Małżeństwo we troje / Eric-Emmanuel Schmitt 32,82 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Małżeństwo we troje (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 320
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Małżeństwo we troje - opis produktu:

Czy można stworzyć nowy związek, gdy poprzedni wciąż odciska swoje piętno? Czy można zbudować trwałą i bezpieczną relację z dala od bolesnej przeszłości? Czy można utrzymać z mozołem rozpalone na nowo ognisko kiedy nadchodzi fala przykrych zdarzeń z zapomnianych dawno lat?
Bo złowieszcze opary przeszłości bezlitośnie unoszą się coraz wyżej i ranią coraz mocniej...
To moment aby przejrzeć się w życiowym lustrze i podjąć ryzyko. To czas na podjęcie walki. Czy główna bohaterka zdoła odkryć w sobie siły, które pozwolą jej wrócić do normalności?

Była zrozpaczona, gdy ją opuścił. Osamotniona, pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.
Jedna dręcząca myśl, mroczna tajemnica z życia poprzedniego męża - nie dawała jednak spokoju. Kim właściwie był? O czym jej nie mówił? Co, tak naprawdę, robił... Sekret, który położył się cieniem na całe ich wspólne życie, ona pragnie teraz rozwiązać.

Na powyższe, egzystencjalne pytania próbuje odpowiedzieć w swojej nowej książce Eric-Emmanuel Schmitt - jeden z ówcześnie najbardziej poczytnych, francuskich pisarzy. Jego książki zostały przetłumaczone na 40 języków, a sztuki teatralne wystawiane są w teatrach w 50 krajach świata. I choć jego twórczość bije kolejne rekordy popularności, on sam wciąż pozostaje dość tajemniczą postacią. Paradoksy, sprzeczności, zagadki - oto cały Schmitt.

'Małżeństwo we troje' to opowieść o głęboko skrywanych uczuciach i relacjach z najbliższymi, o miłości mającej różne oblicza, o przebaczeniu lecz także o ludzkiej obsesji i zaślepieniu, które mogą doprowadzić do tragedii. Retrospektywne obrazki powodują powracające wciąż, niechciane uczucia...

Francuski pisarz śmiało realizuje swoją powieścią i porusza na jej kartach tak ważne i często dziś pojawiające się w naszych domach problemy życiowe: sens istnienia, miłość, tęsknota, pragnienie. Schmitt stara się mówić również o trudnych przeżyciach, które są - lub kiedyś się staną - udziałem każdego człowieka. Pisze o tym, co trudne, ale jednocześnie dzieli się z czytelnikami swą pogodą ducha i daje nadzieję. Być może jest to jedna z tajemnic jego wielkiej popularności.

Obejrzyj się w lustrze przeszłości 'Małżeństwa we troje' i spróbuj przetrwać...

Copyright by gandalf.com.pl
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -25%
Podróż ludzi Księgi, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
28,43 zł 37.91
 • -35%
Horyzont

Jakub Małecki

miękka
26,00 zł 39.99
 • -41%
Róża wiatrów

Agnieszka Krawczyk

miękka
23,49 zł 39.81
 • -34%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
26,33 zł 39.90
 • -42%
Marzycielka

Katarzyna Michalak

miękka
23,07 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

Guillaume Musso

miękka
27,16 zł 38.81

Eric-Emmanuel Schmitt - przeczytaj też

 • -35%
Félix i niewidzialne źródło

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
24,03 zł 36.98
Zapowiedź - 13.11.2019
Noc ognia

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
26,84 zł
 • -30%
Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

15,99 zł 22.85
 • -35%
Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

miękka
12,90 zł 19.85
Oskar i Pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
29,83 zł
 • -14%
Zemsta i przebaczenie

Eric-Emmanuel Schmitt

miękka
34,23 zł 39.81

Zobacz również

 • -30%
Zimowy ogród

Kristin Hannah

miękka
27,87 zł 39.81
 • -36%
Kolejne 365 dni

Blanka Lipińska

miękka
25,48 zł 39.82
 • -15%
Kolory pawich piór

Jojo Moyes

miękka
33,81 zł 39.77
 • -42%
Kołysanka z Auschwitz

Mario Escobar

twarda
23,01 zł 39.66
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

Magdalena Witkiewicz

miękka
25,89 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

Michel Houellebecq

miękka
29,24 zł 44.99
 • RRecenzje
 • Książka
 • Małżeństwo we troje
4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

www.magia-ksiazek.eu

 • 31-01-2014
 • 12:57

Znam dość dobrze poprzednie tytuły Schmitta i świadomie sięgnęłam po "Małżeństwo" w konkretnym celu. Potrzebowałam książki, która na chwilę odetnie mnie od szarej rzeczywistości i wyzwoli coś, co nazywam emocjonalną iskrą. Liczyłam na sporo, a dostałam jeszcze więcej, więc...z pełną odpowiedzialnością bardzo gorąco polecam! "Małżeństwo we troje" to zbiór opowiadań, które chociaż bardzo zróżnicowane fabularnie, traktują o jednym - uczuciu miłości. Tej dobrej i złej, namiętnej i zaangażowanej, dzikiej i zabronionej. Jednym słowem każdej. W każdym z rozdziałów poznajemy innych bohaterów, których los warunkowany jest przez miłość. Jej ogromna siła popycha ich do podejmowania konkretnych decyzji, które ciągną za sobą często nieodwracalne skutki. Mimo wszystko każda z postaci potrafi ryzykować, bo pragnienie uczucia przewyższa wszystko. Już na samym początku poruszona zostaje dość trudna tematyka związków homoseksualnych i ich sfery emocjonalnej, by potem przejść do miłości między człowiekiem, a zwierzęciem. Brnąc dalej przez karty powieści docieramy w końcu do uczucia, które zabrała śmierć oraz niejasnych relacji między byłymi partnerami. Dlaczego polubiłam tę książkę? Bo pozwala wierzyć w magię i moc miłości. Przede wszystkim pokazuje jak wielką siłą sprawczą są emocje, przed którymi nie sposób się bronić, ani uciekać. Co więcej - uciekać nie ma sensu, bowiem dążenie do nich jest równoznaczne z dążeniem do indywidualnego poczucia szczęścia. "Małżeństwo" to piękna książka, która uczy kochać. Uczy i pozwala kochać dając jednocześnie pewną iskrę, która rozpala na nowo często zapomniane uczucia. Schmitt nie daje prostych odpowiedzi na pytania dotyczące miłości. Opowiada historie, które są trudne, a jednocześnie pozostawia je jakby w pewnej przestrzeni niedopowiedzeń. Każdy z nas może sam odpowiedzieć sobie na nurtującego go pytania. Autor tylko delikatnie wskazuje drogę. "Małżeństwo we troje" to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy trochę zagubili się w pędzącym świecie i zapomnieli o tym, jak odczuwać i jak kochać. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ewela

 • 2-01-2014
 • 12:50

Wzruszająco magiczne opowiadania! Strasznie mnie urzekł styl pisania, bo wszystkie prozaiczne rzeczy są tutaj wyciągnięte do rangi czegoś najgłębszego i najbardziej czarującego na świecie. Wszystko krąży wokół miłości, więc to bardzo optymistyczne i pocieszające historie. Nawet jeśli fabuła kilku z nich jest smutna to i tak wszystko kończy się pięknym happy endem. Piękna książka! Piękna!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Dżoana

 • 6-12-2013
 • 10:43

Schmitt jest świetny, a te opowiadanie są po prostu cud miód. Bardzo fajne postacie i jak zawsze każda ma zupełnie inną historię. Nie wiem skąd pomysły na to wszystko, ale oby się nie skończyły. Bardzo dużo o miłości i to tak, że poprawia humor, ale i tak, że wyciska łzy jak cytryna. Schmitt umie grać na emocjach, a Małżeństwo we troje jest tego dowodem.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Karla

 • 22-11-2013
 • 11:06

Wzruszyła mnie ta książka strasznie. Nie ze wszystkimi opowiadaniami mogłam się zgodzić, nie zawsze postąpiłabym tak jak bohaterowie, czasami było mi za nich wstyd, a czasami płakałam z tymi, którzy byli tą stroną skrzywdzoną. Ale mimo wszystko wzruszyło mnie przede wszystkim to jak bardzo każdy z bohaterów ceni sobie uczucie miłości. Nie ważne nawet czy dozwolnej czy zabronionej, do kobiety, mężczyzny, matki, ojca czy psa. Nie ważne, bo chodzi o miłość. Schmitt tak pięknie określa to uczucie w kilku zebranych w tej książce opowiadaniach. Chociaż każde z nich jest stosunkowo krótkie to mimo wszystko bardzo mocno oddziałowuje. Całość jest przesycona uczuciem tej obsesyjnej, szalonej miłości poza którą nie widać, a nic i która okazuje się najważniejszym wyznacznikiem, który określa wszystkie inne aspekty. W realnym świecie niewiele osób pozwala sobie tak bardzo oddać się uczuciu, a szkoda. Na szczęście Schmitt w Małżeństwie we troje uczy właśnie czegoś takiego. I mam nadzieję, że nauczy choć trochę każdego, kto sięgnie po tę książkę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

me

 • 3-11-2013
 • 21:22

Najnowszy zbiór opowiadań Schmitta, po kilku chyba odrobinę mniej udanych, znów jest dowodem na to, że francuski pisarz zna się na swoim rzemiośle. Historie opowiedziane w "Małżeństwie we troje" są jak zawsze bardzo proste, ale ilustrują najgłębsze i najpiękniejsze uczucia, z jakimi człowiek może się zetknąć. Tytułowy trzeci składnik małżeństwa jest często niewidzialny, czasem niezdefiniowany, ale zawsze odczuwalny. To ktoś, dla kogo mąż może zdradzić żonę i odwrotnie, tak naprawdę nikogo nie zdradzając. To trochę ktoś taki jak najważniejsze na świecie hobby, tyle że tym razem mamy do czynienia z realnymi osobami (lub psem ;)). Zbiór polecam, ponieważ dotyczy aktualnych spraw i budzi przekonanie, że podobnych ludzi spotkamy na ulicy. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie - możemy się od nich bardzo wiele nauczyć.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magdulka

 • 25-10-2013
 • 10:52

Ogólnie nie przepadam za opowiadaniami. Zazwyczaj odczuwam wewnętrzną potrzebę dłuższego przebywania z bohaterami, poznania ich wzajemnych relacji i zagłębienia się w ich psychikę. Co tu dużo mówić, zdecydowanie wolę powieści. Ale, ale? Zawsze jest przecież jakieś ?ale?. W moim przypadku jest nim Eric-Emmanuel Schmitt, a w zasadzie jego opowiadania, dla których lektury jestem w stanie zrobić wyjątek. Tym razem padło na ?Małżeństwo we troje? - nowość, której premierę zaplanowano na 4 listopada, ale można ją już zamawiać na stronie wydawnictwa. "Opowiadania to kolejne zwierzęta upolowane na danym terytorium. Nawet jeżeli historie zebrane w jednej książce różnią się od siebie, to mają ze sobą wiele wspólnego". ?Małżeństwo we troje? to pięć opowiadań, poruszających różnorodną tematykę. Ich łącznikiem jest jednak miłość w różnych jej obliczach. Mamy więc silną miłość rodzicielską, miłość do czworonogów, miłość do uwielbianego kompozytora muzyki czy trudną miłość homoseksualną. Mowa tutaj także o przebaczeniu, ludzkich dramatach i trudnych wyborach, które często rzutują na dalsze życie. Autor podejmuje trudne i kontrowersyjne tematy. Zagłębia się w uczucia osób homoseksualnych, przywołuje wspomnienia więzionych w obozach koncentracyjnych, a także zadaje pytania o sens badań prenatalnych i współczesną transplantologię. "Śmierć jest tylko przysługą oddaną życiu po to, by mogło się ono odnawiać i trwać". W charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje skomplikowane relacje małżeńskie i rodzicielskie. Podkreśla przy tym obecność w życiu każdego człowieka życia wyobrażeniowego, złożonego z uczuć i emocji, które wpływa na życie rzeczywiste, realne. Książkę dopełniają fragmenty dziennika pisarza, w których autor zdradza twórcze inspiracje i wiele osobistych myśli. Z dodatku dowiadujemy się m. in. o miłości autora do czworonogów i Islandii, którą stara się odwiedzać jak najczęściej. Fascynują go nie tylko odmienna flora i fauna wyspy, ale także gwałtowne, niebezpieczne siły zamieszkujące tę ziemię, lawa, która potrafi rozpruwać lodowce i skały. Jak zwykle utwory Schmitta pełne są symboli i porównań. Dla miłośników opowiadań i fanów Schmitta jest to lektura obowiązkowa. Pozostałym również serdecznie polecam. http://pozeracz-slow.blogspot.com/2013/10/przedpremierowo-mazenstwo-we-troje-eric.html#more

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Weronikkka

 • 23-10-2013
 • 09:44

Czekam na tę książkę z ogromną niecierpliwością. Jesień w pełni, zima niebawem, a co może być lepsze niż kubek gorącej herbaty z miodem, ciepły koc i dobra książka, gdy za oknem szybko robi się ciemno? Schmitt rozkochał mnie w swoich powieściach marzycielka z otendy i od dłuższego czasu pozostaję mu wierna. Lubię w jego książkach to, że pisze tak delikatnie o tak skomplikowanych rzeczach. Wszystkie reakcje i zachowania, działanie bohaterów i ich wybory są poparte emocjami i uczuciami, a wszystko kręci się wokół miłości. Miłości namiętnej, czasami szalone, a czasami wręcz obsesyjnej. Czytałam opisy małżeństwa we troje i wydaje mi się, że może to być naprawdę miłosna historia, która wzrusza dogłębnie i nadaje się na długie wieczory w fotelu. Nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że zaraz po polskiej premierze wpadnie w moje ręce, tak jak wpadło już kilka poprzednich pozycji tego pisarza.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gadula

 • 17-10-2013
 • 13:04

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Znak za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Twórczość E. E. Schmtta jest mi bliska od dłuższego już czasu, ponieważ dla mnie kryje ona w sobie całe mnóstwo różnorodnych emocji wyrażonych przez autora niezwykle barwnym, a zarazem subtelnym językiem... Tym razem czytelnik otrzymuje w swoje ręce zbiór opowiadań, z których każde traktuje na odrębny temat... Mowa w nich o miłości mającej różne oblicza, o przebaczeniu lecz także o ludzkiej obsesji i zaślepieniu, które mogą doprowadzić do tragedii... Dodatkowym atutem publikacji jest umieszczony w niej również dziennik autora, w którym opisuje on swoje inspiracje oraz przemyślenia towarzyszące mu podczas tworzenia niniejszej książki... Całość doskonale oddaje wysublimowany styl pisania Pana Schmitta znany czytelnikom z tytułów takich jak "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" czy "Marzycielka z Ostendy"...

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Wojciech Karolak nie znosi wyjazdów, ale w tę podróż wybrał się ze mną bez większych oporów. Być może dlatego, że nie musiał zabierać ze sobą ciężkich walizek - wystarczyły wspomnienia. Pojechaliśmy do miejscowości Przeszłość, zatrzymując się na kilku przystankach. To książka wyjątkowa, bo o...

 • 20.91 zł
  17.77 zł

  Książka Małżeństwo autorstwa Dietricha von Hildebranda zyskała rozgłos dzięki odważnym poglądom autora, który dokonał pewnego przełomu w myśleniu o małżeństwie, rozdzielając znaczenie małżeństwa - którym jest miłość - od jego prokreacyjnego celu. Autor ubolewał, że ludzie przestali dążyć do...

 • Dogłębna analiza semantyczna i kontekstualna tekstów Pisma św. mówiących o rozwodach i powtórnych małżeństwach wyraźnie pokazuje, że nie każdy rozwód jest w Bożych oczach nielegalny i nie każde drugie małżeństwo, zawarte po rozwodzie, jest - z Bożego punktu widzenia - nieprawowite. Wszystko zależy...

 • 33.52 zł
  30.84 zł

  Małżeństwo Anny to pierwsza część dyptyku powieściowego, którego część drugą stanowią Dzieci Anny. Obydwie powieści, które zakrojone zostały na prawdziwą sagę rodzinną, ukazują historię dwóch inteligenckich rodzin polskich - potomków pokolenia powstańców 1863 roku. Małżeństwo Anny obejmuje czas od...

 • Książka ks. bpa K. Romaniuka to kompendium biblijnej wiedzy na temat kluczowych dla chrześcijan instytucji. Może być niezwykle pomocna w zrozumieniu roli małżeństwa i rodziny w nauczaniu i praktyce Kościoła. Podczas trwającej obecnie dyskusji zainicjowanej przez papieża Franciszka w związku z...

 • Przekazana do rąk czytelnika książka dotyczy szerokiego spektrum problemów wyjaśniających złożoność i specyfikę zachowań osób funkcjonujących w małżeństwie i innych związkach interpersonalnych opartych na miłości. W części I książki uwzględnione zostały najważniejsze teorie psychologiczne...