Metody oceny i prognoza kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw - Paweł Antonowicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Metody oceny i prognoza kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw (miękka)

książka

Metody oceny i prognoza kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw - opis produktu:

Książka obejmuje problematykę związaną z wielowymiarową oceną standingu ekonomiczno-finansowego przedsiębiorstw. Jej zasadnicza część poświęcona została opisowi modeli służących prognozowaniu wypłacalności przedsiębiorstw. Modele te, nazywane funkcjami Z-score pozwalają dokonać punktowej oceny przyszłego zagrożenia upadłością wybranego przedsiębiorstwa. Znajdują one również wykorzystanie w ocenie zdolności kredytowej, analizie porównawczej pomiędzy różnymi podmiotami sektora, a także stanowią wzbogacenie instrumentarium analitycznego rachunkowości zarządczej. Szerokie spektrum możliwości zastosowania opisanych w książce modeli sprawia, iż są one wykorzystywane zarówno przez instytucje finansowe, banki, audytorów, a także analityków finansowych, księgowych oraz managerów podejmujących decyzje dotyczące szeroko pojętej polityki finansowej przedsiębiorstwa.

Niewątpliwą zaletą niniejszej książki jest przejrzysta formuła prezentacji kolejnych metod służących analizie przedsiębiorstwa. Po omówieniu założeń metodologicznych autor wskazuje na praktyczny przykład zastosowania każdego z omówionych modeli w oparciu o rzeczywiste dane pochodzących ze sprawozdań finansowych (bilans oraz rachunek zysków i strat). W książce zostały ponadto omówione wybrane wskaźniki analizy finansowej, wraz ze wskazaniem ich optymalnego poziomu dla przedsiębiorstw niezagrożonych upadłością, a także przeciętnej wartości występującej w firmach postawionych w stan upadłości.

łącznie w książce zostały omówione 52 różne indeksy Z-Score, które opracowane zostały zarówno przez polskie (36 funkcji), jak również zagraniczne (16 modeli) instytuty naukowo-badawcze. Zostały one poddane weryfikacji na próbie ponad 200 przedsiębiorstw o różnym charakterze działalności, funkcjonujących w Polsce. Połowa z badanych firm postawiona była w stan upadłości. Tym samym po omówieniu każdego z modeli została określona jego zdolność prognostyczna oddzielnie dla określonego typu przedsiębiorstw: produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Dr Paweł Antonowicz - doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Adiunkt w Katedrze Ekonomiki Przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, a także wykładowca w Katedrze Analizy i Rewizji Finansowej w Wyższej Szkole Finansów i Rachunkowości w Sopocie.

Książka Metody oceny i prognoza kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw pochodzi z wydawnictwa Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Autorem książki jest Paweł Antonowicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Metody oceny i prognoza kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw liczy 207 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Metody oceny i prognoza kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw

4.5/5 ( 20 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  2
 • 3
  3
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.