SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

MANIA Dziewczyna inna niż wszystkie (twarda)

Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Zuzu Toys
Oprawa twarda
Ilość stron 72

Opis produktu:

Książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników (7+) - pozwala poznać życiorys słynnej noblistki w i przyswoić go sobie wraz z szerszym kontekstem. Ten kontekst, to między innymi wiedza na temat epoki, jak również wiedza na temat samej nagrody Nobla.

Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej dzieci poznają historię życia noblistki, najpierw małej Mani, a później dorosłej Marii poprzez rozmowy z najważniejszymi w jej życiu postaciami. Druga część książki pozwala dzieciom przypomnieć najważniejsze fakty z życia Marii Skłodowskiej a także wyjaśnić trudne pojęcia z nią związane, m.in. radioaktywność.

Nie zabraknie także ciekawostek, np. informacji na jakich monetach , banknotach i znaczkach można znaleźć podobiznę Marii a także jak przebrać się za noblistkę na bal przebierańców. Dzięki tej książce dziecko zdobędzie wiedzę o przydatności odkryć naukowych w życiu codziennym, oraz rozbudzi w nim ciekawość wobec świata i jego zasobów.

Mania dziewczyna inna niż wszystkie


Mania dziewczyna inna niż wszystkie to historia wyjątkowej kobiety, zdolnej, pracowitej i wyróżnionej za swoje zasługi. O kim mowa? O Marii Curie-Skłodowskiej! Książka Mania dziewczyna inna niż wszystkie przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, tak aby w prosty i zabawny sposób poznali historię i dokonania polskiej noblistki, a także ma za zadanie zaszczepić w nich chęć do nauki i zdobywania wiedzy. Może to w Twoim dziecku obudzi się chęć pójścia w ślady Marii Curie-Skłodowskiej?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Dziecka,  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,  wysyłka 24h
Kategoria: dla dzieci i młodzieży,  literatura dziecięca,  książki na zakończenie przedszkola,  lektury szkolne,  szkoła podstawowa,  klasy 1-3
Wydawnictwo: Zuzu Toys
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 172x241
Ilość stron: 72
ISBN: 9788394861698
Wprowadzono: 18.12.2021

Julita Grodek - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - MANIA Dziewczyna inna niż wszystkie, Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie - Julita Grodek

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 31 ocen )
 • 5
  17
 • 4
  3
 • 3
  6
 • 2
  3
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: