Mam odwagę mówić o CUDZIE

Historia lekarza który walczył o życie Adasia

książka

Wydawnictwo Znak
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

TRZEBA

O Adasiu, `cudownie ocalonym dziecku z Polski` pisały media na całym świecie - od Florydy po Singapur. Lekarz, który pomógł Panu Bogu przywrócić chłopca do życia, od wielu lat walczy o każdego młodego pacjenta. W duecie z Panem Bogiem uratował już niejedno dziecięce serce.

WALCZYĆ

Prof. Janusz Skalski jest wybitnym kardiochirurgiem i człowiekiem głębokiej wiary. Stawia dobro pacjenta ponad swoje. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce. Sam doznał zawału w trakcie walki o życie pacjenta. Jego życiorys to ważna lekcja dla każdego z nas - zawsze trzeba walczyć...

DO KOŃCA

Adaś to chłopiec, którego temperatura spadła do 12°,C - pomimo tego, przeżył (...) Ten przypadek może mieć historyczne znaczenie. (...) Jeszcze nikomu nie udało się przetrwać tak głębokiej hipotermii.

The Washington Post
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 22.04.2015

RECENZJE - książki - Mam odwagę mówić o CUDZIE, Historia lekarza który walczył o życie Adasia

4.5/5 ( 8 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    0
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Majorka2

ilość recenzji:1

brak oceny 29-04-2015 23:56

Książka jest interesująca ze względu na swoją autentyczność i cieszy mnie, że opowiada o człowieku, który pracuje w tym samym mieście, co ja. Podziwiam bardzo jego działalność i osiągnięcia w dziedzinie kardiochirurgii. Sama nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak wymagający to zawód. Zawód, który mogą wykonywać jedynie odważni, umiejący się poświęcić ludzie. Profesor Skalski ma naprawdę imponujące osiągnięcia, w ?Mam odwagę mówić o cudzie? opisany jest jeden z ostatnich głośnych przypadków, który odbił się echem na całym świecie. Zespół Skalskiego wyciągnął z głębokiej hipotermii dwuletniego chłopca, który technicznie był martwy, poza szczegółową relacją całego przypadku, rozmówcy zastanawiają się, kto jest odpowiedzialny za cud - ludzie czy Bóg. Przychodzi moment, w którym i my zaczynamy o tym myśleć. Podoba mi się to, ze zostałam zmuszona do tego typu refleksji. Sądzę, że książka jest zdecydowanie warta lektury, polecam.

Czytelniczka

ilość recenzji:1

brak oceny 29-04-2015 23:48

Kilka dni temu odszedł od nas profesor Bartoszewski. Niektórzy mówią, że to był ostatnim żyjącym autorytetem. Kiedy sięgam po rozmowy-biografie z innymi mi współczesnymi, mam często mieszane uczucia, ale robię to świadomie ? potrzebuję wzorców, więc ich szukam. Postać Skalskiego ? lekarza, który pracuje w Krakowie i nie robi wokół siebie zbyt wielkiego szumu, jest z pewnością godna odnotowania. ?Mam odwagę mówić o cudzie? pozwala poznać bliżej tego człowieka, przeczytać o jego motywacjach, sposobie pracy, sukcesach i porażkach. Przypadek Adasia, bardzo głośny e w mediach, jest tutaj szczegółowo opisany. Lekarz ratujący serca małych dzieci budzi szacunek, a jego pokora podziw. Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę rozmowę, mogłam z niej zaczerpnąć motywacji. Polecam.

Puenta

ilość recenzji:1

brak oceny 29-04-2015 19:52

Praca na najmniejszych ludzkich sercach, sercach noworodków to niewyobrażalnie trudna profesja. Ktoś, kto zajmuje się tym na co dzień nie może być zwyczajnym człowiekiem. Skalski niewątpliwie nim nie jest. To człowiek wybitny i czuje się to w każdym jego słowie. Bardzo ciekawa rozmowa, warta uwagi.

Alina

ilość recenzji:1

brak oceny 28-04-2015 13:53

Historia 2 i pół letniego Adasia, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał głębokiej hipotermii wstrząsnęła całą Polską. Wywiad z profesorem, który mimo że przypadek zdawał się być beznadziejny postanowił spróbować uratować życie małego chłopca daje do myślenia. Dużo tu ciekawych przemyśleń nie tylko bezpośrednio związanych z zawodem lekarza. Ogólnie dobrze się czytało.

Marek

ilość recenzji:1

brak oceny 28-04-2015 12:27

Nie ukrywam, że w wielu kwestiach ta rozmowa otworzyła mi oczy. Np. na sprawy związane ze sztucznym przedłużaniem życia i eutanazją. Bo ten wywiad z profesorem który uratował małego Adasia nie dotyczy tylko tej sprawy, ale tez wielu istotnych okoliczności, w których możemy się znaleźć i z taką wiedzą, wyciągniętą z tego wywiadu będzie nam na pewno łatwiej.