Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood / Tom ONeill | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Akurat
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 640
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood - opis produktu:

Wstrząsający reportaż odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona.

Latem 1969 roku Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później reporter Tom ONeill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające `oficjalną wersję wydarzeń` tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślisz, że znasz prawdę, mylisz się.

O`Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich?

Reportaż `Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood` to całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood. Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Manson - mobi, epub

Tom O`Neill , Dan Piepenbring

31,42 zł 39.27
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

miękka
32,93 zł 49.90
 • -35%
 • -31%
 • -33%
HRABI Duszkiem tak

Paweł Łęczuk , Jakub Jabłonka

twarda
33,43 zł 49.90

Zobacz również

 • -35%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
37,70 zł 57.99
 • -31%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
27,53 zł 39.90
 • -30%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
34,88 zł 49.82
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  2
  4
  3
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Ambros

 • 19-08-2019
 • 21:59

MANSON. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood to szokujący reportaż odkrywający na nowo kulisy popełnionych przez Mansona zbrodni w roku 1969 w willi zamieszkałej przez Romana Polańskiego. W czasie tych okrutnych zdarzeń ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Polańskiego. Dlaczego zginęła? Czy była to zemsta, czy może przypadek? Może członkowie sekty byli w narkotykowym transie i ktoś po prostu musiał zginąć? A może to celowe i planowe działanie? Pytania po tej lekturze również można mnożyć, odpowiedzi nadal będziemy poszukiwać ?
Prawda, do której dociera reporter Tom ONeill po kilkudziesięciu latach żmudnej pracy, jest szokująca i niewiarygodna. Fakty, które ujawnia autor bulwersują i wzmagają gniew i złość. Jak to możliwe, aby w tak wielkim i ogromnym mocarstwie, jakim są Stany Zjednoczone, miały miejsce tak niewyobrażalne sytuacje i niedopatrzenia, tak mijano się z prawdą i celowo nią manipulowano. Dlaczego amerykańskie władze przymykały oko na czyny tej sekty? Jak możliwe, że CIA i FBI miały związek z Mansonem? Dlaczego, zamiast przebywać w więzieniu, przebywał na wolności? Kto i dlaczego go chronił? Manipulowano faktami, wielokrotnie wprowadzano w błąd opinię publiczną, prokurator prowadzący dochodzenie zatajał i niszczył niewygodne dokumenty. Szok i niedowierzanie.
Powieść przynosi wiele nowych, dotychczas nieznanych lub utajnionych faktów na temat działania sekty Mansona. Powiązania, wzajemne relacje, motywy i zasady działania sekty. Handel narkotykami, wolność seksualna, przemoc, brutalność, rozboje, kradzieże, manipulowanie ludźmi były na porządku dziennym w Rodzinie Mansona. Wszyscy zadają sobie pytanie, jakie moce miał Manson, że potrafił w tak niesamowity i aż nierealny sposób manipulować ludźmi, dlaczego miał taki posłuch i poważanie?
Powieść czyta się z zapartym tchem, dowiadujemy się rzeczy, które jest trudno zrozumieć i zaakceptować. Bulwersują nas fakty, które autor prezentuje. Wydają się niewiarygodne. Mnie po lekturze tej powieści ogarnęła ogromna złość i gniew, dlaczego pozwolono, aby taki osobnik wyrządził tak wiele zła, dlaczego nie reagowano w odpowiednim momencie, dlaczego chodził bezkarnie na wolności, dlaczego miał oparcie w CIA? Jedynym mankamentem tej reporterskiej relacji jest mnogość osób i faktów, które przywołuje autor. Nie sposób tego wszystkiego ogarnąć, zapamiętać i zrozumieć. Można się pogubić, wprowadza to pewien chaos i bałagan. Często autor za bardzo zbacza z głównego założenia i odbiega od tematu, uważam, że niepotrzebnie.
Polecam tę powieść, szczególnie dla tych, którzy nie znają kulisów tych zbrodni, ale również dla osób, którzy mają wiedzę na ten temat, będzie to ciekawa i odkrywcza lektura. Zapewniam, ta powieść pokaże inny, dotychczas nieznany obraz działania sekty. Obraz niewiarygodny, który wywoła skrajne emocje.

Czy recenzja była pomocna?

Gosiak W.

 • 18-08-2019
 • 20:11

Obok tej książki ciężko przejść obojętnie. Ze względu na tragedię, która wydarzyła się 50 lat temu i człowieka, który był odpowiedzialny za tę masakrę. Wielu próbowało odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną zabójstwa, którego dokonali wyznawcy Mansona.
Jednak to Tom ONeil dokonał niemożliwego. 20 lat ciężkiej pracy, poszukiwań, zaangażowania, poświęcenia, setki rozmów, tony dokumentów. To wszystko zaowocowało powstaniem książki, w której autor udowadnia, że oficjalna wersja wydarzeń przyjęta przez prokuratora Bugliosiego, autora Helter Skelter, mija się z prawdą, jest pełna sprzeczności i nieścisłości.
Sam tytuł książki Toma, już dużo mówi, dokąd zaprowadziły go lata poszukiwań.
Tom ONeil próbuje również odpowiedzieć na pytania: Co łączyło Mansona z hollywoodzką elitą? Dlaczego kryminalista, łamiący notorycznie prawo w trakcie zwolnienia warunkowego, jest bezkarny? Im więcej się dowiaduje, tym więcej pojawia się nowych nazwisk, pytań i wątpliwości. I tak, obok Charliego Mansona i jego wyznawców, ważnym elementem książki jest polityczny układ sił lat sześćdziesiątych. Tajne badania CIA, eksperymenty, powiązania służb rządowych.
Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonał autor. I choć momentami ciężko mi się czytało tę książkę, ze względu na olbrzymią ilość faktów i postaci, to polecam Wam ją z czystym sumieniem.

Czy recenzja była pomocna?

alexx

 • 12-08-2019
 • 13:04

?Moje prywatne śledztwo kręciło się wokół niego, lecz on sam nie miał dla mnie większego znaczenia?, czyli morderstwo sprzed 50 lat, które nadal wzbudza emocje.

Manson. CIA, narkotyki mroczne tajemnice Hollywood czytałam jednocześnie z Helter Skelter. Obie książki poruszają ten sam temat. Na pewno kojarzycie Charlesa Mansona? Jeśli nie to w tej recenzji dowiecie się co nieco o jego zbrodniach.

Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później Tom O?Neill publikuje demaskatorski reportaż oparty na nieznanych bądź zatajonych faktach, zeznaniach i dokumentach, obalający oficjalną wersję tych wstrząsających wydarzeń. W dniu śmierci 26-letnia Sharon Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Wraz z trójką przyjaciół spędziła spokojny dzień w swojej willi przy Cielo Drive w Hollywood. Sekta Mansona włamuje się do domu w nocy, kiedy śpią. Zabijają powoli, rozkoszują się cierpieniem i błaganiami swoich ofiar. Każda z nich ginie od kilkudziesięciu pchnięć nożem. Martwe ciało Sharon znaleziono w bawialni. Na drzwiach do pokoju widniał napis ?Pig? (?świnia?), napisany jej krwią.

Autor wiele razy przywołuje tutaj fragmenty czy też wydarzenia opisane w Helter Skelter. Równie często krytykuje Helter Skelter za ukrywanie faktów. Tom ONeill poświęcił 20 lat swojego życia zbrodni, która wydarzyła się 9 sierpnia 1969 i którym żyło całe Hollywood. Przeprowadzał wywiady, przeglądał archiwa, raporty. Sprawa stała się jego obsesją. Zaniedbał rodzinę, ale zdobył wystarczająco dużo materiału, aby wydać książkę, którą teraz możemy przeczytać.


Na końcu książki znajdziemy źródła, z których autor korzystał podczas pracy nad książką. Jest ich bardzo dużo, co pokazuje, jak bardzo autor zaangażował się w morderstwa dokonane przez Rodzinę (sektę, na której czele stał Manson). Książka została podzielona na dwanaście rozdziałów, a te na podrozdziały. W środku znajdziemy także wkładkę ze zdjęciami, które opatrzone zostały dodatkowymi opisami.

Manson to obszerna lektura, która ukazuje ciemną stronę Hollywood, akcje CIA i FBI, a także eksperymenty na ludziach i zwierzętach pod wpływem LSD oraz innych narkotyków, projekt MKULTRA oraz oblicza zimnej wojny. Autor wykonał kawał świetnej roboty. Ogrom informacji może przerażać. Jestem pod wielkim wrażeniem wytrwałości ONeilla i wysiłku, jaki musiał włożyć w zdobycie informacji. Autor ujawnia nieznane fakty i dokumenty.

Książka zdecydowanie nie należy do łatwych lektur, ale jeśli lubicie książki sensacyjne oraz interesuje was proces Mansona to ta lektura na pewno wam się spodoba. Jest zbiór faktów i potwierdzonych informacji, które same w sobie niezwykle przyciągają czytelnika.

Czy recenzja była pomocna?

Anna

 • 12-08-2019
 • 01:28

Czuje, się dreszcze w trakcie czytania książki pt. Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood autorstwa Toma O?Neill, Dana Piepenbringa, które potrafią wciągnąć i zainteresować, nawet jeśli nie słyszało się o dokonanych zbrodniach.

Autor pracuje nad materiałami do powierzonego mu zlecenia zawodowego, które stanowi dla niego prawdziwe wyzwanie. Aby dokonać tego, co inni nie są, w stanie wykonać toczy walkę sam ze sobą, dokonuje trudnych i odpowiedzialnych decyzji, które potrafią świadome wciągnąć i zainteresować, nawet jeśli nikt nic nie wie o dokonanych zbrodniach wśród społeczeństwa, które straciło życie przez grupę Mansona.

Autor sprawdza wszelkiego rodzaju materiały do powierzonemu mu zlecenia zawodowego.

Prawda na temat dokonywanych zbrodni, które spowoduje one poruszenie.
Emocje się czuje, jednocząc się z rodzinami ofiar, które straciły życie w sposób niewyobrażalny.

Gdy przeczyta, się pierwszy rozdział to odczuwa się, że chce wraz z autorami podążać śladami tych wyjaśnionych spraw, które były dla nich trudne psychicznie do rozwiązania zawodowo.

Udowodnili oni, że potrafią mimo wszystko pokonać strach, ale mają refleks i mocną psychikę, która jest potrzebna w zawodzie dziennikarza.

Jak dla mnie to bardzo dobrze przedstawiona literatura faktu.

Polubiłam styl pisania autorów, gdyż piszą, lekkim piórem wizję tego, co udało się im dotychczas na ten moment ustalić.

Komunikację mieli opanowaną, ale byli, ostrożni w czasie pracy ryzykując wiele w trakcie swojej pracy.

Manson jest przykładem osoby, dla której nie ma, zmiłuj się nad takimi zachowaniami, których uczynił krzywdę ludziom. Życia pokrzywdzonym niewinnym ludziom nikt nie przywróci.

Umieszczone zostały, w książce zostały zdjęcia, dokumenty z przebiegu toczącej się sprawy Mansona oraz warsztat pracy twórczej autorów.

Polecam przeczytać tę książkę tym Czytelnikom, którzy mają mocne nerwy.

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytany Książkoholik

 • 11-08-2019
 • 18:40

MANSON, CIA, NARKOTYKI, MROCZNE TAJEMNICE HOLLYWOOD, Tom ONeill, Dan Piepenbring. Zanim nie otrzymałam tej książki nie małam pojęcia o sprawie Charlesa Mansona i wydarzeniach, które wydarzyły się 50 lat temu. Wydarzenia, które dotknęły Romana Polańskiego oraz jego najbliższych, w tym ukochanej Sharon Tate, która niebawem miała urodzić mu dziecko. Zanim zaczęłam ją czytać zaznajomiłam się trochę z tym co wówczas miało miejsce. Nie mniej sama lektura książki była dla mnie wstrząsająca. Jeśli chciałbyś /-abyś poznać psychikę i motywy mordecy/morderców to tutaj ich zbytnio nie znajdziesz. Książka stanowi formę śledztwa, układów, szukania spisku rządu oraz drugiego dna wszyskich tych wydarzeń. Dziennikarz i jednocześnie autor naszej książki - Tom O?Neill w 1999 r. dostał od swojej dawnej redaktorki Leslie Van Buskirk zlecenie napisania do "Premiere" artykułu na temat wpływu wydarzeń, które miały miejsce 30 lat temu na mieszkańców Hollywood. Morderstwa Rodziny Mansona wciąż jeszcze wywierały ogromny wpływ na ludność. Autor poświęcił 20 lat swojego życia na zbieranie i analizowanie materiałów i okupił to dużą ceną (zadłużenia, wielokrotne groźby dotyczące jego bezpieczeństwa czy procesów sądowych). Ogrom pracy jaki został włożony w napisanie książki też budzi spory zachwyt. Artykuł się suma sumarum nie ukazał ale postała z tego książka. Tom tak pochłonął się pracą dziennikarską w szukanie prawdy, że w pewnym momencie stało się to jego obsesją, nic innego się dla niego wówczas nie liczyło tylko rozwiązanie zagadki przed lat. Od samego początku jesteśmy wciągani w wir historii. Poznajemy przebieg zdarzeń nieszczęsnego 8 sierpnia 1969 r. Dlaczego celem stała się rezydencja Romana Polańskiego? W jaki sposób Manson skłonił członków swojej sekty zwanej Rodziną do popełniania tych drastycznych zbrodni? Tom dzięki swojemu wieloletniemu dziennikarskiemu śledztwu wciąga nas w szczegółową analizę dotyczącą ówczesnego życia w Hollywood, tajnych akcji CIA, badaniom nad LSD czy też innymi narkotykami, które nie do końca były legalnie przeprowadzane na ludziach, szczurach / myszach. Sam autor przyznaje, że ilość informacji, do których dotarł była dla niego sporym zaskoczeniem. Przedstawia nam obszerną książkę ze sporą ilością informacji do których udało mu się dotrzeć badając sprawę Rodziny Mansona i jego działalności. Ma świadomość, że sporo danych posiada znamiona spisków. Kosztuje go to dużo zachodu aby swoje odkrycia przedstawić w najbardziej rzetelny sposób. Lektura została wzbogacona o zdjęcia Mansona i osób, które były zamieszane w tę sprawę. Książkę polecam każdemu, kto lubi sensację ale ukazaną w stylu reportażu. Czytając często cofniesz się w czasie do lat w których dana zbrodnia miała miejsce. Po przeczytaniku książki warto obejrzeć film Quentina Tarantino ?Pewnego razu w Hollywood?, kóry jest już w kinach. Film inspirowany jest historią Mansona -lata 60. XX wieku. Będziesz miał /-a wówczas obraz całości ukazany z punktu widzenia różnych osób.

Zapraszam na swój profil na facebooku ZACZYTANY KSIĄŻKOHOLIK

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Angela

 • 30-07-2019
 • 19:11

Dziennikarz Tim O?Neill poświecił 20 lat życia na zbadanie morderstw z 9 sierpnia 1969 roku przy Cielo Drive 10 050. Z założenia miał tylko napisać artykuł na 30-lecie zabójstwa Sharon Tatę a skończyło się na długich poszukiwaniach materiału i książce. To książka, która zdecydowanie wymaga czasu - natłok postaci i wątków jest olbrzymi, łatwo pogubić się w informacjach, które balansują na granicy teorii spiskowych. Na dodatek trzeba nastawić się na liczne dygresje i zbaczanie bardzo daleko z głównego wątku. Oficjalnie motywem zbrodni była wojna ras, co wydaje się dziwne, biorąc pod uwagę że biali zabili białych. Autor bada jednak inne możliwe motywy - czy morderstwo Sharon Tate i jej przyjaciół miało motyw narkotykowy? Czy była to akcja FBI przeciwko wspieraniu czarnoskórych przez śmietankę Hollywood? Czy miał z tą zbrodnią coś wspólnego sam Roman Polański? A może był to efekt uboczny eksperymentów służb związanych z kontrolą umysłu? Niestety, pomimo tylu lat pracy nad książką autor nie odpowiada na to pytanie. Udowadnia jednak, że prokurator oskarżyciel Bugliosi mocno zmanipulował cały proces i tym samym wypłynął na werdykt jury. Książka zawiera analizę działania tajnych służb, operacji CIA i FBI, które mogły wpłynąć długofalowo na Mansona i jego Rodzinę. Autor doszukuje się nawet powiązania tych morderstw z zamachem na prezydenta Kennedy?ego.
Przyznaję, że nie jest to łatwa lektura - w tym natłoku nazwisk, informacji i teorii łatwo się pogubić, ale muszę przyznać że odkryte przez autora fakty rzucają nowe światło na morderstwo przy Cielo Drive, pokazują głównych bohaterów i ich motywy z innej strony i dają wiele do myślenia. Fani teorii spiskowych będą zachwyceni!???? Jak dla mnie największy minus za to, że mało jest Mansona w ?Mansonie? - autor rozmawiał z nim tylko telefonicznie, przez krótką chwilę, poza tym nie dotarł do ludzi, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. Jeśli ktoś spodziewał się książki o samym Mansonie to może być rozczarowany, ale poza tym to bardzo dobra książka i przede wszystkim świetnie wykonane szczegółowe śledztwo.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

bractworozy

 • 28-07-2019
 • 23:09

Sprawa morderstwa Sharon Tate i jej przyjaciół, w Polsce znana jest głównie ze względu na jej małżeństwo z Polańskim i śmiercią Frykowskiego. W innych okolicznościach pewnie nie byłaby ona tak nagłaśniana. Tym bardziej, że w Polsce były wtedy trochę inne, gorsze czasy?
Sama zetknęłam się z Mansonem i Rodzinom w wieku kilkunastu lat, kiedy to różne makabryczne zbrodnie fascynują młodego człowieka najbardziej. Oczywiście moi znajomi dzielili się na dwa obozy, jedni twierdząc, że był to eksperyment naukowy, który wyszedł spod kontroli, i drudzy, którzy uważali Mansona i Rodzinę za zdemoralizowanych ćpunów i morderców.
Po pięćdziesięciu latach od tej zbrodni dostałam do przeczytania książkę, która rzuca nowe spojrzenie na tamte wydarzenia. Ile, na czas wydania, ma wpływ wejście do kin filmu Quentina Tarantino, tego nie wiem. Czy rzeczywiście autor chciał na kolejną, okrągłą rocznicę wydać książkę? A może już długi i kolejne deadline?y goniły autora? Tego się nie dowiemy.
Co mogę powiedzieć na początku na temat tej książki? Muszę przeczytać ?Helter skelter? Bugliosiego, ponieważ jest do niej tyle odnośników, że aż się prosi o zweryfikowanie tez obu autorów. Natomiast O?Neill pokazuje nam dwadzieścia lat swojej pracy. Ciężkiej, trudnej, problematycznej i niewdzięcznej, która przyniosła mu więcej kłopotów niż pożytku. Autor stara się przekonać nas, że motyw zabójstwa dokonanego na Tate i pozostałych siedmiu osobach to wcale nie walka z Czarnymi Panterami (jak się przyjęło). Pokazuje nam, że znalazł materiały obciążające prokuraturę, policję, CIA i inne wysokie instancje. Według niego do niektórych zbrodni mogło nie dojść gdyby wcześniej użyto odpowiednich środków zaradczych. Odwieszenie kary zawieszenia, nadzór prokuratorski czy worki skazujące za wcześniejsze przewinienia mogłyby zapobiec tragediom. Kiedy człowiek zaczyna zagłębiać się w dokumenty, mnogość świadków potwierdzających te teorie to zaczyna się zastanawiać, czy rzeczywiście proces nie jest jakąś kolejną mistyfikacją. Tym bardziej, że wiemy że CIA i FBI już kilka razy okłamywały amerykańskie społeczeństwo.
Jednak kiedy dotarłam do rozdziału, w którym autor próbuje udowodnić, że jeden z psychiatrów mógł brać udział w ?programowaniu? i ?praniu mózgów? w Rodzinie Mansona i prawdopodobnie maczał palce w zamachu na Kennedy?ego to zapala mi się czerwona lampka. Nigdy nie byłam specjalistką od teorii spiskowych i nie specjalnie w nie wierzę. Zdaję sobie jednak sprawę, że teorii na zamachu na prezydenta USA jest tak wiele, jak Amerykanów i kiedy ktoś zaczyna iść w tę stronę to nie jest dobrze. Tu już zaczyna się poziom wiary w Annunaki i Atlantydę. Ten rozdział w książce jest dla mnie najmniej prawdopodobny.
Ogólnie książka dobrze napisana (chociaż na początku trzeba zrobić notatki kto jest kim), czyta się ją bardzo szybko. Dla kogoś kto miał ogólne pojęcie o temacie, bardzo dobra pozycja, pokazująca inne spojrzenie/inne motywy. Nie wiem jak dla znawców tematu, ilu z nich tak dobrze poznało alternatywne możliwości zbrodni na Cielo Drive.
Polecam!!!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16
 • -21%
World of Warcraft Kronika Tom 1

Blizzard Entertainment

miękka
70,92 zł 89.76

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Mali piłkarze z przedszkola Wronie Gniazdo są gotowi na kolejny trening. Ale - co to? Każdemu z nich brakuje po jednej skarpetce! Gdzie mogły się podziać? Czy ktoś je zabrał? A może - w jakiś tajemniczy sposób - skarpetki same zniknęły? Leon i Livia, detektywi z przedszkola, zajmują się tą sprawą!

 • 41.99 zł
  28.97 zł

  Powieść, której akcja dzieje się w okolicach Starych Jabłonek położonych urokliwie nad jeziorami Szeląg Mały i Wielki.

 • Wiosna 1945 roku. Trzecia Rzesza dogorywa. Uciekający z Auschwitz Anioł Śmierci, doktor Mengele, krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym...

 • 28.94 zł
  26.04 zł

  Udałyśmy się w stronę lasu, mimo, że deszcz nawet przez chwilę nie przestawał padać. Nasze ubrania już po chwili były przemoczone, więc zaczęło być nam wszystko jedno. Po kilku minutach znalazłyśmy się pod drzewami pięknego bukowego lasu. Fragment książki

 • Przez wieki geniusze sztuki ukrywali w swoich dziełach sekretne informacje, zbyt niewiarygodne, by przekazać je otwarcie. Sekrety osobiste i historyczne, artystyczne i ezoteryczne, a czasem nawet natury kryminalnej. Czy po upływie stuleci, po wielokrotnych zmianach kodów kulturowych jesteśmy w...

 • 31.49 zł
  26.76 zł

  Jak unikającemu mydła analfabecie o wzroście 163 centymetrów udało się stać nowym wcieleniem Chrystusa, który mówił: Zabij dla mnie, zgiń dla mnie?. Jak cwaniak, którego z Hitlerem łączył paskudny charakter, kompleks niskiego wzrostu i atawistyczny strach przed silniejszymi samcami innych ras mógł...