Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

Mapa przyszłości (twarda)

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

To najbardziej postrzelona historia, o jakiej słyszeliście!

Brysia i Albek podczas szkolnego eksperymentu przypadkowo otwierają portal do podróży w czasie, który wsysa wszystko - całą 3a oraz przedmioty z klasy. Na mapie przyszłości trzeba będzie odnaleźć nie tylko wszystkich uczniów, lecz także części statku kosmicznego, zasuszonego rogala i miotełkę do kurzu. I parę innych rzeczy... (Za dziennikiem 3a nie będzie tęsknić!).

Dzieciaki wędrują z zachodu na wschód i z północy na południe. Razem z nimi odwiedzicie wieżę Eiffla, Tadż Mahal, Panteon... Zobaczycie miasta zbudowane z origami, park jurajski w Afryce, gigantyczne roboty grające w golfa, mityczną Atlantydę, a nawet fabrykę lodów o smaku zorzy polarnej w Arktyce! Pełno tu kosmitów, turystów, a także miejsc i elementów krajobrazu, których znaczenie i funkcję będziecie musieli wymyślić sami!

Odnajdźcie wszystkich uczestników wycieczki, żeby mogli bezpiecznie powrócić do klasy. Zwiedzajcie, odkrywajcie, bawcie się!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 17.05.2016

RECENZJE - książki - Mapa przyszłości

4.4/5 ( 12 ocen )
  • 5
    10
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    1

Iwona

ilość recenzji:198

brak oceny 5-06-2016 22:26

Jak to z eksperymentami i wynalazkami bywa, najczęściej udają się te nieplanowane. Również w przypadku Brysi i Albka, którzy podczas szkolnych eksperymentów, całkiem przypadkowo i niezamierzenie otwierają portal czasu, którzy przenosi całą klasę w przyszłość. Ich zadaniem (oczywiście z pomocą najmłodszych czytelników) jest odnalezienie wszystkich uczniów oraz przedmiotów, które zostały wciągnięte wraz z nimi do portalu.
Książka Mapa przyszłości to dosłownie najdłuższa książka w naszej książkowej kolekcji. Po otwarciu okładki naszym oczom ukazuje się niezwykle długa strona złożona w harmonijkę. Po jej obu stronach znajduje się świat przyszłości. Niby są tutaj znane obiekty architektury światowej, np. Taj Mahal, wieża Eiffela czy krzywa wieża w Pizie, ale wyglądają one zupełnie inaczej. Wszystkie ilustracje są niezwykle zabawne i przyjazne dla młodego czytelnika.

Mapa przyszłości to wiele zadań. Przede wszystkim dziecko ma za zadanie odnalezienie wymienionych w różnych miejscach przedmiotów i obiektów. Jest to dość trudne zadanie, dzięki czemu dziecko i rodzice mają zapewnione długie godziny wspólnej zabawy.

Książka przykuwa uwagę już swoją nietypową formą. Kolejny plus to ciekawe, zabawne ilustracje. A największym atutem tej publikacji jest to, że zapewnia doskonałą zabawę, po trosze uczy i jednocześnie pozwala na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Dodatkowo wywołuje wiele uśmiechu na twarzach maluchów.

Mapa przyszłości polecana jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, ale myślę że i nieco młodsze dzieci będą nią zaciekawione.

Ania

ilość recenzji:1

brak oceny 31-05-2016 23:07

Okropnie się już rozpisałam, więc nie będę już przedłużać. Powiem Wam tylko, że u nas mapa okazała się strzałem w 10. Nie podejrzewałam, ze tak bardzo zainteresuje ona moje dziewczyny. Natalka oczywiście tylko wpatruje się w ciekawą grafikę, ale Alicja z przyjemnością próbuje odnaleźć na mapie wszystko co trzeba. Nawet nie przypuszczałam, ze to może być taka fajna zabawa. Że taka dziwaczna mapa może tak bardzo się spodobać. Ale najwyraźniej te najprostsze rzeczy, te wydawałoby się najmniej skomplikowane - są najlepsze. Taka książka jest o niebo lepsza od tych wszystkich komputerów, tabletów i smartfonów razem wziętych. Rozwija wyobraźnię i spostrzegawczość małego człowieka. Ja już jestem zakochana. Polecam!

Dominika Ławicka

ilość recenzji:74

brak oceny 29-05-2016 12:52

5 powodów, dla których warto zapoznać się z "Mapą przyszłości"
1. Książka jest cudowna, kolorowa i pięknie wydana, a poza tym można ją rozłożyć, wszak to mapa, czyli zaproszenie do zabawy interaktywnej, szukanie ukrytych przedmiotów zadowoli każdego poszukiwacza przygód!

2. "Mapa przyszłości" Tomasza Minkiewicza to pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni, nie ma tutaj tekstu (poza wskazówkami), ale jest mnóstwo ilustracji, dzięki którym można tworzyć opowieści.

3. Jeżeli szukacie prezentu dla dziecka, które nie lubi książek, to "Mapa przyszłości" jest doskonałym pomysłem, być może pozwoli Waszym pociechom zmienić zdanie na temat książek, a to bezcenne!

4. Rozłożyłam tę książkę na placu zabaw swoim dzieciom i już po chwili kilkoro innych dzieci wpatrywało się w mapę, a ich roześmiane buzie uznałam za największy komplement dla tej publikacji, zwłaszcza że potem musiałam odpowiadać na mnóstwo pytań i długo nie pozwolono nam na opuszczenie placu zabaw :)

5. "Mapa przyszłości" to gwarancja kilku godzin świetnej zabawy dla całej rodziny, sprawdziłam i przetestowałam osobiście!
Książka pozwala na całkowitą dowolność interpretacyjną, możliwość samodzielnego tworzenia zabawy (mój syn rozrysował na mapie grę planszową!) i gwarantuje wspaniale spędzony czas.

Uruchomcie wyobraźnię, otwórzcie portal do przyszłości i dobrze się bawcie razem z bohaterami książki!
Dominika Ławicka

Michał Lipka

ilość recenzji:1979

brak oceny 25-05-2016 07:24

CAŁY ŚWIAT ZABAW

Tomasz Minkiewicz, rysownik znany przede wszystkim z pracy nad niezwykle popularnym cyklem komiksowym o przygodach superbohatera ?Wilqa?, czasem popełnia także ilustracje przeznaczone dla dzieci. I do takiej grupy wiekowej skierowana jest ta właśnie publikacja, intrygująca wykonaniem i wydaniem i ciekawa także pod względem samej zawartości.

Tak to bywa, jak nieopatrznie zada się na lekcję przygotowanie eksperymentu. To przecież wina nauczycieli, którzy nie powiedzieli, że najlepiej byłoby gdyby eksperyment się NIE udał, bo czasem, niestety, udaje się aż za dobrze. Tak dzieje się w tym przypadku (więc jednak poniekąd wina leży także i po stronie uczniów): stworzony przez dzieci portal do podróży w czasie działa. Efekt? Cała klasa zostaje wessana do niego i wyrzucona w przyszłości, w świecie odmiennym od tego, który znają, a w którym muszą się teraz odnaleźć. Zagubieni i rozdzieleni stają przed nie lada wyzwaniem. Czy poradzą sobie sami? Mało prawdopodobne. Dlatego potrzebują Waszej pomocy! Gotowi? A więc do dzieła! Nie ma czasu do stracenia!

Ta książka to tak naprawdę jeden bardzo długi arkusz papieru, zadrukowany z obu stron i złożony tak, by dało się go zamknąć w twardych okładkach, które przemieniają go w ładny tom. Jedna strona tego arkuszu to świat przedstawiony wzdłuż, od futurystycznego, bardzo ludnego Bieguna Północnego, przez industrialną Europę i zamieszkałą przez dziwne mniej lub bardziej znane stworzenia Afrykę, po pełen pingwinów Biegun Południowy. Druga więc, analogicznie, zabiera nas w podróż wszerz naszej planety ? od Stanów Zjednoczonych Ameryki, które tętnią kolorowym i zróżnicowanym życiem, przez (znów) Europę, ukazaną jednak z innej nieco perspektywy, po pełną tradycji Azję. A czytelnicy, wędrując z północy na południe i ze wschodu na wschód, muszą pośród całego mnóstwa doskonale znanych budynków i charakterystycznych miejsc oraz obfitości postaci odnaleźć najprzeróżniejsze rzeczy i osoby.

Jak się można domyślić, zabawy jest tu wiele i na długi czas. Wystarczy tylko wejść w ten świat, a nie chce się tylko i wyłącznie wykonać powierzonych zadań. Rysunki Minkiewicza są urocze, przyjemne dla oka, ale także fascynując możliwością wyłapywania obiektów znanych z naszych czasów i szukania przeróżnych smaczków.

Jak dla mnie super!

Dlatego polecam tę pozycję Waszej uwadze.

bibi

ilość recenzji:153

brak oceny 24-05-2016 11:40

"Mapa przyszłości" to dłuuuga i skomplikowana historia: dwoje dzieci na lekcji przypadkowo otwiera portal podróży w czasie (znamy ten wątek, tyle że w odległe czasy z Mieszka i Kazimierza), który wsysa wszystkich i przenosi w zwariowaną przyszłość pełną obiektów, przedmiotów, zdarzeń.

Po rozłożeniu mapy można wyszukiwać zagubionych uczniów, najważniejsze zabytki świata (koloseum, wieża Eiffla, Big Ben, które na szczęście przetrwały lata!), zielone jabłka, części statku kosmicznego, itd. Można wędrować zgodnie z kierunkami świata (jak z mapą przystało) z północy na południe, ze wschodu na zachód, i odwrotnie. Można fascynować się kolejnymi szczegółami i przechodzić na kolejne. Można odkrywać mniej lub bardziej zabawne wątki. Obserwować ludzi, kosmitów i inne postaci, układać je w historie. Zwiedzać współczesny wyimaginowany świat. Podróżować palcem po mapie, bo innej możliwości nie ma. Śledzić. Odkrywać. Bawić się.