Menedżerowie w strukturze społecznej - Sławomir Banaszak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Menedżerowie w strukturze społecznej (miękka)

książka

Menedżerowie w strukturze społecznej - opis produktu:

Temat pracy jest zarówno z poznawczego, jak i praktyczno-społecznego punktu widzenia bardzo ważny i przy tym bardzo na czasie. Wprawdzie paradygmat menedżerski jest obecny w wielu dziedzinach wiedzy, w szczególności w teorii organizacji oraz w teorii zarządzania, ale problematyka miejsca menedżerów w nowoczesnej strukturze społecznej w formie monograficznej raczej nie była dotychczas opracowywana. (...) Struktura pracy jest logicznie koherentna: poszczególne rozdziały mają treść wyraziście wyodrębnioną, ale zarazem nawiązują do siebie, wzajemnie się warunkują i uzupełniają. Całość dobrze świadczy o kulturze metodologicznej autora oraz o solidności jego warsztatu badawczego. (...) Książka napisana jest stylem nienagannym, wykład czyta się potoczyście i z niesłabnącym zainteresowaniem. (...) Moim zdaniem praca Sławomira Banaszaka w pełni zasługuje na publikację; może zainteresować nie tylko specjalistów i studentów, lecz także szerszy krąg osób zainteresowanych przebiegiem procesów transformacji ustrojowej w Polsce. prof. z w. dr hab. Władysław Markiewicz, członek rzeczywisty PAN, fragment recenzji wydawniczej Trafny wybór interesującego, choć trudnego problemu, dość często pojawiającego się ostatnio w pracach habilitacyjnych z nauk o zarządzaniu, wymaga w następstwie sformułowania adekwatnej koncepcji. Inspiracją do niej były rozważania o położeniu kierowników nie tylko w wąsko rozumianej strukturze społecznej, lecz także o miejscu w strukturze własności, zawodowym podziale pracy, systemie władzy, stylach życia, systemach zarządzania gospodarczego, szczeblach administracji państwa. Pisząc prolog do tak poznawczo znaczącej książki, warto namawiać czytelników do zapoznania się z jej treścią, gdyż ongiś dokonana rewolucja menedżerów i dzisiejsze myślenie o zarządcach i władcach jako elicie władzy, są równie cenne jak najlepsze romanse literackie, nagradzane Oskarami filmy fabularne lub naukowa publicystyka. Autor wybrał niezwykle interesujący problem, zaprezentował cztery alternatywne moim zdaniem ujęcia, choć można je ostatecznie uznać jako komplementarne. To jest bogata książka empiryka i intelektualisty, który czerpie mądrości zarówno z cennych książek, jak również z obserwacji badacza. Wielowymiarowy zarządca zobrazowany w tej książce to rzetelny wkład do współczesnej wiedzy o socjologii kierownictwa, którą udanie zapoczątkował A. Matejko i która to wiedza jest dziś solidnym pomnikiem sławy (zasłużonej) nie tylko w socjologii, ale także w naukach o zarządzaniu, myśli ekonomicznej i historiografii polskiej współczesności czasów transformacji od starego do nowego ładu społecznego i kulturowego. prof. zw. dr hab. Kazimierz Doktor, fragment Przedmowy

Książka Menedżerowie w strukturze społecznej pochodzi z wydawnictwa Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania. Autorem książki jest Sławomir Banaszak. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Menedżerowie w strukturze społecznej liczy 186 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Menedżerowie w strukturze społecznej

4.2/5 ( 5 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.