Międzynarodowe reguły handlowe - zasady i praktyka stosowania - Andrzej Blajer - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Międzynarodowe reguły handlowe - zasady i praktyka stosowania

książka

Międzynarodowe reguły handlowe - zasady i praktyka stosowania - opis produktu:

Niniejsza książka to pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja, która ukazuje w tak szerokim ujęciu przemiany międzynarodowych reguł, określających podstawowe obowiązki sprzedającego i kupującego w transakcjach handlu zagranicznego.Publikacja zawiera oryginalny tekst w języku angielskim powszechnie stosowanych na świecie formuł INCOTERMS w wersji 2000, opracowanych przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu, opublikowanych po raz pierwszy w 1936 roku i nowelizowanych w latach 1953, 1967, 1976, 1980 i 1990. Aktualna wersja INCOTERMS 2000 będzie obowiązywała przez dziesięć najbliższych lat.Dodatkowym atutem książki jest szczegółowa analiza każdej formuły handlowej, uwzględniająca kolejne ich przemiany. W publikacji zamieszczono także wykładnie innych formuł; są to m.in. COMBITERMS 2000 oraz znowelizowane Amerykańskie Definicje w Handlu Zagranicznym (RAFTD 1941). Niewątpliwym walorem opracowania są kolorowe plansze, prezentujące interpretacje najważniejszych obowiązków sprzedającego i kupującego w wersji INCOTERMS 2000, RAFTD oraz COMBITERMS 2000. Publikacja jest przeznaczona dla szerokiego kręgu eksporterów i importerów, bankowców, realizujących płatności w transakcjach handlu zagranicznego, firm spedycyjno-transportowych, towarzystw ubezpieczeniowych, prawników, urzędów i agencji celnych, a także studentów zdobywających wiedzę na kierunku bądż specjalności handel zagraniczny.

Książka Międzynarodowe reguły handlowe - zasady i praktyka stosowania pochodzi z wydawnictwa Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Autorem książki jest Andrzej Blajer. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Międzynarodowe reguły handlowe - zasady i praktyka stosowania liczy 370 stron. Jej wymiary to 170 x 243.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Międzynarodowe reguły handlowe - zasady i praktyka stosowania

4/5 ( 7 ocen )
  5
  3
  4
  2
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.