Między niebem a ziemią / James F. Twyman | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Między niebem a ziemią (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Illuminatio
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 244
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Między niebem a ziemią - opis produktu:

Gdzieś pomiędzy ziemią a niebem jest miejsce,
w którym magia nigdy nie przestaje działać...
James F. Twyman

Niezwykła opowieść autora "Sekretu kodu Mojżesza", która jest zapisem autentycznych doświadczeń autora.
Lynda, żona Jamesa Twymana, została bez powodu zamordowana przez dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jej mieszkania. Trzy i pół roku później James pod wpływem snów i dziwnych wizji odbywa podróż do Lakeview, drogą stanową numer 144, gdzie na krótko po śmierci żony, sam o mało nie zginął. Tajemnicze miejsce przyciąga go w hipnotyczny sposób, ale jak się okazuje, nie jest to zwykła droga.
Miejscowi ze względu na głębokie urwiska, wokół których wije się kręta droga, zwą ją Aleją Samobójców, natomiast według Indian droga ta prowadzi przez tereny, na których granica między światem ludzi i światem duchów jest bardzo cienka....
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy można skontaktować się z bliskimi osobami, które zmarły, nie musisz mieć już wątpliwości. Jeśli myślałeś, że niebo i ziemia nie są ze sobą związane, ta książka ukaże ci świat, o jakim nie śniłeś... świat, w którym miłość trwa wiecznie, a życie nigdy nie przemija.

Tytuł oryginalny: The Barn Dance
Tłumaczenie: Ewa Androsiuk-Kotarska
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

twarda
25,75 zł 42.90
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,73 zł 37.88
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -34%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,56 zł 44.78
 • -30%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
28,35 zł 40.50

James F. Twyman - przeczytaj też

 • -37%
Miłość, Bóg i kuchnia francuska

James F. Twyman

miękka
18,80 zł 29.83
 • -19%
Sekret kodu Mojżesza

James F. Twyman

twarda
25,37 zł 31.32

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Między niebem a ziemią
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

MiłośniczkaKsiążek

 • 25-10-2012
 • 16:08

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co czeka nas po śmierci? Co dzieje się z osobami, które odchodzą z tego świata? Czy tracimy je na zawsze? A może prawdą jest, że kiedyś ponownie się spotkamy w niebie i odtąd będziemy już razem po wieczność? Jestem pewna, że każdy człowiek na jakimś etapie swojego życia stawia sobie tego typu pytania i bezskutecznie szuka na nie odpowiedzi. Autor powieści "Między niebem a ziemią" nie stanowi w tym wypadku żadnego wyjątku. Los dotkliwie go skrzywdził i zmusił do zadania sobie pytania - co dalej? Czy śmierć ukochanej osoby stanowi koniec miłości, która połączyła oboje? Niniejsza powieść stanowi niejako odpowiedź na pytania stawiane przez ludzkość - co dzieje się z nami po naszej śmierci. Pan Twyman utrzymuje, że wszystko to, co opisał w swym dziele, jest oparte na faktach. I choć trudno w to uwierzyć wydarzyło się naprawdę.

Historię Jamesa poznajemy dzięki narracji pierwszoosobowej. Poznajemy go blisko cztery lata po wydarzeniu, które na zawsze odmieniło jego życie. Trzy i pół roku temu stracił żonę, z którą od wielu lat żył w separacji, a którą mimo to kochał całym sercem. Dlatego też nigdy nie zgodził się na rozwód mając nadzieję, że pewnego dnia będą ponownie razem. Niestety los chciał, że nie dane mu było tego doczekać, mimo że wszystko szło w dobrym kierunku ku spełnieniu jego marzenia. Któregoś listopadowego wieczoru jego żona Linda została napadnięta we własnym domu i brutalnie zamordowana. Wydarzenie to potwornie wstrząsnęło Jamesem oraz ich dorosłą już córką, Angelą. Krótko po śmierci żony, James wraz z córką i jej przyjaciółką jechali samochodem. W okolicach Lakeview cudem uniknęli śmierci. Auto wpadło w poślizg i prawie runęło na dno urwiska. Po blisko czterech latach od tamtego wydarzenia, Jamesa nadal nawiedzają sny o niedoszłym wypadku. Czuje przemożną chęć, aby ponownie stanąć nad urwiskiem, nad którym prawie stracił życie. Jest pewien, że podróż w to miejsce przyniesie mu odpowiedzi na dręczące go pytania i położy kres jego męczarniom. Tylko czy aby na pewno? Po dotarciu do celu, James zauważa w dole samochód do złudzenia podobny do tego, którym jechali owego feralnego dnia. Postanawia to zbadać i schodzi na dno urwiska. Szybko zapada zmierzch, a on nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej do swego samochodu. Wówczas spotyka tajemniczego Richarda. Mężczyzna zaprowadza go do dziwnej stodoły w samym środku lasu. Jest ona pełna ludzi, wśród których James zauważa Lindę... Co to za miejsce? Kim jest właściwie napotkany w lesie mężczyzna? Jak to możliwe, że autor spotkał swą nieżyjącą żonę całą i zdrową? Czy to dlatego tak bardzo ciągnęło go nad urwisko? Czy tak właśnie miało być?

"Jesteśmy gdzieś pomiędzy niebem a ziemią... (...) To prawda (...) Ale jednocześnie nieprawda... bo to by oznaczało, że ziemia i niebo to dwa różne miejsca, a tak nie jest..." [1]
"Między niebem a ziemią" z pewnością nie jest historią, jakich wiele. Sama prędzej czegoś podobnego nigdy nie czytałam. Z pewnością jest to dzieło, które można uznać za ponadczasowe. Czy to dziś, czy za pięćdziesiąt lat, wydźwięk tej książki będzie taki sam i tak samo będzie wpływała na swoich czytelników. Niesie ona ważne przesłanie, które nie jednej osobie pomoże zrozumieć, co tak na prawdę liczy się w życiu, dlaczego warto walczyć o naszą przyszłość i na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Historia opisana przez autora rozgrywa się w ciągu zaledwie trzech dni, a właściwie nocy, podczas których odwiedza on stodołę, gdzie doświadcza czegoś, co na zawsze odmieni jego spojrzenie na życie i pomoże pogodzić mu się z wieloma faktami, które cieniem kładły się na jego życiu. Tylko trzy dni, podczas których wydarzy się tak wiele. Nie jest to prosta historyjka, którą może wymyślić byle kto. Jest przepełniona różnorodnymi emocjami, od nienawiści do czystej miłości. Nie znajdziemy tu żadnej akcji, wartkich dialogów i niczego, na co można natknąć się w innych powieściach. W tej książce chodzi głównie o to, aby w pełni zrozumieć to, co poprzez nią chciał nam przekazać autor.

"Chodzi o to, że nikt nigdzie nie jest martwy. Nie istnieje taki stan jak "śmierć". Możesz tego nie rozumieć, dopóki tu nie trafisz, ale tak jest. Nic nigdy tak naprawdę nie umiera" [2]
Jeśli ktoś z Was chciałby dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi panu Twymanowi, zgłębić wiedzę o tym, co jest najważniejsze w naszym życiu, zastanowić się nad sensem naszego istnienia, to gorąco polecam lekturę "Między niebem a ziemią". Mam nadzieję, że dzieło to wywrze na Was takie samo wrażenie, jak to się stało w moim wypadku. Jestem pewna, że na długo zapamiętam historię miłości Jamesa i Lindy, która połączyła ich nawet po śmierci kobiety.

[1]"Między niebem a ziemią", James F. Twyman, wyd. Illuminatio, tłum. Ewa Androsiuk - Kotarska, 2011, s. 105
[2] Tamże, s. 88

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Apsik

black.coffee(at)interia.eu
 • 18-11-2011
 • 16:48

To niezwykła opowieść o bardzo osobistych doświadczeniach autora: wielkiej miłości, rozstaniu, śmierci i wzruszającym spotkaniu "po tamtej stronie". To opowieść o nieprawdopodobnej sile miłości, która istnieje zawsze, nawet jeśli ukochana osoba zakończyła swój żywot.

Książka skłania do refleksji nad naturą przeznaczenia, mimochodem powoduje pojawienie się bardzo ważnych pytań o konsekwencje naszych działań i wyborów, wobec kruchości życia tych, których kochamy...

Trudno jest napisać coś o tej książce, bez zdradzana fabuły i tym samym popsucia innym możliwości samodzielnego odkrycia jej. Powiem tylko, że książkę bardzo dobrze się czyta, nie jest długa ani skomplikowana. Historia w dużej mierze stanowi retrospekcję wspólnych chwil Jamesa i Lindy, ich związku oraz decyzji które sprawiły że choć bardzo się kochali, ich małżeństwo szybko się rozpadło i przez lata nie zdołali go odbudować.
W tej chwili myślę, że zmarnowali swoją szansę odkładając pewne sprawy. Ale któż z nas zastanawia się nad tym, że jutro może nie nadejść? Że będzie za późno? Pocieszające jest tylko, iż prawdziwa miłość trwa zawsze, a śmierć dotyczy wyłącznie fizycznego ciała...

"Między niebem a ziemią", to jedna z tych książek, do których wraca się co jakiś czas i za każdym razem odnajduje coś nowego. Jest to jej największą zaletą, czymś co w ostatecznym rozrachunku sprawia, że oceniam ją wysoko.
Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Papież Benedykt XVI to Doktor Kościoła, który moim nauczycielem pozostał po dziś dzień. Nauczanie od zawsze stanowiło jego pasję. Podobnie jak święty Paweł w Atenach, tak i ten apostoł narodów nigdy nie uląkł się wystąpienia na agorze i nie cofnął przed odważną obroną prawdy na hałaśliwej giełdzie...

 • Kalendarz ścienny 14-planszowy. Wydrukowany na papierze powlekanym (kreda) 170[g/m2]. Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką. Pole pod nadruk formatu 315x60mm, na każdej stronie kalendarza.

 • 26.84 zł
  19.32 zł

  Huragan Katrina pustoszy dotychczasowe życie Evangeline. W Luizjanie wybucha alarm ostrzegający przed huraganem. W tym rejonie są one częste, więc wszyscy wiedzą, co należy robić i jakich procedur przestrzegać. Mieszkańcy małego miasteczka Bayou Perdu wsiadają do samochodów i ruszają w bezpieczne...

 • 34.82 zł
  28.90 zł

  Gdy umiera ukochana żona Josepha, Lou, życie emerytowanego doktora wali się w gruzy. Pogrążony w rozpaczy, najchętniej podążyłby za nią. Tymczasem złożony u notariusza pożegnalny list Lou nakłada na niego szczególne zadanie, dotyczące ich dzieci. Początkowo zbuntowany Joseph stopniowo odkrywa, że...

 • Nieżyjący od paru lat Skrzynecki, postać barwna, bard i gwiazda "Piwnicy pod Baranami" i świetny aktor prowadzą korespondencyjny dialog. To pomysł godny Krakowa i niezwykłej aury miasta, będącego dla obu artystów wybranym i ukochanym, mimo różnych miejsc urodzenia. Listy krążące między...

 • Ile trzeba uczucia, by pokonać Piekło - oto pytanie, które stawiają sobie widzowie oglądając `Między piekłem a niebem`, Niezwykle sugestywną i wzruszającą zarazem wizję życia po życiu, wyróżnioną Oscarem za niesamowite wprost efekty specjalne. Po tragicznej śmierci dzieci w wypadku samochodowym...