Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał - Peter Johanes Blok - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Napoleon V
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 225
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki!

Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał - opis produktu:

Michiel Adriaenszoon de Ruyter był osobą niezwykłą jak na czasy, w których przyszło mu żyć. Urodził się jako syn dostawcy piwa w niewielkim portowym mieście Vlissingen w prowincji Zelandia, a zmarł jako głównodowodzący flotą Republiki Zjednoczonych Prowincji. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery: był chłopcem okrętowym, bosmanem, kaprem, urzędnikiem w kantorze, kapitanem statku handlowego, dowódcą zespołu okrętów wojennych, a w końcu admirałem całej floty; jako nastolatek służył nawet przez krótki czas jako muszkieter w czasie holenderskiej wojny o niepodległość. Podczas pięcia się w górę drabiny społecznej nie zapominał o swych korzeniach: całe życie pozostał pełnym poświęcenia swojej ojczyźnie prostym żeglarzem, uwielbianym przez swych marynarzy. Jednocześnie jako prawdziwy syn kupieckiego narodu całe życie dbał o pomnażanie swojego majątku, działając w czasach pokoju jako kupiec, a w trakcie wojen zabiegając o należne mu pryzowe. Warto tutaj zauważyć, iż swą wielką karierę we flocie wojennej de Ruyter rozpoczął dopiero po czterdziestce, i to w zasadzie wbrew swej woli, gdyż dorobiwszy się na handlu z Marokiem, pragnął resztę życia spędzić jako zamożny mieszczanin. Wybuch I wojny angielsko-holenderskiej pokrzyżował te plany, dając zarazem Holandii jednego z jej najwybitniejszych admirałów. Był on zatem żołnierzem nie z miłości do wojny jako takiej jak wielu innych dowódców, nie tylko w jego czasach lecz z poczucia obowiązku wobec ojczyzny.

Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał, od Peter Johanes Blok. Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Peter Johanes Blok. Nie będziesz żałował! Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał pochodzi z wydawnictwa Napoleon V. Autorem książki jest Peter Johanes Blok. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie. Książka Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał liczy 225 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie
Wydawnictwo: Napoleon V
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x240
Ilość stron: 225
ISBN: 9788378895879
Wprowadzono: 30.01.2018

RECENZJE - książki - Michiel de Ruyter. Najwybitniejszy holenderski admirał - Peter Johanes Blok

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 11 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: