Męskie zwierzenia - Agnieszka Gozdyra - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Męskie zwierzenia

książka

Męskie zwierzenia - opis produktu:

Mistrz świata w sztukach walki, jeden z najbardziej popularnych polskich polityków, dziennikarz i satyryk, kultowy muzyk, aktor, znany tancerz oraz choreograf, co łączy ich wszystkich poza pasją zawodową i pasją do życia? Wielka miłość do naszych braci mniejszych i zaangażowanie w walkę o ich prawa. `Męskie zwierze(nia)` to książka, która odczarowuje stereotyp, zgodnie z którym postrzega się panów jako nieczułych i skrywających emocje. To książka o tym, że także twardziele wzruszają się i reagują na krzywdę tych, którzy sami nie mają głosu i nie są w stanie się obronić.
O czym Zbigniew Hołdys i jego syn, Tytus, rozmawiają z psem Elvisem? W jaki sposób Elvis uratował Tytusa? Dlaczego Różal Marcin Różalski uważa, że zwierzęta są lepsze od ludzi? Jak to się stało, że on, znany sportowiec, wypalił sobie na głowie liczbę - numer cielaka, przeznaczonego na rzeź? Co zrobiłby dla zwierząt Robert Biedroń, gdyby został prezydentem Polski?

O tym wszystkim Robert Biedroń, Janusz Chabior, Tytus Hołdys i Zbigniew Hołdys, Szymon Majewski, Andrzej Rozenek. Marcin `Różal` Różalski i Leszek Stanek opowiadają Agnieszce Gozdyrze w wyjątkowych, intymnych rozmowach.

`Męskie zwierze(nia)` to zapis dojrzewania do zmiany stylu życia, tak by zwierzęta miały w nim godne miejsce, status członka rodziny i czującej, myślącej istoty. Każdy z bohaterów opowiada o własnych doświadczeniach, które doprowadziły go do stwierdzenia, że status zwierząt powinien się zmienić, że powinny one zostać docenione, ponieważ człowiek bardzo wiele im zawdzięcza.
To także kwestia uświadomienia sobie, że człowiek, który z różnych przyczyn przez wieki podporządkowywał sobie przyrodę, poczynił w niej wielkie szkody. Bohaterowie tej książki mówią, że wreszcie czas się zatrzymać i dostrzec potrzeby innych, bo nie zamieszkujemy tej planety sami. Książka to również próba odpowiedzi na pytanie, co każdy z nas może zrobić, by uczynić swoje otoczenie lepszym i bardziej otwartym na potrzeby innych istot poza ludźmi. To głos przypominający, że te istoty także mają potrzeby myślą, czują, kochają i cierpią, zupełnie jak my. I że niestety - najczęściej to człowiek jest sprawcą tego cierpienia.

Wszystkie rozmowy składają się na całościową wizję zmian, jakie powinniśmy wprowadzać, jeśli chcemy żyć w lepszym świecie. Takim, w którym panuje szacunek do wszystkiego, co żyje i czuje. Każdy z rozmówców Agnieszki Gozdyry przedstawia własną receptę i wizję. To perspektywa polityka, znanego sportowca, działacza społecznego, dziennikarza, artysty. Czytelnicy mogą porównać to z własnymi doświadczeniami i wyciągnąć wnioski.
Książka zawiera wyjątkowe zdjęcia z prywatnych archiwów rozmówców.
Przy jej powstawaniu nie ucierpiało żadne zwierzę ani człowiek, za to wiele osób się wzruszyło i poszerzyło horyzonty.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
 • -36%
Jestem nieletnią żoną

Laila Shukri

miękka
24,32 zł 37.99
 • -38%
Gad. Spowiedź klawisza

Paweł Kapusta

miękka
24,74 zł 39.90
 • -31%
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Męskie zwierzenia
4.4/5 ( 18 ocen )
  5
  13
  4
  2
  3
  2
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Małgosia

 • 18-06-2018
 • 20:00

Bardzo wzruszająca i mądra

Czy recenzja była pomocna?