Metodyka pisania prac doktorskich - Tadeusz Mendel - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Metodyka pisania prac doktorskich

książka

Metodyka pisania prac doktorskich - opis produktu:

Celem tego opracowania jest przybliżenie i wyjaśnienie wszystkich problemów związanych z pisaniem rozprawy doktorskiej od strony metodycznej. Chodzi zarówno o zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne, o stronę merytoryczną dysertacji doktorskiej i stronę formalną, o tok postępowania w czasie studiów doktoranckich, w czasie publicznej obrony itp.
W opracowaniu skorzystano z literatury, która, zdaniem autora, powinna być przez młodego adepta nauki bardziej szczegółowo penetrowana. Na podstawie własnych doświadczeń autora, a przede wszystkim na podstawie wskazanej bibliografii starano się w sposób możliwie krótki, zwięzły, w miarę jasny, czasem nawet uproszczony zaprezentować główne kwestie, które każdy doktorant powinien wiedzieć. Szczególnie wykorzystano opracowania profesorów: Z. Zakrzewskiego, W. Pytkowskiego i J. Pietera. Jednakże są one trudno dostępne, ukazały się kilkanaście lat temu, a od tego czasu niektóre poglądy na pracę doktorską uległy modyfikacji, zmieniło się też ustawodawstwo. Autor starał się na miarę swoich skromnych możliwości zmiany te uwypuklić, a w niektórych miejscach problemy poszerzyć i naświetlić je z punktu istniejących zasad i zwyczajów. Jeśli opracowanie to pomoże doktorantom w ich ambitnym działaniu, jeśli zainteresuje ich problem i sięgną do oryginalnych opracowań wielkich mistrzów w tym zakresie (T. Kotarbiński, J. Pięter, S. Rudmański, W. Pytkowski, Z. Zakrzewski), to cel stawiany przez autora zostanie spełniony.

Książka Metodyka pisania prac doktorskich pochodzi z wydawnictwa Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Autorem książki jest Tadeusz Mendel. Należy do gatunków: poradniki, różne. Książka Metodyka pisania prac doktorskich liczy 120 stron. Jej wymiary to 169 x 238.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Metodyka pisania prac doktorskich

4.3/5 ( 24 ocen )
 • 5
  17
 • 4
  2
 • 3
  2
 • 2
  2
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.