeśli świadomy umysł - ta część, którą uważamy za nasze `ja` - jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, czym zajmuje się reszta mózgu? W tej błyskotliwej i prowokującej książce znany neurobiolog David Eagleman przemierza głębiny podświadomego mózgu, aby rozjaśnić zaskakujące tajemnice. Dlaczego twoja stopa znajduje się już w połowie drogi do pedału hamulca, zanim zdasz sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które na ciebie czyha? Dlaczego słyszysz swoje imię w rozmowie, której nie sądziłeś, że słuchasz? Co łączy Ulissesa z kryzysem kredytowym? Dlaczego Thomas Edison poraził słonia prądem w 1916 roku? Dlaczego osoby, których imiona zaczynają się na literę J, są bardziej skłonne do poślubiania osób o imionach na tę samą literę? Dlaczego tak trudno jest dochować tajemnicy? I jak to w ogóle możliwe, żeby się na siebie złościć - kto dokładnie jest na kogo zły? Autor w przekonujący sposób dowodzi, że często działamy nieświadomie i bez tego nasze życie utknęłoby w martwym punkcie, a nasz mózg to wewnętrzna drużyna rywali, dzięki czemu potrafimy być kreatywni.

`Mózg incognito to ekscytująca eksploracja umysłu i wszystkich jego sprzeczności. David Eagleman ujawnia z typową dla siebie gracją i elokwencją wszystkie neuronowe sztuczki magiczne kryjące się za poznawczą iluzją, którą nazywamy rzeczywistością `. Jonah Lehrer, autor How We Decide

Mózg incognito - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Mózg incognito, od David Eagleman. Mózg incognito spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- David Eagleman. Nie będziesz żałował! Mózg incognito i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Mózg incognito - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Mózg incognito, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Mózg incognito - David Eagleman to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Mózg incognito nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Mózg incognito, sprawdź inne tytuły, których autorem jest David Eagleman i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Mózg incognito Wojna domowa w Twojej głowie, pochodzi z wydawnictwa Zysk I S-Ka. Autorem książki jest David Eagleman. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Mózg incognito liczy 344 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: Zysk
Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 344
ISBN: 9788382022940
Wprowadzono: 30.07.2021

David Eagleman - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Mózg incognito, Wojna domowa w Twojej głowie - David Eagleman

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 15 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  3
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Karolina

ilość recenzji:40139

19-04-2022 00:54

Tajemnice mózgu

Przy tego typu publikacjach trudno jest mi zawsze napisać opinię, bo jest to książka z nurtu literatury popularnonaukowej i nie ma tu porywającej fabuły ani akcji pełnej napięcia. Choć temat poruszany w tejże książce należy do pasjonujących, tajemniczych i ciekawych, bowiem dotyczy on ludzkiego mózgu, a przyznacie sami, że jest to bardzo intrygująca część człowieka.

"W każdym z nas jest ktoś, kogo nie znamy."

Autor w sposób przystępny dla laika omawia różne zagadnienia, teorie związane z mózgiem. I tak możemy dowiedzieć się z kolejnych rozdziałów o tym, że świadomy dostęp do ukrytych mechanizmów jest powolny bądź w ogóle niemożliwy, że nasze widzenie świata niekoniecznie odpowiada rzeczywistości, że to, co widzimy, to wytwór naszego mózgu, który próbuje stworzyć szczegóły przydatne na naszym poziomie interakcji, że złudzenia optyczne są dowodem na to, że nasze myśli są dziełem maszynerii, do której nie mamy bezpośredniego dostępu. Przeczytamy także o tym, że programy niezbędne do wykonywania wielu umiejętności są wbudowywane w obwody mózgu, i kiedy tam się znajdą, nie możemy już w nie ingerować, a zadanie świadomości polega głównie na decydowaniu, co powinno zostać wbudowane. W piątym rozdziale przeczytamy o tym, że nasze umysły zawierają miliony, i dzięki temu potrafimy złościć się na siebie, śmiać się z siebie czy zawierać ze sobą umowy (kontrakty Odyseusza), natomiast rozdział szósty pokazuje, że mózg może funkcjnować zupełnie inaczej pod wpływem zmian spowodowanych przez wylewy, nowotwory, narkotyki, bądź inne czynniki manipulujące naszą biologią, fakt ten jest ciekawy przy rozważaniu odpowiedzialności prawnej człowieka. Przyznam, że to zagadnienie bardzo mnie zaciekawiło, tak jak wspominane wyżej kontrakty Odyseusza czy zmiany zachowań człowieka pod wpływem zmian zachodzących w mózgu.

"Wszystko odwraca naszą uwagę od nas samych."

Autor omawiając dane kwestie posługuje się interesującymi historyjkami zaczerpniętymi z życia, które ubarwiają naukowe informacje i tak przeczytamy tu o antysemickiej przygodzie Mela Gibsona, o Merkelu Landisie i jego pomyśle na kasy świąteczne, o zespole "obcej ręki", o Charlesie Whitmanie i jego ostrzale ludzi z tarasu widokowego i czym to było spowodowane jak się okazało po jego śmierci, a więc jak zmiana mózgu wpływa na zachowania człowieka, o zbrodni popełnionej podczas lunatykowania, o zabiegu lobotomii, czy o rozważaniach na temat duszy ludzkiej, które są dość bulwersujące dla ludzi wierzących.

Publikacja podparta jest bogatą bibliografią, co jest na pewno kolejnym atutem, a na końcu książki czytelnik odnajdzie dodatek w postaci ilustracji mózgu będący przedstawieniem bohatera tej publikacji.

Jest to bardzo zajmująca książka o ludzkim mózgu, który stanowi najbardziej tajemniczy organ w ludzkim ciele. Mało wiemy o jego działaniu, o tym jaki wpływ na niego mają różne czynniki, jak procesy biochemiczne zachodzące w naszych organizmach oddziałują na nas. Będzie to idealna lektura dla tych, których pasjonuje medycyna, psychologia, zagadnienia związane z mózgiem, umysłem. Czy polecam? Myślę, że tak, ale nie będzie to lektura dla każdego, jeśli nie przepadasz za literaturą popularnonaukową to odpuść sobie ten tytuł, ale jeśli lubisz i czytasz, to sięgaj, bo to doprawdy ciekawa lektura napisana w przystępny sposób...

Czy recenzja była pomocna?

lira

ilość recenzji:40139

brak oceny 5-12-2012 19:16

Mnie w tej książce najbardziej podoba się rozdział o odpowiedzialności prawnej. Nie, żebym uważała, iż karać nie powinno się, czy że społeczeństwo nie ma prawa domagać się odseparowania kogoś, kto mu zagraża.Ale trzeba znaleźć narzędzia umożliwiające dokładniejszą weryfikację przestępców. I wydaje się, że neurofizyka może dostarczyć takich narzędzi.

Czy recenzja była pomocna?

klucha

ilość recenzji:40139

brak oceny 9-11-2012 23:36

Książka bardzo ciekawa, odkrywcza i nieco obrazoburcza. Trudno jest się natychmiast zgodzić z tym, że nasza świadomość jest zaledwie pionkiem w naszych działaniach. Rządzi mózg. Po cichu, na paluszkach robi swoje, podczas kiedy świadomość spija śmietankę. Mózgowi to nie przeszkadza. Chyba lubi być szarą eminencją. Tak przynajmniej wynika z tego, o czym pisze Eagleman. Warto przeczytać.

Czy recenzja była pomocna?