Miłosz - Andrzej Franaszek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Miłosz (twarda)

Biografia

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 959
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Miłosz, Biografia - opis produktu:

Biografia autorstwa Andrzeja Franaszka to nie tylko barwny portret jednego z największych twórców XX wieku - to zarazem kawał historii tego stulecia, z jego okrutnymi paroksyzmami: wojnami, rewolucjami, totalitaryzmami, powstaniami, dyktaturami, zrywami niepodległościowymi. Wszystkich tych wydarzeń - a także kluczowego dla tej epoki losu wygnańca - żyjący blisko sto lat poeta doświadczył na własnej skórze; ale też wnikliwie opisał w dziełach zdumiewających skalą artystycznej różnorodności.

Andrzej Franaszek zbierał materiały do tej biografii przez przeszło dziesięć lat - w Polsce i na Litwie, we Francji i w Ameryce. Dotarł do wszystkich, którzy mogli o Miłoszu powiedzieć coś istotnego, spenetrował archiwa w Beinecke Library i Maisons-Laffitte, prześledził obfitą korespondencję poety. Fantastycznie operuje zebranym materiałem, nie przytłaczając czytelnika nadmiarem wiadomości, a raczej budując portret bohatera swej opowieści lekkimi pociągnięciami pióra. Nie pomija bolesnych i trudnych tematów, drażliwych spraw osobistych, dramatycznych decyzji i wyborów. Pokazuje je z kulturą i empatią, pomagając nam poznać tajemnice fascynującego losu wielkiego człowieka. Czytając dzieło Andrzeja Franaszka, nabieramy nadziei, że uda się przeniknąć fenomen talentu i meandry osobowości Miłosza, zrozumieć, co ukształtowało jego umysłowość, wyobraźnię, wrażliwość poetycką

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Książka Miłosz Biografia, pochodzi z wydawnictwa Znak. Autorem książki jest Andrzej Franaszek. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, biografie, Biografie i autobiografie. Książka Miłosz liczy 959 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Miłosz, Biografia

4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  9
  4
  0
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

sita

 • 25-05-2011
 • 01:03

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Przyznam, że zmęczona celebrowaniem Miłosza, niechętnie podeszłam do tej książki, ale z przyczyn studencko-zawodowych musiałam ją przeczytać. I myślę, że warto było. Choć Miłosz dalej nie jest moim ulubionym poetą, teraz mam przynajmniej wielowymiarowy obraz jego postaci, który pozwala go lepiej rozumieć. Dlatego polecam tę książkę wszystkim, których Miłosz, jak Słowacki w „Ferdydurke”, nie zachwyca - Franaszek ukazał nam osobę poety targanego przez emocje, historię, szaleństwo, intelekt, biologię, człowieka o złożonej osobowości, obdarzonego wielkim umysłem, a jednocześnie posiadającego wady jak każdy. Książka ta pozwala naprawdę lepiej zrozumieć jego poezję, docenić ją, nawet jeśli się za nią wcześniej nie przepadało. Poza tym wielki ukłon w stronę autora za trud, jaki musiał włożyć w napisanie tak bogatej w informacje biografii – świetna robota!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Baab

 • 11-05-2011
 • 19:47

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Andrzej Franaszek pracował przez wiele lat nad biografią Czesława Miłosza, próbując w tym czasie zrozumieć jego osobę, twórczość oraz często skrajne wybory życiowe. To wszystko mieście się w tej książce, a oprócz tego informacje, po które jeździł aż do Ameryki, albo które zebrał w trakcie rozmów z wieloma osobami bliskimi poecie. Wobec tego do druku ukazała się niemal encyklopedia z której możemy się dowiedzieć nieomal wszystko o tej niezwykłej osobie, oprócz tego zawarte w niej cytaty Miłosza i fragmenty prozy pomagają zrozumieć stosunek poety do różnych etapów życia, a także obrazują kolejne działy jego historii. Polecam tą książkę wszystkim, którzy szukają jakiegoś profesjonalnego podejścia w stosunku do sztuki naszego noblisty.

Czy recenzja była pomocna?