Między współpracą a przetargiem i rywalizacją - Robert Gawłowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Między współpracą a przetargiem i rywalizacją (miękka)

Relacje rządowo-samorządowe w systemie administracji publicznej

książka

Między współpracą a przetargiem i rywalizacją, Relacje rządowo-samorządowe w systemie administracji publicznej - opis produktu:

`W centrum zainteresowania badawczego umiejscowiona została Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jest to istotny wybór przedmiotu badania ze strony Autora, który jako jeden z pierwszych podjął tak szeroką próbę analizy funkcjonowania oraz oddziaływania analizowanego podmiotu w wymiarze systemowym. Podkreślony tu przedmiot zainteresowania wskazuje szczególnie na oryginalny, nowatorski charakter badań z punktu widzenia nauk o polityce i administracji. Warto zwrócić też uwagę na refleksyjne i przekonujące uzasadnienie potrzeb podjęcia omawianego problemu badawczego`.
Dr hab. Sebastian Kozłowski

`Problematyka przedstawiona w tej monografii, w badaniach i polskiej literaturze naukowej, to w zasadzie - jak dotąd - terra incognita. Trudna do przecenienia jest jej wartość deskrypcyjna, wynikająca z niezwykle wnikliwego opisu, dokonującego się w okresie polskiej transformacji ustrojowej i później, procesu instytucjonalizacji stosunków między administracją rządową a samorządem terytorialnym jako podmiotami odpowiedzialnymi za realizację zadań publicznych. Główną jednakże wartość recenzowanej pracy widzę w jej warstwie eksplanacyjnej. Nie sposób też nie wspomnieć o bazie literaturowej, do której Autor się odwołuje. Książka ta przynosi nadzwyczaj cenną próbę prezentacji dorobku naukowego zachodnioeuropejskich badaczy administracji publicznej, w tym relacji rządowo-samorządowych`.
Prof. zw. dr hab. Alfred Lutrzykowski

Książka Między współpracą a przetargiem i rywalizacją Relacje rządowo-samorządowe w systemie administracji publicznej, pochodzi z wydawnictwa Aspra JR F.H.U.. Autorem książki jest Robert Gawłowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne. Książka Między współpracą a przetargiem i rywalizacją liczy 342 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Między współpracą a przetargiem i rywalizacją, Relacje rządowo-samorządowe w systemie administracji publicznej

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.