Mimo wszystko kochaj / Agnieszka Rusin | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Mimo wszystko kochaj (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Lucky
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 272
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Mimo wszystko kochaj - opis produktu:

Cztery siostry nie mogłyby być bardziej różne: Joanna to wiecznie zabiegana i zapracowana matka dwóch córeczek, Gosia wiedzie beztroskie życie przy zamożnym mężu, Majka goni za karierą, a Julia wciąż szuka swojego miejsca na świecie i właśnie postanowiła rzucić studia.
Choroba matki sprawia, że wszystkie spotykają się w rodzinnym domu w malowniczym Karpaczu. Przywożą ze sobą złamane serca i sekrety. To jednak jeszcze nie koniec dramatycznych wydarzeń? Czy siostry będą umiały przezwyciężyć to, co je dzieli? Czy nauczą się kochać? mimo wszystko?
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,83 zł 36.90
 • -20%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
32,40 zł 40.50
 • -34%
Uśmiech losu

Katarzyna Michalak

miękka
26,40 zł 39.99
 • -23%
Pokój motyli

Lucinda Riley

miękka
30,80 zł 39.99
 • -38%
Bądź moim światłem

Agata Przybyłek

22,83 zł 36.81
 • -40%
Tylko raz w roku

Agnieszka Lingas-Łoniewska

miękka
23,94 zł 39.90

Agnieszka Rusin - przeczytaj też

 • -27%
Kornelia. Tajemne przejście Tom 2

Agnieszka Rusin

twarda
16,67 zł 22.85
 • -32%
Miłość w spadku

Agnieszka Rusin

miękka
20,34 zł 29.91
 • -32%
Miłość w spadku

Agnieszka Rusin

miękka
20,29 zł 29.83
 • -32%
Nikt nie może się dowiedzieć

Agnieszka Rusin

miękka
20,29 zł 29.83
 • -27%
Pokojówka na salonach

Agnieszka Rusin

miękka
19,59 zł 26.84

Zobacz również

 • -36%
Gra na wielu bębenkach, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
25,54 zł 39.90
 • -36%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
44,63 zł 69.73
 • -36%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
31,86 zł 49.77
 • -36%
Opowiadania bizarne, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
24,26 zł 37.91
 • -34%
Nieświęty Mikołaj

Magdalena Kordel

miękka
26,40 zł 39.99
 • -39%
Słuchaj głosu serca

Natalia Sońska

miękka
22,51 zł 36.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Mimo wszystko kochaj
4.5/5 ( 4 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Izabela W

 • 16-04-2019
 • 10:18

Cztery siostry nie mogłyby być bardziej różne: Joanna to wiecznie zabiegana i zapracowana matka dwóch córeczek, Gosia wiedzie beztroskie życie przy zamożnym mężu, Majka goni za karierą, a Julia wciąż szuka swojego miejsca na świecie i właśnie postanowiła rzucić studia.
Choroba matki sprawia, że wszystkie spotykają się w rodzinnym domu w malowniczym Karpaczu. Przywożą ze sobą złamane serca i sekrety. To jednak jeszcze nie koniec dramatycznych wydarzeń? Czy siostry będą umiały przezwyciężyć to, co je dzieli? Czy nauczą się kochać? mimo wszystko?

"Prawdziwa miłość nie ulęknie się niczego. Nawet diabła złego. Wiem, że okropnie rozczarowałaś, że oddałaś mu swoje ciało i duszę, że czujesz, jakbyś tonęła w otchłani rozprawy. Ale to minie. Każdy ból mija, uwierz mi."

Autorka z niebywałą lekkością i dokładnością kreśli sylwetki bohaterów, którzy są wyraziści i niejednokrotnie zaskakują czytelnika, czy to swoim zachowaniem, czy to wyborami. Agnieszka Rusin porusza w swojej powieści problemy i zagadnienia z życia codziennego. Pięknie ukazała miłość sióstr. Sióstr, które dzieli wiele, ale i tak wiele łączy, gdyż każda z nich pragnie szczęścia, miłości i zrozumienia. Na zasadzie tych kontrastów możemy przejrzeć się w nich jak w lustrze, odnaleźć część siebie. Polubiłam wszystkie dziewczyny. Myślę że każda z nich coś mi dała, czegoś nauczyła, o czymś przypomniała. To bardzo ważne, a nie zawsze w książkach spotykam takie bohaterki.

Dłużej zatrzymała mnie historia Joanny, która praktycznie sama wychowuje dwie córki. Bo czy ktoś, kto pojawia się w życiu dzieci tylko od święta czy weekendowo może zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo oparte na poczuciu miłości, uwagi i bezpieczeństwa?

"Rodzina powinna dawać siłę, wsparcie, a nie dzielić się i ogradzać murem niedomówień."

Pisarka przypomina, że życie to nie bajka. Że nie zawsze wszystko pójdzie po naszej myśli, że nic nie jest dane nam raz na zawsze. Z drugiej strony daje motywację do tego byśmy nigdy się nie poddawali, abyśmy potrafili zawalczyć o nasze marzenia, pragnienia i szczęście. Że prośba o pomoc i jej przyjęcie nie jest słabością.

"Życie jest związane z cierpieniem i jeśli nie zaryzykujesz, to zostaniesz sama."

"Mimo wszystko kochaj" to poruszająca mocno osadzona w realiach powieść o prawdziwym życiu, siostrzanej miłości, macierzyństwie, trudnych wyborach, tajemnicach, kłamstwie, zdradzie, dążeniu do szczęścia. Kochajmy mimo wszystko!

"(...) wiem, ale mimo wszystko mnie kochaj, to wystarczy..."

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Z fascynacją o książkach

 • 29-05-2019
 • 20:53

"Jesteśmy jak dzieci we mgle, każdego dnia popełniamy błędy, płaczemy, cierpimy, ale to sprawia, że doroślejemy i robimy krok dalej, ucząc się, jak żyć. Kochamy, ufamy, dojrzewamy i to wszystko sprawia, że stajemy się prawdziwi, także dzięki naszym smutkom."To moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Rusin, ale z pewnością na nim się nie skończy. Pisarka oczarowała mnie lekkim i nadzwyczaj ekspresywnym piórem, z niesłychaną wnikliwością i finezją nakreśliła wszelkie emocje, towarzyszące naszym bohaterkom, dzięki czemu stały się one niemal namacalne. "Mimo wszystko kochaj" to jedna z tych pozycji, którą przeżywa się wszystkimi zmysłami, zwłaszcza, że zachwyca i ujmuje swą autentycznością. Ta powieść jest jak życie, słodko-gorzka, trochę przewrotna, ale również wyjątkowa oraz piękna, dlatego po jej kartkach płynie się z ogromnym entuzjazmem i fascynacją, bo przecież najbardziej porywające historie to te, którą mogą dziać się tuż obok nas.
"Cierpienie i rozczarowania są wpisane w nasze życie jak oddychanie, jedzenie i picie. Odciskają piętno na naszej duszy, kształtując nas, poddając próbie, dodając sił."Nakreślone postacie są jak najbardziej przemawiające, to ludzie z krwi i kości, pełni obaw, dylematów, niespełnionych marzeń, rozczarowań, lecz również wiary w lepsze jutro. Cztery siostry, choć różnią się stylem życia i priorytetami, tak samo pragną szczęścia i prawdziwej miłości. I choć dla każdej z nich oznacza to zupełnie co innego, każda ma prawo do spełnienia największych pragnień."Żaden plan nie powie nam, jak mamy żyć, kochać ani przeżywać każdy kolejny dzień."Pisarka genialnie ukazała przewrotność losu, która prześladuje przecież nas wszystkich. Kobiety, mimo że każda już dawno poszła w swoją stronę i zdążyła ograniczyć kontakt do minimum, na zawsze będą połączone siostrzaną relacją, jaka może być ich największą siłą. Wystarczy się przemóc, odważyć poprosić o pomoc i przestać się bać oceniania. Rodzina stanowi najsolidniejszy fundament i nawet jeśli cały świat obraca się przeciwko, będzie oparciem i źródłem ukojenia. Czy nasze bohaterki otworzą swe serca i końcu do dostrzegą? Czy nadal będą samodzielnie i dumnie walczyć z kpiącym losem, jaki co chwilę rzuca im kłody pod nogi?"Rodzina powinna dawać siłę, wsparcie, a nie dzielić się i ogradzać murem niedomówień."Książkę czyta się wyjątkowo przyjemnie, to zdecydowanie lektura, którą chciałoby się delektować jak najdłużej. Dzieje się tak dlatego, iż czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę, że nakreślona opowieść prawdopodobnie ma miejsce tuż za rogiem, spotyka naszych bliskich, sąsiadów, może także dopaść nas samych. Owa wyrazistość powoduje, że momentalnie utożsamiamy się z nakreślonymi bohaterkami i kibicujemy im całym sercem.


"Zawsze mnie kochaj, mimo wszystko, obiecaj...""Mimo wszystko kochaj" jest poruszającą, nadzwyczaj refleksyjną, słodko-gorzką opowieścią o przewrotnym losie, skomplikowanych rodzinnych relacjach i wyborach, których czasem nie sposób podjąć w pojedynkę. Boleśnie prawdziwa, ujmująca, a zarazem kojąca i napełniająca serce nadzieją. Wspaniale, wnikliwie nakreślona siostrzana relacja, która choć trochę zaniedbana, nadal jest najpotężniejszą siłą, przemawiające bohaterki, obciążone solidnym bagażem doświadczeń, szeroka paleta obezwładniających emocji i wyjątkowo przyjemne pióro autorki, tworzą razem piękną, refleksyjną historię, która pozwala się zatrzymać, docenić to, jak wiele mamy, ale również motywuje do odważnych zmian i walki o prawdziwe szczęście. Jeśli kochacie życiowe powieści o silnych kobietach, które mimo chwil słabości, z podniesionym czołem pokonują kolejne przeszkody przewrotnego losu i udowadniają, jak wielką moc ma siostrzana miłość, książka Agnieszki Rusin z pewnością was zachwyci! Polecam całym sercem!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

HANNA_NIE OCENIAM PO OKŁADKACH

 • 23-03-2019
 • 11:50

Tym razem Agnieszka Rusin zabiera czytelników do świata Joanny, Gosi, Majki oraz Julii, czterech sióstr, czterech różnych osobowości, które dzieli wiele, ale i wiele łączy. Każda z nich dźwiga na swoich barkach różne doświadczenia, dylematy i problemy. Czy spotkanie w rodzinnym domu w malowniczym Karpaczu, po otrzymaniu informacji, iż ich mama jest poważnie chora odmieni siostrzany los? Czy to urokliwe miejsce uleczy złamane serca? Czy siostrom uda się przezwyciężyć to, co je dzieli?

Joanna, od dwóch lat pracuje u notariusza. Zabiegana i zapracowana próbuje pogodzić obowiązki służbowe z opieką nad córkami, Tolą i Julką. Mąż, Artur pracuje jako kierowca. W domu więcej go nie ma, niż jest. Czy weekendowe małżeństwo Joanny ma szansę przetrwać?

Gosia, wiedzie beztroskie życie u boku zamożnego męża, Wojtka, który posiada własną firmę budowlaną. Nie musi oszczędzać, a tym bardziej wybierać tańszych produktów. Małżeństwo wychowuje trójkę dzieci, Kubę, Piotra oraz Alicję. Co się stanie, gdy dobrobyt, który dotychczas był ich codziennością okaże się iluzją?

Majka, singielka z wyboru od ponad dwóch lat spełnia się zawodowo jako pracownica kreatywna agencji reklamowej. Marzy o awansie. Czy jest on jej pisany?

Julia, najmłodsza z sióstr jest studentką zarządzania i marketingu i właśnie rzucił ją chłopak. Upokorzenie, złość, gorycz rozczarowania i żal popychają ją również do rzucenia studiów... Czy wrażliwa Julka będzie jeszcze kiedyś szczęśliwa u boku jakiegoś mężczyzny?

"Życie jest związane z cierpieniem i jeśli nie zaryzykujesz, to zostaniesz sama".

Kiedy siostry spotykają się w rodzinnym domu, w końcu mobilizują się do tego, by ujawnić swoje lęki, obawy, pragnienia i wątpliwości. Każda z nich marzy o drodze do szczęścia. Każda z nich skrywa swoje bolączki, udając, że jej życie jest idealne. A tak naprawdę, każda z nich dźwiga na swoich barkach ciężki bagaż doświadczeń i boryka się z różnymi problemami. Czy siostry będą w końcu szczęśliwe? Poróżnione, lecz wciąż połączone więzami krwi starają się pokonać napotkane trudności, zadbać o siebie i pozwolić sobie na to, o czym marzą.

"Mimo wszystko kochaj" to przede wszystkim historia o życiu i jego najmroczniejszych stronach. Agnieszka Rusin przedstawia cztery kobiety, cztery odrębne historie, które łączą się w jedną wyrazistą i przekonującą całość. I choć każda z bohaterek jest inna i ma zupełnie inne podejście do życia, to jednak wszystkie pragną tego samego, szczęścia, bezpieczeństwa, beztroski.

Historia stworzona przez Agnieszkę Rusin angażuje i porusza. Autorka wyraziście i dogłębnie przedstawiła każdą z sióstr. Każdej z nich poświęciła dłuższą chwilę, by czytelnik w zupełności poznał jaka jest, z czym się zmaga i jak pragnie rozwiązać to, co ją przytłacza. Siostry posiadają ogromną siłę mimo trudności, z którymi się borykają.

Wszystkie kobiety polubiłam w takim samym stopniu, aczkolwiek sytuacja Joanny chyba najbardziej mnie dotknęła. Wychowywanie dzieci w pojedynkę nie jest proste. Nie od dziś wiadomo, że dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują dwójki rodziców. Weekendowy ojciec nie jest w stanie zagwarantować swoim pociechom ciepła, uwagi, bezpieczeństwa, którego one tak pragną. Podziwiałam Joannę. Godzenia pracy, przyjmowanie ciągłych uwag od szefowej i w dodatku opieka nad dwójką córek była dla niej wyzwaniem. Jednak ona nie poddawała się i tylko w kryzysowych sytuacjach prosiła o pomoc swoją teściową. Postać godna naśladowania.

"Rodzina powinna dawać siłę, wsparcie,
a nie dzielić się i ogradzać murem niedomówień".

Reasumując: "Mimo wszystko kochaj" to historia o różnorodnych odcieniach życia, macierzyństwie, siostrzanej miłości oraz o złych i dobrych wyborach. To również opowieść o przemijaniu, skrywanych tajemnicach, przeciwstawianiu się rzeczywistości, pokonywaniu napotkanych trudności, dylematach oraz determinacji, zawziętości ujawniającej się w walce o lepsze jutro i upragnione szczęście. Agnieszka Rusin stworzyła refleksyjną historię, która przede wszystkim pokazuje, że w życiu nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Uświadamia również, iż nigdy nie powinniśmy się poddawać, załamywać i rezygnować z tego, o czym marzymy i czego pragniemy. Mimo wszystko szczęście każdemu z nas jest pisane.

Serdecznie polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

red_sonia

 • 21-03-2019
 • 10:49

Cztery siostry, różne jak cztery żywioły: Joanna jak wiatr, wiecznie w biegu, dom, praca, dzieci, pasje. Gosia ? woda, wiedzie pozornie spokojne życie u boku bogatego męża, Majka istny ogień ciągle w pędzie, za karierą za lepszym życiem i Julia ? trochę wycofana, zamknięta, niczym ziemia. Choroba matki ściąga je do rodzinnego domu w Karpaczu. Każda z nich poza walizką ubrań, przywozi drugą z osobistymi problemami, a podczas pobytu na jaw wychodzi długo skrywana przez rodzicielkę tajemnica...

?Mimo wszystko kochaj? to powieść o życiu, o tym, jak przewrotny bywa los, że noc nie jest dane na zawsze, ale również o miłości ? głównie tej siostrzanej.
Bohaterki, choć nie widują się codziennie, to łączy je bardzo specyficzna więź, taka, której nic i nikt nie może zmienić, przerwać. Tylko i aż ? siostry. Osoby, które znają się najlepiej, w mig wyczuwają każdą zmianę czy to w głosie, czy nastroju, każda inna, a jednak takie podobne. W Karpaczu dzielą się swoimi troskami i choć nie jest łatwo, to wspólnie mają siłę, by stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Z czym Joanna, Małgorzata, Majka i Julia będą musiały się zmierzyć? Sprawdźcie, bo autorka bardzo namieszała w życiu każdej z czterech kobiet :)

Agnieszka Rusin pisze w bardzo lekki sposób, więc nawet najtrudniejsze sprawy, najboleśniejsze tajemnice, nie przytłaczają czytelnika, ale nie pozostawiają go obojętnym. Wraz z bohaterkami przeżywamy rozgrywające się wydarzenia, cieszymy się małymi krokami, które prowadzą do sukcesu, bo porażek nie ma co rozpamiętywać.

Jeżeli szukacie lektury na nadchodzące ciepłe, wiosenne dni to ?Mimo wszystko kochaj? będzie idealna. Pełna nadziei, że wszystko w końcu się ułoży, a los da drugą szansę, którą warto wykorzystać! Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -30%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
17,50 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
 • -35%
 • -37%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,90 zł 45.87

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Historia opowiada o związku księdza z byłą uczennicą. O powolnym rodzeniu się uczucia. Ewolucji w sposobie myślenia zarówno jej jak i jego. O pokonywaniu barier i ograniczeń, psychicznych i życiowych. Składa się z fragmentów listów i pamiętników oraz wierszy i krótkiego opowiadania, które zamyka tą...

 • 29.83 zł
  24.16 zł

  Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o...

 • 33.82 zł
  25.03 zł

  Jeżeli jesteś pełna kompleksów, nie lubisz swojego ciała i wydaje Ci się, że Twoje życie jest niekończącym się pasmem problemów, przeczytaj tą książkę! Kiedy poznasz historię Ewy, najprawdopodobniej inaczej zaczniesz patrzeć na siebie i świat, który Cię otacza. Poznasz prawdziwą historię...

 • 21.33 zł
  19.19 zł

  Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o...

 • 27.56 zł
  23.43 zł

  Jeżeli jesteś pełna kompleksów, nie lubisz swojego ciała i wydaje Ci się, że Twoje życie jest niekończącym się pasmem problemów, przeczytaj tą książkę! Kiedy poznasz historię Ewy, najprawdopodobniej inaczej zaczniesz patrzeć na siebie i świat, który Cię otacza. Poznasz prawdziwą historię...

 • 15.75 zł
  13.39 zł

  Gdy spotyka się dwoje obcych sobie ludzi, sporo czasu musi upłynąć, zanim sobie zaufają. Gdy w dodatku każde z nich wcześniej zostało zranione przez bliską osobę - graniczy to z cudem. Adama i Annę coś do siebie nieustannie przyciąga - a jednocześnie nie są w stanie pozbyć się wątpliwości: czy...