Maszyny Leonarda - Domenico Laurenza - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Maszyny Leonarda (miękka)

Niezwykłe wynalazki i tajemnice rękopisów Leonarda da Vinci

książka

 • Wydawnictwo Jedność
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 240
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Maszyny Leonarda, Niezwykłe wynalazki i tajemnice rękopisów Leonarda da Vinci - opis produktu:

2 maja 2019 roku mija 500 lat od śmierci jednego z największych geniuszy, wynalazców i artystów w dziejach ludzkości. Zainteresowanie dokonaniami naukowymi i technicznymi oraz tajemnicami ukrytymi w jego rękopisach nie maleje. Na całym świecie otwierane są wystawy prezentujące kodeksy i dzieła mistrza da Vinci, poczty drukują okolicznościowe serie znaczków, mnożą się objazdowe wystawy modeli jego wynalazków, ukazują się liczne publikacje.

Prezentowany album jest na tym tle dziełem wyróżniającym się, gdyż w zupełnie nowym świetle i w nowatorski sposób pokazuje kilkadziesiąt innowacyjnych projektów technicznych, naszkicowanych ręką mistrza. Dzięki pionierskiej, trwającej kilka lat pracy dwóch projektantów i grafików otrzymaliśmy wygenerowane cyfrowo trójwymiarowe rekonstrukcje kilkudziesięciu maszyn i urządzeń, którym Leonardo da Vinci poświęcił lata swej twórczej aktywności. Są wśród nich konstrukcje lotnicze, maszyny wojenne, jednostki pływające, mosty, narzędzia usprawniające wiele dziedzin ludzkiej pracy, ale i elementy teatralnej scenografii czy nawet oryginalne instrumenty muzyczne.

Efektem ogromnego wysiłku badawczego i projektowego twórców albumu są nie tylko wirtualne modele urządzeń, powiększenia ich detali, przekroje i prezentacje złożeniowe, ale i szczegółowe techniczne opisy oraz interpretacje funkcjonalności i zasad działania rekonstruowanych mechanizmów i maszyn.

Opisy techniczne wzbogacone są erudycyjnymi wprowadzeniami, które umieszczają te fascynujące wynalazki w kontekście biografii mistrza i historycznych wydarzeń jego epoki. Dzięki temu poznajemy wielorakie związki jego dokonań z kulturą renesansu i możemy zbliżyć się do zrozumienia równie ważnej rzeczy: tajemnicy twórczej wyobraźni Leonarda da Vinci.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -28%
Cyberpunk 1982-2020 twarda
32,38 zł 44.98
 • -31%
Ciało Instrukcja dla użytkownika twarda
34,43 zł 49.90
 • -28%
Kosmiczne rozterki twarda
25,19 zł 34.99

Polecane

 • -40%
Pakiet komunijny - pamiątka + Biblia pakiet
20,97 zł 34.95
 • -40%
Pakiet komunijny -pamiątki + Biblia pakiet
20,97 zł 34.95
 • -19%
Święci ubogich Album papieski miękka
35,44 zł 43.75
 • -19%
Świadek Krzyża Album miękka
25,52 zł 31.50
 • -48%
Bieszczady Atlas turystyczny twarda
15,53 zł 29.87
 • -22%
Bieszczadzcy Mocarze twarda
131,48 zł 168.57
 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Książka
 • Maszyny Leonarda, Niezwykłe wynalazki i tajemnice rękopisów Leonarda da Vinci
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Qultura słowa

 • 27-05-2019
 • 14:04

Geniusz Leonarda
Nie ma chyba osoby, która nie zna postaci Leonarda da Vinci. Jego dokonania przetrwały pokolenia i zapewne głośno będzie o nich w kolejnych. Ten włoski malarz był prawdziwym przykładem człowieka renesansu - zajmował się nie tylko malarstwem, ale też architekturą, filozofią, muzyką, pisaniem, matematyką, anatomią oraz rzeźbiarstwem. I choć zwykle patrzymy na niego przez pryzmat olejnych obrazów oraz fresków, choć zachwycamy się takimi dziełami, jak ?Zwiastowanie?, które możemy podziwiać w Galerii Uffizi we Florencji, czy ?Dama z gronostajem? przechowywana w Krakowie, bądź też ? chyba najsłynniejszym obrazem ? ?Mona Lisą?, dostępną w Luwrze, to da Vinci uchodził też za genialnego wynalazcę. Wiele z wymyślonych przez niego urządzeń do tej pory zachwyca inżynierów. Wśród jego pomysłów były maszyny hydrauliczne, zamek kołowy, czołg miotający kamienie, a nawet maszyna latająca ze skrzydłami i koparka.
Właśnie o tych niezwykłych maszynach, a także rękopisach zdradzających geniusz autora, traktuje książka pt. ?Maszyny Leonarda?, opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność. Praca pod redakcją Mario Taddei i Edoardo Zanona z tekstem Domenico Laurenza, to wyjątkowa pozycja na wydawniczym rynku i pierwsza, tak kompleksowa próba zebrania dowodów na niezwykłą kreatywność i pracowitość da Vinci w sferze wynalazków. Dodatkowo tym, co wyróżnia to opracowanie, jest przełożenie szkiców i rysunków technicznych mistrza, których kopie wielokrotnie mogliśmy podziwiać w różnych książkach, na język grafiki komputerowej. To sprawia, że książka jest niezwykle ciekawym materiałem do studiowania nie tylko przez wszystkich tych, którzy interesują się życiem i twórczością Leonarda da Vinci, ale również dla inżynierów, wszelkiego rodzaju konstruktorów (również amatorów), a także dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć tego geniuszu!
W kolejnych rozdziałach książki zapoznamy się z wymyślonymi przez Leonarda: maszynami lotniczymi, wojennymi, wodnymi, roboczymi, teatralnymi, instrumentami muzycznymi, a także pozostałymi urządzeniami, które skonstruował mistrz. Działające na wyobraźnie wizualizację projektów da Vinci umożliwiły dokładniejsze wyjaśnienie zasad ich działania, a także docenienie tych w większości nowatorskich, rewelacyjnych (rewolucyjnych) pomysłów. Te najbardziej znane wynalazki opisane zostały dokładnie od strony technicznej, ale jednocześnie autorzy starali się uchwycić sposób rozumowania mistrza, nadali owym maszynom i ich opisom również historyczny kontekst.
Tym sposobem otrzymujemy wyjątkową publikację, opowiadającą o ponad trzydziestu maszynach, m.in. o śrubie powietrznej, ruchomym skrzydle, latającej maszynie, spingardzie, czołgu, fortecy, pogłębiarce i szlifierce, a nawet o cyrklu i prasie drukarskiej. Część z tych maszyn nigdy nie była analizowana i opisywana pod kątem ich zaprojektowania przez da Vinci, a już z pewnością analizy nie były prowadzone tak dogłębnie, jak w przypadku publikacji ?Maszyny Leonarda?. To wszystko, w połączeniu z pięknym wydaniem książki, szczegółowymi kolorowymi ilustracjami, schematami działania sprawia, że książka jest doskonałym studium myśli technicznej, a zarazem potwierdzeniem geniuszu Leonarda da Vinci!

Czy recenzja była pomocna?