Manipulacje i oszustwa na rynku finansowym - Anna Jurkowska-Zeidler - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Manipulacje i oszustwa na rynku finansowym (miękka)

Perspektywa konsumenta

książka

Manipulacje i oszustwa na rynku finansowym, Perspektywa konsumenta - opis produktu:

W książce autorzy podają analizie nadużycia na polskim rynku finansowym oraz sposoby przeciwdziałania i zapobiegania z perspektywy konsumenta. Omawiają nieprawidłowości na rynku finansowym, mechanizmy i narzędzia wykrywania oraz zapobiegania tym nieprawidłowościom oraz współczesne ramy ochrony konsumenta.
Publikacja adresowana jest do studentów, zawłaszcza studiów podyplomowych oraz nauczycieli akademickich (ekonomia, prawo, finanse), a także do osób przygotowujących się do egzaminów na doradców inwestycyjnych. Jest również praktycznym źródłem wiedzy dla osób uczestniczących w rynku finansowym - instytucji finansowych oraz instytucji nadzorczych.
`Walka z nieprawidłowościami dotyczącymi funkcjonowania rynku finansowego jest ciągłym wyzwaniem dla wielu instytucji, w tym szczególnie dla Rzecznika Finansowego. Zadanie to nigdy nie będzie łatwe, ze względu na zmieniające się uwarunkowania gospodarcze, niestałość systemu prawnego, a przede wszystkim z powodu wyobraźni, pomysłowości oraz kreatywności podmiotów dopuszczających się nadużyć. Oddane do rąk Czytelników opracowanie oprócz pogłębionej i rzetelnej oceny zarówno genezy nieprawidłowości, jak i ich przyczyn takich jak: niski poziom świadomości i wiedzy finansowej, luki regulacyjne, struktury motywacyjne w postaci określonych planów sprzedażowych produktów czy słabości w zakresie stosowania prawa, formułuje również wiele postulatów na przyszłość.`
Mariusz J. Golecki, rzecznik finansowy
`Książka dotyczy niezwykle ważnej i aktualnej zarówno w Polsce, jak i na świecie problematyki ochrony konsumenta usług finansowych. Konsumenta, który wyposażony w oręż rozmaitych rozwiązań prawnych mających go chronić, w rzeczywistości jest słabszą stroną relacji istniejących na rynku finansowym. Publikacja stanowi, kompleksowe ujęcie problematyki ochrony konsumenta przed nadużyciami na rynku finansowym. Autorzy podjęli się zadania niezwykle trudnego, mając na uwadze szeroki zakres problematyki, której koniecznym było dokonanie wyboru określonego jej wycinka przy zachowaniu dyscypliny prowadzonego wywodu i przede wszystkim układu pracy.`
prof. dr hab. Tomasz Nieborak
`Publikacja będzie wielce przydatna dla szerzenia wiedzy finansowej i podnoszenia świadomości ludzi w tym zakresie. Powinna być upowszechniana wśród studentów, a nawet młodzieży szkół średnich. Na niewątpliwą wartość merytoryczną książki istotny wpływ ma fakt, że do napisania pracy zaproszono spore grono praktyków.`
prof. dr hab. Stanisław Owsiak

Książka Manipulacje i oszustwa na rynku finansowym Perspektywa konsumenta, pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorami książki są Anna Jurkowska-Zeidler, Edyta Rutkowska-Tomaszewska, Jan Monkiewicz, Aleksandra Wiktorow. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, prawo, finansowe. Książka Manipulacje i oszustwa na rynku finansowym liczy 464 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Anna Jurkowska-Zeidler, Edyta Rutkowska-Tomaszewska, Jan Monkiewicz, Aleksandra Wiktorow - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Manipulacje i oszustwa na rynku finansowym, Perspektywa konsumenta

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.