Mama w sam raz / Joanna Kokoszkiewicz | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Mama w sam raz (miękka)

Jak wrzucić na luz i być w końcu szczęśliwą mamą

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 152
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Mama w sam raz, Jak wrzucić na luz i być w końcu szczęśliwą mamą - opis produktu:

Macierzyństwo bez lukru, ale i bez dziegciu
Narodziny pierwszego dziecka są ważnym, ale i trudnym momentem w życiu kobiety. To prawdziwe trzęsienie ziemi, po którym nic już nie jest takie, jakie było wcześniej. Zmienia się kobiece ciało - czasem długo trzeba czekać, żeby wcisnąć się w jeansy sprzed ciąży. Zmienia się wygląd - pomalowane paznokcie, zafarbowany odrost i szpilki stają się rzadkim luksusem. Zmienia się relacja z partnerem - dochodzą nowe obowiązki, dziecko skupia na sobie pełnię uwagi dwojga ludzi, którzy do tej pory mieli czas tylko siebie. Zmienia się rytm dobowy - spokojnie przespane godziny są marzeniem. To realne życie. Jednak całkiem inaczej wygląda rzeczywistość kreowana przez media. Każdego dnia karmią nas one przekonaniem, że macierzyństwo to bułka z masłem, pasmo zachwytów i źródło nieustającej radości.

Staramy się temu sprostać, goniąc wciąż za byciem lepszą matką. Za byciem matką idealną.

To prawda, że każde dziecko potrzebuje bezpieczeństwa, miłości i wolności. Ale żeby mu je dać, sama najpierw musisz być dla siebie dobra. Ta książka pomoże Ci się taką stać. Wzmocni Twoją wiarę w siebie i zaufanie do własnej matczynej mądrości. Dzięki niej wrzucisz na luz, porzucisz gonitwę za byciem matką idealną i staniesz się mamą w sam raz. Przestaniesz się osądzać i krytykować. Zyskasz siłę do tego, żeby sprostać codziennym rodzicielskim wyzwaniom. Zaczniesz realizować własne cele i celebrować uważność. Zobaczysz, jak pozbyć się lęków, obaw i ciągłego poczucia winy. Ujarzmisz złość i pokonasz frustrację. Dogadasz się z partnerem i nauczysz się odpuszczać, by prawdziwie się cieszyć nie tylko macierzyństwem, ale po prostu życiem.

O autorze
Joanna Kokoszkiewicz - certyfikowany coach i trener umiejętności wychowawczych oraz coach mam (Laboratorium Psychoedukacji). Certyfikowany realizator programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców". Ukończyła również Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego, filologię angielską i studia MBA. Wiele lat uczyła języka angielskiego, a później pracowała w korporacjach. Kiedy 14 lat temu urodziła swoje pierwsze dziecko, nie wróciła do świata biznesu, tylko zajęła się jego wychowaniem i swoim rozwojem. Dziś ma 14-letniego syna i 10-letnią córkę. Od kilku lat prowadzi warsztaty dla rodziców oraz indywidualne sesje coachingowe. Daje wykłady dla rodziców na zlecenie szkół. Jest zapraszana jako ekspert do programów telewizyjnych i radiowych. Jej misję i pasję stanowi pomaganie mamom. Wspiera je w tym, żeby umiały rozwiązywać trudności wychowawcze i żeby odważnie realizowały swoje cele. Pomaga im odkryć swoje potrzeby i pragnienia, by zadbać o siebie w macierzyństwie. W swojej pracy mówi o macierzyństwie bez lukru, o prawdziwych wyzwaniach każdej z mam i o tym, że można być dobrą mamą, nie będąc idealną. Skąd to wie? Bo sama przeszła drogę od ciągłego krytykowania siebie, do bycia zadowoloną z tego, że jako mama jest wystarczająco dobra i dziś uczy tego inne kobiety. A wszystko, czego naucza, przetestowała na sobie i ciągle stosuje w swoim życiu. Uwielbia taniec, praktykowanie uważności i wegetariańskie jedzenie. Więcej informacji oraz porad można znaleźć na jej stronie: www.joannakokoszkiewicz.pl
S
Szczegóły

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Mama w sam raz, Jak wrzucić na luz i być w końcu szczęśliwą mamą
4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Coś Na Półce

 • 19-04-2019
 • 10:26

Mamą być?

Temat przewodni tej pozycji to jedno wielkie WYPOŚRODKOWANIE. I to wszystkiego: emocji, sił, dążeń, celów? To szczególnie istotne dla początkujących i przyszłych mam, których życie właśnie przewróciło się (lub przewróci się wkrótce) do góry nogami wraz z pojawieniem się dziecka.

Ciekawie czytało się tę książkę z perspektywy bycia ojcem niemalże sześciolatki, który był obecny przy jej mamie przez cały okres ciąży, który był obecny przy porodzie i współuczestniczy od zawsze na co dzień w wielkim dziele wychowania własnego dziecka ;) Pojawienie się Małej Pociechy to z całą pewnością życiowa rewolucja dla każdego rodzica. Co zrobić by nie zwariować i wszystko na nowo rozsądnie poukładać? Odpowiedzi i wskazówki znajdziecie na kolejnych stronach.

Wskazówek i odpowiedzi z całą pewnością nie znajdziecie tutaj wszystkich, ale pewne ramy tego, czego można się spodziewać i co należy czynić ? już tak. Na pewno nie można dać się zwariować, ulec presji dokonującej się rewolucji i nie dać się zdominować wrażeniu, że nie da się z niczym rady. Szczególnie ważne w tym wszystkim jest w związku z powyższym to, żeby rozsądnie gospodarować czasem, siłami, energią, żeby właściwie wyznaczać sobie realne cele i poukładać całą układankę nowego życia w sposób, który będzie miał ręce i nogi. Nie można przy tym zapominać o sobie, o własnych przestrzeniach i potrzebach ? najgorsze co można zrobić, to poświęcić dziecku całkowicie całego siebie pomijając własną osobę. Szczęśliwy rodzic to w efekcie szczęśliwe dziecko ? warto o tym pamiętać.

Książka dedykowana jest przede wszystkim matkom, ale ojcowie także wyciągną z niej coś dla siebie. Wszystko oczywiście przy założeniu, że chce się być ojcem aktywnie uczestniczącym we wszystkim, co dotyczy dziecka. Jeśli macie taki plan ? zajrzyjcie i Wy Ojcowie ;)

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 21-01-2019
 • 14:20

Jak być szczęśliwą mamą?
Macierzyństwo to wspaniały dar, który może nadać sens naszemu życiu, który pozwala doświadczyć pełni kobiecości, a także rozwinąć w sobie szereg umiejętności. Tyle tylko, że codzienność z dzieckiem znacząco odbiega od wykreowanej przez media sielskiej atmosfery, a rzeczywistość już kilka dni po urodzeniu boleśnie daje o sobie znać. Zamiast rozkosznego bobasa, pozującego wdzięcznie do zdjęcia już od kołyski, mamy rozkrzyczane niemowlę, które trudno uspokoić, trudno też odgadnąć jego potrzeby. My zaś, zamiast rozkosznie zmysłowej kobiety, witającej męża w pełnym makijażu i rozkosznym szlafroczku z jego dziedzicem na rękach, prezentujemy smutny obraz rozczochranej Matki-Polki, umęczonej po nieprzespanej nocy i całodziennym zaspokajaniu oczekiwań wszystkich dookoła. Jeśli do opieki nad dzieckiem dorzucimy jeszcze konieczność zadbania o dom, zrobienia zakupów oraz ugotowania obiadu, obraz pięknego okresu macierzyństwa wali się w gruzy. Czy jednak musi tak być? Czy czas po urodzeniu dziecka musi być czasem wyrzeczeń i poświęcania siebie dla innych?
Joanna Kokoszkiewicz, certyfikowany coach, trener, a także matka i żona przekonuje nas, że wcale nie musi tak być, że szczęśliwa kobieta realizująca siebie i dbająca o zaspokojenie swoich potrzeb, to szczęśliwa matka. W swojej książce ?Mama w sam raz?, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Helion, autorka dzieli się z nami swoimi doświadczeniami, ale i pokazuje drogę, którą przeszła. Dzięki temu może odmieniać życie innych matek i ?odczarowywać? ich rzeczywistość, pokazując że można żyć pełniej, inaczej. Tym samym jest to lektura dla wszystkich kobiet ? zarówno dla tych, które dopiero planują dziecko, jak i dla tych, które doświadczyły horroru pierwszych tygodni połogu, a wreszcie dla tych, które utknęły wbrew sobie z dzieckiem w domu, które poświęciły siebie, swoje zainteresowania i kariery dla latorośli.
Książka składa się z trzech rozdziałów wypełnionych ćwiczeniami oraz konkretnymi przypadkami, które pozwalają zyskać szerszy obraz sytuacji, a także zastanowić się nad danym problemem oraz możliwymi drogami wyjścia z matni. W rozdziale pierwszym autorka obala mity związane z macierzyństwem, demaskuje fałszywy jego obraz w dużej mierze wykreowany przez media. Pokazuje też sytuacje mam, które nie czują się dobrze w rzeczywistości, jaka dla nich nastała wraz z narodzinami dziecka. Wszystko po to, żeby podkreślić fakt, że aby zacząć zmieniać tę rzeczywistość i swoje dziecko, należy zmienić siebie.
Rozdział drugi podkreśla, że to siebie należy postawić na pierwszym miejscu, bowiem ? niezależnie od tego, jak bardzo wydaje nam się to egoistyczne ? żeby dać dziecku miłość i spokój, musimy mieć zasoby, aby z nich czerpać. Dlatego zbudowanie dobrej relacji ze sobą jest najważniejszą kwestią, jest ?mapą, na podstawie której (dziecko) będzie kształtowało swój obraz i budowało relacje z innymi?. W rozdziale tym zastanowimy się również czym są granice i po co zarówno nam, jak i dziecku są potrzebne. Poznamy także jedną z podstawowych potrzeb emocjonalnych, czyli potrzebę wolności.
Z kolei w rozdziale trzecim poruszać będziemy kwestię uważności, która pozwala nam stać się bardziej świadomą. Dzięki ćwiczeniu tej uważności zmieni się nasze podejście do chwili, zaczniemy zanurzać się w niej, być ?tu i teraz?, a to podejście udzieli się również naszym domownikom. Autorka przekonuje nas również do troski o własne ciało, do wdzięczności za nie, do akceptacji takiego, jakie jest. Zajmiemy się również tematem zdrowia oraz przekonań (szczególnie tych negatywnych, destrukcyjnych), które kierują naszym życiem.
Mimo iż Joanna Kokoszkiewicz nie pisze o niczym nowym, nie znajdziemy tu wywrotowych teorii, innowacyjnych sposobów rozwiązania problemów, to jednak wiele z nas, kobiet, nie stosuje prostych zasad, które mogłyby uczynić nas szczęśliwa kobietą i szczęśliwą mamą. Lektura książki ?Mama w sam raz? pozwala przepracować pewne tematy, wyzwolić się z fałszywych przekonań i uwolnić z klatki splecionej z oczekiwań innych i fałszywego obrazu sielskiego macierzyństwa. Dzięki rzetelnemu wykonaniu ćwiczeń, refleksji, wejrzeniu w głąb siebie, mamy szansę na to by ? ?wrzucić na luz? i na znaczącą poprawę jakości swojego życia.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
 • -38%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,44 zł 45.87
 • -35%
Król Część 1

Grażyna Adamczyk

miękka
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 10.2.2020
 • -35%
Stulecie Winnych Tomy 1-3 (okładka filmowa)

Ałbena Grabowska

pakiet
58,43 zł 89.89
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -35%
Gdzie diabeł mówi dobranoc Tom 2: Nie wywołuj wilka z lasu

Karina Bonowicz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -31%
Homo Solaris Dar Miłości

Marian Gola

miękka
20,58 zł 29.83

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 11.95 zł

  Dzieciaki kochają zwierzaki! A kto opowie im o nich lepiej niż Polska Doktor Dolittle: Małgorzata Zdziechowska? Te śliczne sztywnostronicowe książki zachęcą maluszki do poznawania świata przyrody.

 • 37.91 zł
  28.43 zł

  `Czy mogę cofnąć czas? Czy mogę cofnąć czas i przyspieszonym kursem uzupełnić braki w tej profesji, jaką jest macierzyństwo? Czy to, że nie umiałam wychować lepiej, mnie usprawiedliwia? Przecież wtedy, na samym początku, nie było takiej szkoły. Nie było kursów, kierunku studiów. Pewnie nadal nikt...

 • 34.91 zł
  27.58 zł

  Mama. Słowo niezwykłe. Wyjątkowe, a zarazem uniwersalne. Jedno słowo, które potrafi wyrazić miłość, czułość, troskę, radość, nadzieję - ale czasem też nieobecność i tęsknotę. Quentin Graban stworzył wspaniałą kolekcję portretów matek z różnych epok i stron świata, a Helene Delforge opatrzyła je...

 • Kolorowanka z naklejkami.

 • 29.93 zł
  25.74 zł

  Tytuł powieści Ernsta Augustina należy rozumieć zdecydowanie ironicznie. Książka od pierwszych stron wprowadza czytelnika w świat tyleż fantastyczny, co groteskowy, tak samo barwny i zabawny, jak ponury i okrutny, `piękny` zatem najwyżej w przewrotnym sensie tego słowa. Oto niezwykła historia...

 • 33.74 zł

  `Barbara Streisand i Seth Rogen są idealni jako duet komediowy`, kiedy jako matka i syn wyruszają w podróż. Plan krótkiego pobytu w rodzinnym domu przybiera nieoczekiwany obrót, gdy pod wpływem impulsu Andy (Rogen) zaprasza swoją mamę Joyce (Streisand) na 8-dniową wyprawę po kraju - a do...