Mały Książę / Antoine De Saint-Exupéry | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

Mały Książę (twarda)

+ płyta CD

książka

 • Wydawnictwo RM
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 96
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Mały Książę, + płyta CD - opis produktu:

Uwielbiana przez Dużych i Małych mądra i piękna opowieść o poszukiwaniu przyjaźni.

Mały Książę Antoine`a de Saint-Exupéry`ego:
w nowym przekładzie,
z klasycznymi ilustracjami Autora,
z bezpłatną płytą CD zawierającą pliki mp3 - Czyta Maciej Stuhr.

inne wydania :

 • -10%
Mały książę (miękka)

Antoine De Saint-Exupéry

miękka
10,38 zł 11.54
 • -10%
Mały Książę (twarda)

Antoine De Saint-Exupéry

twarda
19,67 zł 21.85
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

MP3

Mały Książę - mp3

Antoine De Saint-Exupéry

14,97 zł 17.62
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Sposób na Elfa

Marcin Pałasz

twarda
15,60 zł 26.90
 • -36%
Ranczo Fantazja Tom 1 Droga w nieznane

Oliwia Natecka

miękka
19,14 zł 29.90
 • -36%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
19,14 zł 29.90
 • -40%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
23,94 zł 39.90
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84

Antoine De Saint-Exupéry - przeczytaj też

 • -10%
Mały Książę

Antoine De Saint-Exupéry

miękka
9,43 zł 10.48
 • -10%
Mały Książę

Antoine De Saint-Exupéry

twarda
25,13 zł 27.92
 • -10%
Mały Książę Twoje lektury

Antoine De Saint-Exupéry

miękka
5,87 zł 6.52
 • -10%
Mały Książę Twoje lektury

Antoine De Saint-Exupéry

twarda
12,27 zł 13.64
 • -10%
Mały Princ wersja śląska

Antoine De Saint-Exupéry

twarda
22,45 zł 24.94

Zobacz również

 • -39%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
21,24 zł 34.82
 • -46%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,58 zł 21.45
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
26,24 zł
 • -51%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
4,79 zł 9.78
 • -51%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
3,73 zł 7.61
 • RRecenzje
 • Książka
 • Mały Książę, + płyta CD
4.8/5 ( 9 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

lalkabarbie

kkowalewska22(at)wp.pl
 • 6-07-2010
 • 14:34

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

Recenzja


W przypowieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego wszystko jest znakiem. W każdym zdaniu bystrzejsze oko dostrzeże ukryte znaczenie, którego sens pomagają zrozumieć piękne słowa, jakie prowadzą nas niezapomnianą drogą przez całe dzieło. Niezliczone drogowskazy, jakie zawarte zostały w tym utworze pokazują ważne prawdy o ludzkim życiu. Zadna z naszych słabości, wad czy ułomności nie została cichutko pominięta ani przemilczana. Tym razem to nie fabuła ani górnolotne słownictwo było najważniejsze, lecz natchnienie i szczere pragnienie przekazania swojej wiedzy i przemysleń przez francuskiego autora, który tym właśnie dziełem wzburza burzę myśli w głowach starszych i młodszych odbiorców, którzy zgłębiając tę lekturę zmuszani są do rozważeń nad prawdziwą istotą naszego istnienia.
Mały Książę wyruszając w swoją podróż nieświadomie opóścił coś, co stanowiło cel jego wędrówki. Róża, która pokochała go na tyle, by pozwolić mu odejść i jednocześnie mieć skrytą nadzieję, że jednak powróci. Na każdej z siedmiu planet, które odwiedził, Mały Książę spotkał najróżniejszych ludzi, którzy symbolizowali najróżniejsze negatywne postawy, jakie człowiek we współczesnych czasach nieżadko przybiera chcąc zawojować światem i innymi ludźmi. Nasz bohater poznaje również prawdziwego przyjaciela, lisa, który uczy go wartości, jaka płynie z przyjaźni i miłości. "A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciłmi, więc ludzie nie mają przyjaciół"- mawiał rudzielec. Ludzie nie chcą poświęcać swojego czasu na poznawanie innych. Na to by się do kogoś zbliżyć, zaufać im, uwierzyć, "oswoić", czyli stworzyć więzy. Ponieważ nad przyjaźnią trzeba popracować, ludzie często wybierają samotność. Dopiero ogród pełen próżnych i jednakowych róż uświadamia Małemu Księciu wyjątkowość i niepowtarzalność jego ukochanej Róży, którą opóścił. Postanawia wrócić.Podczas podróży z małego niepozornego chłopca staje się odważnym i wspaniałym mężczyzną Nie każdy ma jednak możliwość powrotu. Niejednokrotnie człowiek rezygnuje z tego co posiada, czując że czegoś mu w życiu brak. Po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że odchodząc popełnił ogromny błąd. Przez całe życie stajemy się tym kim jesteśmy w danym momencie, dzięki wszystkim ludziom, dobrym i złym, jakich spotykamy na swojej drodze. Doświadczył tego również Mały Książe, a jego historia powinna uczyć. Ta książka odcisnęła na mojej osobowości duży ślad, któremu nigdy nie pozwolę się zatrzeć, gdyż słowa i złote myśli Antoine'a de Saint-Exupéry'ego poprowadzą mnie przez życie w przeświadczeniu , iż niewszystko można nazwać, uporządkować za pomocą suchych naukowych stwierdzeń. Niektóre wartości są widoczne tylko dla serca.
Gorąco polecam tę książkę wszystkim, dorosłym i dzieciom, i mam nadzieję , że ta lektura, po przeczytaniu, nie pozostanie u was bez żadnego oddźwięku. Pragnę również aby Mały Książe, który jeśli jeszcze kiedykolwiek zdecyduje się odwiedzić naszą planetę zobaczył i docenił wszechobecną miłość, którą każdy z nas powinien pielęgnować w swoim własnym "ogródku". Tak jak Mały Książę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Joanna Ż.

 • 5-12-2018
 • 08:37

Głównym bohaterem książki Antoninea de Saint - Exuperyego jest kilkuletni chłopiec, który mieszka na obcej planecie razem ze swoją różą. Róża była trochę niesforna, więc nieszczęśliwy bohater postanowił ją opuścić. Wybrał się w podróż. Wylądował on na planecie zamieszkałej przez samotnego króla, potem trafił do podróżnika, pijaka, bankiera, latarnika i geografa. Chłopiec z każda spotkana postaciom rozmawiał i wyciągał wnioski. Wreszcie dotarł na Ziemię. Bohater w trakcie wędrówki napotyka na swojej drodze pilota, który awaryjnie lądował na Saharze. Chłopiec pilotowi przedstawia się jako mieszkaniec planety B-612. Mały Książę opowiedział pilotowi o wszystkich swoich przygodach oraz swoich uczuciach do swojej róży. Nowy przyjaciel chłopca uświadomił mu prawdziwe uczucia Jego do róży. Mały Książę zapragnął do niej powrócić. Jak tego dokona i kto mu w tym pomoże, musicie sami doczytać, sięgając po książkę ?Mały Książę?

?Mały Książę? to książka opowiadająca o malutkim przybyszu z malutkiej planety. Książka opowiada o rzeczach dobrych i miłych. Możemy dzięki niej odnaleźć sens życia i wskazówki, jak nie poddać się złu. Moje wydanie jest wyjątkowe, gdyż zawiera dodatkowo płytę. Tekst książki czyta Maciej Stuhr, robi to w sposób wspaniały i nie sposób zatrzymać się na którymś rozdziale. Wzbudza ciekawość do samego końca. Gorąca polecam !!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Sandra

sindusia-94(at)o2.pl
 • 21-04-2010
 • 22:40

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Książka, którą czyta się raz, drugi, trzeci i za każdym razem odkrywa się coś nowego. Książka, która zawiera na swoich kilkudziesięciu ledwie stronach tyle mądrości i pięknych aforyzmów, że bezczelnie wżera się w podświadomość, skłania do refleksji na ważne, acz nieco zapomniane, tematy, dorosłym pozwoli przypomnieć sobie jak to jest być dzieckiem, znaleźć dawno utracony sens swojego życia, zakochanym pomoże poznać miłość i zrozumieć, jak wielkim jest skarbem, samotnym da niemalże instrukcję zdobywania przyjaciela, a każdemu dziecku (nieważne - fizycznemu czy tylko mentalnemu) dostarczy wiedzy o dorosłych i masę rozrywki.
Książka, która zmienia świat w naszych oczach. Nie przeczytać jej to tak, jakby nigdy nie poznać życia.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

sport123

 • 14-04-2010
 • 15:29

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Mały Książę, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego Czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości.Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.
Za tę książkę zabrałam się z mieszanymi uczuciami, tuż przed dniem, w którym mieliśmy zdawać znajomość lektury. Przede wszystkim, wydawało mi się, że będzie to jakaś nudna opowiastka dla dzieci, pełna obrazków i dziwnych wymysłów autora. A tutaj, o dziwo! Niespodzianka! ;) Mianowicie, sprawdzi się tu hasło:
,,Dla każdego, coś miłego!''
Dzieci, które pociąga świat fantasy, z pewnością zaspokoją swą ciekawość. Natomiast dorośli, którzy (być może, tak jak ja) z dystansem spojrzą na to dzieło wybitnego pisarza, już po pierwszym rozdziale zmienią zdanie na temat świata widzianego oczyma dziecka. Z czystym sercem mogę polecić tę książkę!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

niunia00

 • 23-01-2010
 • 12:51

recenzja nagrodzona 2.00pkt

„Mały Książę” jest alegoryczną bajką, nie tylko dla dzieci ale i dorosłych - a może właśnie dla nich ! Jest to jedne z najchętniej czytanych książek ( i lektur...) . Książkę tę czyta się ”jednym tchem”, ponadto pewnie nie jeden czytelnik uronił nad nią łzę. Antoni de Saint-Exupery pisząc tę bajkę przeszedł samego siebie. Jest to lektura niezwykła, ponadczasowa i uniwersalna. Przesycona symbolami. Książka jest źródłem mądrości i wielu wspaniałych, pełnych treści cytatów. „dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” , „poznaje się tylko to co się oswoi” - przekazują nam one nieśmiertelne prawdy życiowe, które wydają się być nieco przestarzałe, jednak nigdy nie stracą wartości.
Mały książę opuszcza swoja małą planetę i wyrusza w podróż w poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Spotyka króla, człowieka próżnego, latarnika, pijaka, geografa... są to symbole ludzi dorosłych , którzy zapominają o tym co w życiu najważniejsze.
Gorąco polecam !

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Martyna

lazaneczka!
 • 28-11-2009
 • 14:54

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Książkę 'Mały Książę' po pierwszym przeczytaniu, uważałam za opowieść dla dzieci i nie widziałam w niej żadnego ukrytego sensu. Jednak teraz widzę . Można ją interpretować na milion różnych sposobów, a książka jest równie dobra dla dzieci jak i dla dorosłych. 'Mały Książę' opowiada o podróży chłopca przez różne planety. Planety zamieszkują rożne postacie m.i :
a)król- symbolizujący osoby chcące rządzić i uznające jedynie tych którzy słuchają ich rozkazów,
b) próżny- symbolizujący osoby, uważające siebie za lepszych i uznające tylko swych wielbicieli,
c) pijak - symbolizujący osoby, które uciekają od problemow
d) latarnik- symbolizujący osoby, którzy nie zastanawiają się nad sensem swego życia
e) geograf- symbolizujący osoby, które kradną czyjeś pomysły.
Mały książe szuka przyjaciół , żaden z nich się nie nadaje. Dowiaduje się też, że jeżeli się kogoś kocha, to ta osoba jest wyjątkowa i nigdy nikt jej nie zastąpi.
Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

maja

maja_wysocka(at)tlen.pl
 • 15-04-2008
 • 11:14

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Są sprawy ważne i ważniejsze. Są ludzie, których lubimy, kochamy i Ci ostatni obojętni... Są chwile zwykłe w deszczowy poranek i te, które na zawsze pozostaną w naszych sercach. Są też takie książki, które czytamy jako obowiązkowe lektury, ziewając i przeklinając autora i te niezwykle, które chcielibyśmy uchronić przed kurzem, kryjąc ich treść głęboko w sobie...
Taką książką jest właśnie "Mały książę".
Dziecko czy dorosły? Mędrzec czy nierozumiejący świata odkrywca? Ideał czy nieskomplikowane odzwierciedlenie nas samych? A może ktoś, kim chcielibyśmy być?
To nie jest książka tylko dla dzieci! To jest książka dla każdego! Same dzieci nie zmienią świata, ponieważ to co mówią, zostanie zamknięte w szufladzie "dziecięcej naiwności". Zachęcam Wszystkich ie do przeczytania, ale do zagłębienia się w treść i wzięcia sobie do serca słów takich, jak np: "Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci zostaje. Podobnie, gdy czerpiesz z prawdziwej studni, im więcej z niej czerpiesz, tym staje się hojniejsza"...

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 27.92 zł
  25.13 zł

  Spotkanie pilota z Małym Księciem na pustyni jest rozmową pisarza z samym sobą, powrotem do najistotniejszych dla ludzkości tematów. Wierna miłość, prawdziwa przyjaźń, odpowiedzialność za inne istoty - oto co jest tematem książki Antoinea de Saint-Exuperyego. Dobrze się widzi tylko sercem....

 • 10.48 zł
  9.43 zł

  Jedna z najważniejszych książek XX wieku. Bestseller o ugruntowanej pozycji na rynku. Źródło metafor i cytatów. Pozornie nieskomplikowana historia chłopca zamieszkującego jedną z planet, tak naprawdę jest pełną przenośni baśnią filozoficzną dla dzieci i dorosłych. To książka, do której wraca się...

 • 15.74 zł
  14.16 zł

  Co by było, gdyby dorośli patrzyli na świat oczami dziecka? Pewien pilot zmuszony jest awaryjnie lądować na Saharze. Tam niespodziewanie spotyka małego człowieczka, który całkowicie odmienia jego życie i patrzenie na świat. Mały Książę to powieść filozoficzna, pełna głębokich przemyśleń,...

 • 5.42 zł
  4.87 zł

  Piękna książka, bez której nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ta uniwersalna opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności już od pokoleń wzrusza czytelników na całym świecie.

 • 34.90 zł
  31.42 zł

  Spotkanie pilota z Małym Księciem na pustyni jest rozmową pisarza z samym sobą, powrotem do najistotniejszych dla ludzkości tematów. Wierna miłość, prawdziwa przyjaźń, odpowiedzialność za inne istoty - oto co jest tematem książki Antoine`a de Saint-Exupery`ego. Dobrze się widzi tylko sercem....

 • 23.14 zł

  Nominowany do Oscara reżyser Kung Fu Pandy i współtwórcy przebojów Iniemamocni, Wall-e, Shrek i Epoka lodowcowa, przedstawiają wspaniałą ekranizację jednej z najbardziej ukochanych opowieści wszech wczasów. Mały Książę według Antoine`a de Saint-Exupery`ego to pełna przygód i magii historia dla...